Romantyczny Most św. Bonifacego w Brugii, zwiedzanie

Tagi , , ,

Most św. Bonifacego to jeden z ciekawszych zabytków znajdujących się w belgijskim mieście Brugia. Sama nazwa miejscowości, która prawa miejskie zyskała w 1128 roku, pochodzi od staroholenderskiego słowa „brugga”, oznaczającego „most”. Do XV wieku była ona jednym z najważniejszych punktów handlowych na belgijskiej mapie, ale w XV wieku utraciła ona swoją pozycję na rzecz Antwerpii. Po tym czasie już nigdy więcej pozycja Brugii w świecie nie była tak mocna, jak poprzednio. Brugia jest zatem miejscem, do którego zdecydowanie warto się udać. Posiada ona bowiem wiele godnych uwagi zabytków i miejsc, wartych odwiedzenia, a most św. Bonifacego jest jednym z nich.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Most św. Bonifacego w Brugii?

Most św. Bonifacego położony jest w belgijskim mieście Brugia. Będąc już na miejscu w owej miejscowości, należy skierować się na tyły kościoła Najświętszej Maryi Panny, gdzie jest ów most zlokalizowany. Niedaleko położony jest także mały park. Ogólnie most nie jest trudny do znalezienia.

Jak dojechać do Mostu św. Bonifacego w Brugii?

Aby dojechać do mostu św. Bonifacego, należy kierować się w stronę historycznego centrum Brugii, gdyż most zlokalizowany jest blisko jej południowej części. Po dotarciu do centrum należy znaleźć ulicę Zuidzanstraat i skręcić w prawo przed katedrą Sint-Salvatorskathedraal. Następnie należy skręcić w lewo i kierować się dalej tą ulicą. Przed katedrą Onze-Lieve-Vrouwekerk należy skręcić w lewo i podążać dalej ulicą Gruuthusestraat. Po przekroczeniu rzeki, po prawej stronie pojawi się park. W tym momencie należy skręcić w prawo i w taki sposób można łatwo dojechać do mostu św. Bonifacego.

Historia i ciekawostki na temat Mostu św. Bonifacego w Brugii

Bruges, Belgium, April 30, 2014. Tourists on St. Bonifacius bridge
Widok na most św. Bonifacego w Brugii, Belgia, licencja: shutterstock/By Alxcrs

Most św. Bonifacego, mimo że wygląda na wiekowy, jest jednym z najmłodszych mostów w Brugii, gdyż powstał na początku XX wieku. Został jednak skonstruowany w taki sposób, aby swoim wyglądem pasować do otoczenia, co zdecydowanie się udało. Most nie jest przesadnie duży i wykonany został z cegły i kamienia. Cieszy się on wielkim zainteresowaniem ze strony turystów, którzy uwielbiają sobie robić na jego tle zdjęcia. Często jako tło jest on wykorzystywany również przy okazji robienia zdjęć weselnych.

Zwiedzanie Mostu św. Bonifacego w Brugii

Zwiedzanie mostu św. Bonifacego w trakcie sezonu nie jest rzeczą łatwą, jako że jest on wtedy oblegany chętnie przez tłumy turystów, którzy chcą przy robieniu sobie na jego tle zdjęć, wykorzystać to, jak bardzo ów most jest fotogeniczny. Zdecydowanie nie warto się jednak zniechęcać i udać się na miejsce, gdyż warto do swojej kolekcji fotografii dodać zdjęcie z mostem św. Bonifacego w tle, a przy okazji także poczuć urokliwość i tajemniczość tego miejsca i popodziwiać piękne widoki.

Dlaczego warto odwiedzić Most św. Bonifacego w Brugii?

St Bonifacius Bridge (Bonifaciusbrug), Brugge, Belgium
Widok na most św. Bonifacego, Brugia, Belgia, licencja: shutterstock/By Leo+Ruiz

Istnieje przynajmniej kilka dobrych powodów, dla których warto, udając się do Brugii, odwiedzić przy okazji także most św. Bonifacego. Przede wszystkim dlatego, że wygląda on naprawdę bardzo urokliwie i pozwala stworzyć piękną pamiątkę w postaci robiącego wrażenie tła do zdjęć. Poza tym sam most, jak i jego okolica potrafią zachwycić swoimi bardzo urokliwymi widokami. Jednakże warto udać się tam wtedy, gdy nie ma sezonu, gdyż w jego trakcie most jest często oblegany przez tłumy turystów, którzy również chcą skorzystać z niewątpliwych uroków tego miejsca. W takim przypadku należyte cieszenie się z owej atrakcji może zostać trochę zaburzone. Krótko mówiąc, zdecydowanie warto odwiedzić most św. Bonifacego w Brugii.

Poprzedni

Wizyta w muzeum folkloru w Brugii, zwiedzanie, bilety

Katedra Świętego Zbawiciela w Brugii, zwiedzanie, bilety

Następny

Dodaj komentarz