Autoworld, muzeum zabytkowych aut w Brukseli, bilety

, Tagi , , , ,

Osoby, które są fanami motoryzacji, a zwłaszcza samochodów typu „vintage” pochodzącymi z dawnych lat i będące w Brukseli, powinny koniecznie udać się do Muzeum Autoworld. Posiada on bowiem na wystawie ponad 250 europejskich i amerykańskich aut, wyprodukowanych od późnych lat XIX wieku do lat 90. ubiegłego wieku. Będzie to z pewnością dla takich osób nie lada gratka.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Muzeum Autoworld?

Muzeum znajduje się w południowej hali Parc du Cinquantenaire, znanego również jako Jubelpark.

Jak dojechać do Muzeum Autoworld w Brukseli?

Do Muzeum Autoworld można dojechać szybko i komfortowo komunikacją miejską np.: metrem. Wystarczy pojechać linią 1, bądź 5, aby w krótkim czasie znaleźć się na miejscu.

Historia i ciekawostki na temat Muzeum Autoworld w Brukseli

Brussels, BELGIUM - July 7, 2019:  Palais Mondial (South Hall), housing AutoWorld vintage car museum in Cinquantenaire Park
Muzeum Autoworld w Brukseli, Belgia, licencja: shutterstock/By doganmesut

Muzeum zostało pierwotnie stworzone z kolekcji dwóch kolekcjonerów aut: Charly’ego De Pauw i Ghislaina Mahy’ego. Ten drugi był w młodości mechanikiem z wielką pasją do samochodów, który w 1944 kupił Forda T jako swoje pierwsze auto. Był to początek jego wielkiej drogi kolekcjonera. Jego kolekcja aut rozrosła się do okoła tysiąca modeli. Wśród nich można znaleźć takie marki jak: Fondu, Nagant, Imperia, Minervas czy Miesse. Przez pół wieku kolekcja rozrastała się powoli w Wintercircus w Ghent. Dopiero w 1986 roku 230 samochodów zostało przetransportowanych do Brukseli, gdzie umieszczone je Południowej Hali w kompleksie Cinquantenaire. Pozostałe samochody są natomiast trzymane w Mahymobiles, czyli innym muzeum samochodów, znajdującym się w Leuze-en-Hainaut.

Ciekawostki na temat Muzeum w Brukseli:

– Duży wkład w powstanie muzeum w 1986 roku mieli król Albert II, minister Louis Olivier oraz Herman De Croo.

– Od 2010 roku muzeum przeszło wiele zmian. Dodane zostały nowe strefy jak: Sport & Competition (2012), Belgium at Autoworld (2014), a także the modern and authentic workshops (2015), a także the Media Room (2017).

Zwiedzanie Muzeum Autoworld w Brukseli

Brussels, Belgium - August 13, 2018. The old and classic vehicles shows at Autoworld Museum in brussels
Muzeum Autoworld w Brukseli, Belgia, licencja: shutterstock/By naughtynut

Turyści, którzy są zainteresowani zobaczeniem wszystkich tych samochodów na żywo, mogą oczywiście to zrobić, wykupując wcześniej bilet wstępu. Zwiedzanie jest ograniczone w konkretne dni i o konkretnych godzinach.

Dlaczego warto odwiedzić Muzeum Autoworld w Brukseli?

Muzeum Autoworld warto przede wszystkim odwiedzić, aby móc na własne oczy zobaczyć klasyczne samochody z dawnych czasów. Poleca się to miejsce nie tylko fanom motoryzacji, chociaż ta grupa powinna najbardziej się tutaj odnaleźć, ale również tym mniej zafascynowanym samochodami osobom. Muzeum Autoworld pokazuje bowiem doskonale, jak zmieniały się i ewoluowały samochody. Od dorożek, ciągniętych przez konie po motocykle i sportowe samochody z lat. 60.

Godziny otwarcia Muzeum w Brukseli

Muzeum Autoworld jest otwarte od czwartku do niedzieli w podobnych godzinach. W czwartek i w piątek jest to: od 10 rano do 17 po południu. W sobotę i niedzielę: od 10 rano do 18 po południu.

Bilety do Muzeum Autoworld w Brukseli

Aby mieć wstęp do Muzeum Autoworld, konieczny jest zakup biletów. Można je zakupić elektronicznie na stronie internetowej muzeum. Jednakże przy posiadaniu Goldenpassa, bądź innych kart członkowskich, konieczna jest rejestracja w recepcji muzeum. Ceny biletów są różne. Uczniowie (od 12 do 17 roku życia) za wstęp zapłacą 11 euro. Dorośli będą musieli natomiast zapłacić o 4 euro więcej. Trochę mniej zapłacą seniorzy, dla których opłata za bilet wynosi 13 euro. Dzieci od 6 do 11 roku życia mają wstęp za 7 euro, a ci poniżej 5 roku życia mogą wejść do muzeum za darmo.

Poprzedni

Manneken Pis w Brukseli, gdzie się znajduje, historia i ciekawostki

Mini Europa Park w Brukseli, bilety, zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz