Katedra Świętego Zbawiciela w Brugii, zwiedzanie, bilety

Tagi , , ,

Brugia to piękne miasto o bogatej historii, na którego terenie znajduje się wiele interesujących zabytków i miejscówek. Jednym z takich miejsc jest Katedra Świętego Zbawiciela. Jest ona główną świątynią w Brugii i jedną z większych katedr w Belgii.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Katedra Świętego Zbawiciela w Brugii?

Katedra Świętego Zbawiciela znajduje się przy ulicy Sint Salvators Kerkhof w Brugii. Leży ona zatem w południowo-zachodniej części historycznego centrum miasta. Warto zaznaczyć, że zostało ono wpisane na listę UNESCO.

Jak dojechać do Katedry Świętego Zbawiciela w Brugii?

W celu dotarcia do Katedry Świętego Zbawiciela można skorzystać z transportu publicznego. Katedra leży w południowo-zachodniej części miasta, dlatego ze znalezieniem odpowiedniego autobusu, bądź tramwaju nie powinno być dużego problemu. W celu dokładniejszej rozpiski komunikacji należy sprawdzić rozkłady jazdy dostępne m.in.: w biurze turystycznym.

Historia i ciekawostki na temat Katedry Świętego Zbawiciela w Brugii

Katedra Świętego Zbawiciela powstawała na początku z myślą jako kościół parafialny. Jej budowa rozpoczęto w XII wieku. Dopiero w XVIII wieku budynek stał się finalnie katedrą. Został on jednak przebudowany, aby swoim wyglądem bardziej pasować do miana katedry. Została dobudowana m.in.: wysoka wieża. We wnętrzu katedry zostały umieszczone natomiast piękne obrazy i dzieła rzeźbiarskie. Warto wspomnieć o tym, że Katedra Świętego Zbawiciela jest jednym z niewielu miejsc w Brugii, która przetrwała do dnia dzisiejszego, nie ponosząc żadnych większych zniszczeń. Jednym z większych obrażeń, jakich doznała Katedra Świętego Zbawiciela, było zawalenie się dachu z powodu pożaru w 1839 roku. W celu przywrócenia świątyni do jej dawnej glorii zatrudniony został angielski architekt, Robert Chantrell. W tamtym czasie był on znany z powodu swoich udanych, neo-gotyckich odnowień angielskich kościołów.

Zwiedzanie Katedry Świętego Zbawiciela w Brugii

Bruges - Saint Saviour's Cathedral Sint-Salvatorskathedraal , the oldest parish church of Brugge
Wejście do Katedry Świętego Zbawiciela, Brugia, Belgia, licencja: shutterstock/By zakharov

Katedra Świętego Zbawiciela posiada różne, warte uwagi atrakcje, dla których warto zwiedzić świątynie. Jedną z nich są zbudowane przez Jacobusa Van Eynde w XVIII wieku organy, które w XX wieku były 3 razy przebudowywane i rozszerzane. W świątyni znajduje się ponadto bogata kolekcja malarstwa flamandzkiego. W kolekcji znajdują się obrazy takich artystów jak: Dieric Bouts czy Hugo van der Goes.

Dlaczego warto odwiedzić Katedrę Świętego Zbawiciela w Brugii?

Można wymienić przynajmniej kilka powodów, które są wystarczająco dobre, aby odwiedzić Katedrę Świętego Zbawiciela. Przede wszystkim, aby móc z bliska popodziwiać piękno i monumentalizm Katedry Świętego Zbawiciela. Poza tym warto udać się do owej świątyni, aby móc usłyszeć grę organów, zbudowanych przez Jacobusa Van Eynde oryginalnie w XVIII wieku. Warto również zwiedzić to miejsce, aby móc zobaczyć przepiękne dzieła rzeźbiarskie i malarskie takich utalentowanych artystów jak: Dieric Bouts czy Hugo van der Goes.

St. Salvator's Cathedral (Sint-Salvatorskathedraal) in Brugge, Belgium
Widok na Katedrę Świętego Zbawiciela, Brugia, Belgia, licencja: shutterstock/By lindasky76

Godziny otwarcia Katedry Świętego Zbawiciela w Brugii

Katedra Świętego Zbawiciela w Brugii otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 13:00 oraz od 14:00 do 17:30. W soboty jest ona otwarta od 10:00 do 13:00 oraz od 14:00 do 15:30. Natomiast w niedzielę od 14:00 do 17:00.

Bilety do Katedry Świętego Zbawiciela w Brugii

Wejście do Katedry Świętego Zbawiciela w Brugii jest darmowe, natomiast konieczny jest zakup biletu, aby wejść do muzeum. Dorośli muszą zapłacić 2,50 euro, seniorzy 2 euro. Natomiast osoby w wieku od 6 do 25 lat muszą zapłacić za wejście 1 euro.

Poprzedni

Romantyczny Most św. Bonifacego w Brugii, zwiedzanie

Bramy miejskie w Brugii, historia, zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz