Wynajęcie samochodu w Holandii – zasady ruchu drogowego, co warto wiedzieć?

Tagi , , ,

W sytuacji, gdy jesteśmy w Holandii i potrzebujemy wynająć samochód, możemy stanąć przed trudnym zadaniem. W końcu nie do końca wszystko poza granicami naszego kraju przebiega tak jak tutaj. Decydując się na wynajęcie samochodu w Holandii, warto jest wziąć pod uwagę tylko i wyłącznie renomowane wypożyczalnie, aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów. Ważnym elementem jest również zapoznanie się z różnego rodzaju wymaganiami dotyczącymi wieku, prawa jazdy oraz depozytu w tym właśnie kraju. To naprawdę ważne.

Jeśli wiemy z wyprzedzeniem, że taki samochód jest nam niezbędny do zwiedzania, czy też potrzebny jest on do pracy — warto pomyśleć o rezerwacji wcześniej. Może to nam znacznie ułatwić cały proces i jest duża szansa na znalezienie samochodu znacznie taniej. Jeśli masz obecnie czas. Zachęcamy cię do zapoznania się z jedną z najlepszych wyszukiwarek samochodów na rynku Tania Wypożyczalnia Samochodów – Rentalcars.com. Znajdziesz tam samochód idealny dla ciebie. Co jeszcze jest ważne? Podczas odbioru samochodu należy pamiętać o sprawdzeniu jego stanu oraz dokumentacji, najlepiej tak dokładnie, jak tylko jest to możliwe. Gdy zdobędziesz już potrzebny pojazd. Istotne jest zapoznanie się z zasadami ruchu drogowego w Holandii.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Kieruj się ku sukcesowi: Kluczowe zasady ruchu drogowego w Holandii

Wychodzimy naprzeciw twoim potrzebom i oczekiwaniom prezentując kilka kluczowych zasad prowadzenia pojazdów w Holandii. Warto się z nimi zapoznać. Przede wszystkim, to co nie powinno nikogo zdziwić, aby prowadzić samochód w Holandii, należy posiadać prawo jazdy odpowiedniej kategorii.

W Holandii obowiązuje ruch prawostronny, co powinno ucieszyć polskich kierowców. Co do standardowych prędkości, jakie są dozwolone w tym państwie, jest to 50 km/h w obszarach zabudowanych, 80 km/h na drogach poza obszarami zabudowanymi i 130 km/h na niektórych autostradach. Warto jednak mieć na uwadze tak jak w każdym innym miejscu, pilnowanie i przestrzeganie znaków drogowych. Istotne jest, aby zwracać szczególną uwagę, na odpowiednie pasy ruchu i na zasady nimi rządzące. Może się bowiem zdarzyć tak, że na różnych pasach obowiązywać będą inne prędkości. Prócz powyższych informacji, większość zasad jest naprawdę zbliżonych do naszego ruchu drogowego. Nie powinny więc one bowiem przysporzyć żadnemu kierowcy zbyt dużo problemu.

Niezbędna wiedza: Co warto wiedzieć przed wynajęciem samochodu w Holandii

Przed wynajęciem auta w Holandii warto pamiętać, że bardzo często, aby wynająć samochód należy mieć ukończone około 21 lat. Czasami niektóre wypożyczalnie mogą mieć ustalony inny limit wiekowy. Dobrze jest się zapoznać z takimi informacjami, aby mieć pewność, że dokona się wynajęcia go. Przed tym, jak wsiądziesz do wynajętego samochodu, dobrze jest upewnić się, że posiadasz odpowiednie ubezpieczenie. Wielu ludzi bagatelizuje ten aspekt, jednak jest on naprawdę ważny, by bezpiecznie i spokojnie podróżować po Holandii i nie tylko.

