Zwiedzanie Jeruzalemkerk w Brugii, co warto wiedzieć

Jeruzalemkerk w Brugii, Belgia, fot. shutterstock.com

Jeruzalemkerk to późnogotycka kaplica znajdująca się w północno-wschodniej części Brugii. Jej znakiem rozpoznawczym jest orientalnie wyglądająca wieża. Jest to niezwykle interesujące miejsce z długą historią, które jest często pomijane przez turystów. Planujesz odwiedzić Jeruzalemkerk w Brugii? W naszym artykule znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące tej kaplicy, w tym je … Zobacz więcej »

Gdzie spać w Brugii, najlepsze hotele i noclegi w przystępnych cenach

Sign saying Hotel in a Bruges street in Belgium

W północnej, belgijskiej prowincji nazywanej Flandrią, znajduje się malownicze miasto Brugia, otulone niezwykłym urokiem, który zawdzięcza pięknej, zabytkowej architekturze. Jest to miejsce pełne historycznych kościołów, ciekawych muzeów, wąskich, brukowanych uliczek, a także romantycznych kanałów, przyciągających podróżnych z całego świata. Dla tych, którzy planują odkryć uroki … Zobacz więcej »

Flamandzkie beginaże w Brugii, zwiedzanie, co warto wiedzieć

Beginaże w Brugii, Belgia, fot. shutterstock.com

Pomimo swoich skromnych rozmiarów, Brugia oferuje wiele interesujących zabytków i miejsc, które wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Oprócz dobrze znanych atrakcji turystycznych, istnieje również kilka fascynujących miejsc, które znajdują się poza utartym szlakiem. Jednym z takich miejsc są flamandzkie beginaże w Brugii. Czym są beginaże, gdzie się znajdują … Zobacz więcej »

Szpital św. Jana (Sint-Janshospitaal) w Brugii, zwiedzanie

Szpital św. Jana, Brugia, Belgia, fot. shutterstock.com

Jeden z najstarszych zachowanych budynków szpitalnych w Europie – Szpital św. Jana (Sint-Janshospitaal), z arcydziełami flamandzkiego prymitywisty Hansa Memlinga i dziełami sztuki współczesnej artystów takich jak Berlinde De Bruyckere jest niezwykle interesującą atrakcją na mapie Brugii. Planujesz zwiedzanie Szpitala św. Jana (Sint-Janshospitaal)? W artykule znajdziesz … Zobacz więcej »