Mini Europa Park w Brukseli, bilety, zwiedzanie

, Tagi , , , ,

Jedną z najciekawszych atrakcji w Brukseli jest Mini Europa Park, zlokalizowany w parku rozrywki Brusparck. Jakie są najważniejsze informacje dla zwiedzających?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Mini Europa Park w Brukseli

Dokładny adres Mini Europa Parku w Brukseli to Av. du Football 1, 1020, Bruksela. Ten park rozrywki znajduje się w północnej części miasta z dala od zgiełku i tłumów, tuż obok Stadionu Króla Baudouina I. Można tam dojechać zarówno własnym autem, jak i licznymi autobusami i pociągiem. Bruksela ma doskonale działającą komunikację miejską, więc warto z niej skorzystać, by dojechać do parku.

Jak dojechać do Mini Europa Park w Brukseli

Tak jak wspomniano wcześniej, do wyboru mamy zarówno własne auto, jak i komunikację miejską. Z centrum miasta możemy wybrać pociąg linii nr 6, przejechać kilka przystanków, i wysiąść na stacji Heizel, skąd pieszo mamy ok. 10 min do celu. Możemy też wybrać tramwaj linii 51 z przystanku Porte de Ninove, dojedziemy nim do przystanku Polycl. Brugmann, skąd czeka nas ok. kilometrowy spacer. Jeżeli jednak zdecydujemy się pojechać tam autem, to warto zostawić auto na Parkingu Brupark, od którego dzieli nas ok. 400 metrów od wejścia do parku.

 Beauty of Mini Europa Brussels Belgium Europe Capital,
Eksponaty w Mini Europa Park, Beuksela, Belgia, licencja: shutterstock/By SilverPhotoStart

Historia i ciekawostki na temat Mini Europa Park w Brukseli

Park Miniatur w Brukseli to ogromny kompleks, w którym znajduje się aż 350 miniaturowych modeli przedstawiających najważniejsze budynki i zabytki w Europie. Modele zostały wiernie odwzorowane w skali 1:25, a nad ich stworzeniem pracowali najznakomitsi rzeźbiarze i modelarze z całej Europy. Zwiedzający mogą z bliska obejrzeć m.in. Krzywą Wieżę w Pizie, Wieżę Eiffla, Big Ben, dodatkowo znajduje się tu również polski akcent, np. Fontanna Neptuna w Gdańsku czy Pomnik Poległych Stoczniowców.

Zwiedzanie Parku Miniatur w Brukseli

Największy kompleks turystyczny w Brukseli prócz miniatur najważniejszych miejsc i budynków w Europie oferuje również inne atrakcje dla zwiedzających, m.in. planetarium, ogromne kino, a także park wodny Océade. Park rozrywki znajduje się również w bardzo spokojnym miejscu z rozległą zielenią, gdzie można odpocząć na jednej z ławeczek, czy zorganizować piknik z rodziną na ogromnych zielonych placach.

Dlaczego warto odwiedzić Mini Europa Park w Brukseli

Będąc w Brukseli, zdecydowanie warto odwiedzić ten park rozrywki, szczególnie jeżeli podróżujemy z dziećmi. Modele najsłynniejszych europejskich budowli w zmniejszonej wersji robią wrażenie i są świetnym pomysłem na edukację przy okazji dobrej zabawy. W parku czekają również inne atrakcje, dzięki czemu można spędzić tam praktycznie cały dzień, zupełnie się nie nudząc. Warto też zaznaczyć, że brukselski Mini Europa Park jest największym tego typu obiektem w Europie, odwiedzenie go zatem będzie na pewno ciekawym doświadczeniem.

 Beauty of Mini Europa Brussels Belgium Europe Capital,
Mini Europa Park w Brukseli, Belgia, licencja: shutterstock/By SilverPhotoStart

Godziny otwarcia Mini Europa Park w Brukseli

Park Miniatur w Brukseli jest czynny cały tydzień w godzinach 9:30-17:00. Godziny otwarcia mogą ulec zmianie np. w dni świąteczne czy inne, wyjątkowe okazje, warto więc przed odwiedzinami sprawdzić na stronie internetowej, czy danego dnia godziny otwarcia nie uległy zmianie, by uniknąć przykrej niespodzianki.

Bilety do Parku Miniatur w Brukseli

Bilety można zakupić przez Internet na stronie obiektu, jak również na innych, pośredniczących stronach internetowych. Średni koszt biletu dla jednej osoby to około 85 zł, dla dzieci do 11 roku życia bilet wstępu będzie kosztował ok. 60 zł. Warto rezerwować bilety z dużym wyprzedzeniem, wtedy można uzyskać zniżkę, lub trafić akurat na promocję, np. z okazji Dnia Dziecka. 

Poprzedni

Autoworld, muzeum zabytkowych aut w Brukseli, bilety

Rozrywka w Rotterdamie, koncerty i festiwale

Następny

Dodaj komentarz