Kolejny aspekt może trochę oczywisty, ale sporo ludzi o tym zapomina. Mianowicie, warto jest upewnić się jakie formy płatności dopuszcza dana wypożyczalnia samochodowa. Nie zawsze jest opcja płacenie karta czy gotówką. Jeśli nam odpowiada jeden konkretny sposób, warto się dowiedzieć czy taki sam odpowiada wypożyczalni.

Zanim podpiszesz umowę, zapoznaj się z nią. Nie daj się oszukać na jakieś drobne druczki. Nie wolno, pod żadnym pozorem podpisać umowy bez sprawdzenia jej. Raczej nikt nie chce potem być zmuszonym do kupna takiego auta czy też wielkich dopłat, ponieważ umowa zawierała inne informacje, niż się taki klient spodziewa, prawda? Istotne jest też przygotowanie na płatne drogi i mosty w Holandii. Takich płatnych dróg jest całkiem sporo, więc dobrze jest mieć to na uwadze.

Holandia za kierownicą: Jak uniknąć pułapek i cieszyć się swobodą podróżowania

Jeśli podróżujesz znacznie więcej po tym kraju lub to planujesz, warto zdobyć kompletną wiedzę o zasadach ruchu. Przed wyjazdem, najważniejsze jest zaplanowanie trasy. Pomoże to oszacować czas, postoje, w zależności od potrzeb oraz pomoże ci uniknąć zbędnych niespodzianek na drodze. Mowa oczywiście o korkach czy też różnego rodzaju nieoczekiwanych zdarzeniach jak wypadki. Ważne jest pilnowanie znaków, wiemy że już o tym wspominaliśmy, ale to naprawdę ważny aspekt. Pilnowanie prędkości jest znacznie inaczej traktowane w Polsce, a inaczej w Holandii. Nie należy tego bagatelizować, ponieważ tamtejsze mandaty mogą być znacznie bardziej surowe.

Kluczowe jest również zapoznanie się z różnymi zasadami parkowania. W wielu miejscach są kompletnie odmienne zasady parkowania i dobrze jest je znać. A najważniejsza jest świadomość stref ograniczonego ruchu. W niektórych częściach Holandii istnieją bowiem strefy ograniczonego ruchu. Wjazd w tamte obszary samochodem jest często ograniczony albo całkowicie zakazany.

Bezpieczna jazda w Holandii: Praktyczne wskazówki dla wynajmujących samochody

Prócz podstawowych zasad, które już przedstawiliśmy, ważne jest jeszcze kilka dodatkowych aspektów. Holandia słynie z dużej liczby rowerzystów, naprawdę dużej. Podczas kierowania samochodem naprawdę ważne jest to, aby na nich uważać i nie narażać się na wypadki czy inne nieprzyjemności. W Holandii przestrzeganie zasad ruchu drogowego jest naprawdę istotne, a w dodatku nieprzestrzeganie ich jest surowo karane. I mówimy tu o naprawdę surowych karach za przekroczenie prędkości czy też jazdę po alkoholu.

Planując podróże, warto jest być cały czas na bieżąco ze zmieniającą się pogodą. W Holandii jest to naprawdę dosyć częste, że pogoda zmienia się błyskawicznie. Jeszcze kolejnym ważnym elementem podróżowania jest zapoznanie się z zasadami postępowania w sytuacjach awaryjnych. Nigdy nikt z nas nie planuje problematycznych postojów, czy awarii samochodu. Jednak istnieje możliwość, że coś takiego się wydarzy, dobrze jest więc być na to przygotowanym. Jak widać, podróżowanie i wynajem auta w Holandii, nie jest czymś znacznie trudniejszym niż w Polsce. Trzymając się kilku podstawowych zasad, z całą pewnością podróże przebiegną przyjemnie i bez większych problemów.

Poprzedni

De Hoge Veluwe – zwiedzanie parku krajobrazowego w Holandii

Co zobaczyć w Luksemburgu? TOP 20 atrakcji

Następny

Dodaj komentarz