Ile kosztują wakacje w Holandii, co warto wiedzieć?

Tagi , , , , ,

Jeśli planujesz podróż do Holandii, by spędzić tam wakacje, możesz skorzystać z usług profesjonalnego Biura Podróży lub zorganizować wszystko samodzielnie. Obie opcje mają swoje wady i zalety. Jeśli wybierzesz drugą z nich, to na pewno będziesz mieć możliwość przeznaczenia na wyjazd znacznie mniejszej kwoty, niż zaproponował by organizator wycieczek. Ile kosztują wakacje w Holandii? Jakich kosztów możemy się spodziewać, podpowiemy!. Kluczem jest oczywiście dokładne przygotowanie się do wyjazdu, zbierania potrzebnych informacji i opinii.

Poza tym łatwo możesz zmienić hotel, jeśli się okaże, że coś Ci nie odpowiada. Niestety nie będzie to możliwe w przypadku skorzystania z oferty Biura Podróży. Podobnie z planem tego, co zamierzasz zwiedzić. Jednak dla osób, które mają różne problemy zdrowotne lub nie lubią organizować wyjazdów, oferty Agencji mogą się okazać przydatne. Tutaj szczególnie istotne jest, by wpierw dowiedzieć się czegoś o danym Biurze Podróży lub skorzystać z oferty polecanej przez kogoś znajomego kto podróżował już do Holandii.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Ile kosztują wakacje w Holandii? Koszt dojazdu do Holandii z Polski:

Cena jest oczywiście uzależniona od środka transportu oraz firmy przewozowej, jeśli chodzi np. o podróż busem. W przypadku podróży pociągiem cena biletu to około 500zł. Choć można czasem trafić na atrakcyjne okazje i kupić bilet za 200zł. Przejazd zajmie około 15 godzin.

Podróż busem będzie kosztować również okoł 500zł, jednak tutaj możemy wybierać z obszernej oferty przewoźników i szukać atrakcyjnych cen. Można też skorzystać z usług małych, prywatnych firm, które oferują podróż za bardzo niskie ceny. Podróżując z grupą znajomych, wystarczy też wynająć mały busik i zapłacić niewiele.

Wszystko też zależy od naszych oczekiwań. Jeśli ważne jest dla nas, by bus był klimatyzowany, miał bardzo komfortowe siedzenia, które można rozkładać, wyposażone w regulowane zagłówki i podłokietniki to możemy spodziewać się, że koszty będą wyższe. Podobnie, jeśli chcemy mieć dostęp do WiFi, telewizora i innych udogodnień, które sprawią, że podróż będzie bardziej dla nas komfortowa.

Najbardziej zróżnicowane koszty dotyczą podróży samolotem – ceny mogą wynosić od 300zł do 1000zł. Tutaj również warto polować na atrakcyjne promocje i rezerwować bilet z wyprzedzeniem na dzień objęty taką akcją. Dlatego właśnie myśląc o spędzeniu wakacji w Holandii, warto już znacznie wcześniej wszystko planować i przygotowywać, aby znaleźć korzystną ofertę oraz uniknąć niepotrzebnego stresu.

Ile kosztują wakacje w Holandii? Ceny hoteli

Zależą od klasy hotelu. Noc w hotelu 4-gwiazdkowym wyniesie około 360-800zł, w 3-gwiazdkowym 200-600. Zdarzają się hotele 4-gwiazdkowe z tak atrakcyjnymi cenami jak 200zł.

Oczywiście cena zależy też od miejscowości, w której zamierzamy spędzić wakacje. Wiadomo, że w dużym mieście ceny zazwyczaj będą wyższe. Koszt może też zależeć od dzielnicy. W obrębie danego hotelu ceny też będą zróżnicowane. W zależności czy oczekujemy pięknej panoramy za oknem i innych udogodnień, czy chcemy zamawiać śniadania oraz wielu innych czynników.

Tańszą opcją będzie wybór hostelu czy jakiejś kwatery prywatnej. Można też skorzystać z wymiany. Są serwisy, w których osoby prywatne ogłaszają się i w ramach wymiany możemy zamieszkać w ich domu a oni w naszym na czas wakacji.

Ile kosztują wakacje w Holandii? Ceny jedzenia:

Przyjmuje się, że ceny żywności w Holandii są znacznie wyższe niż w Polsce. Większość produktów spożywczych, które zakupimy w sklepach, jest droższa o około 50%. Na przykład za litr mleka w Holandii zapłacimy około 7zł.

Jeśli chodzi o ceny w restauracjach, tutaj jedzenie jest już znacznie droższe, nawet o 100% niż w Polsce. Oczywiście, jeśli nie podróżujemy samolotem i nie mamy potrzeby ograniczania wielkości bagażu, to część produktów możemy zabrać ze sobą. Znowu wszystko tutaj zależy od tego, czego oczekujemy, jakimi środkami finansowymi dysponujemy i co będzie dla nas najważniejsze podczas wyjazdu. Jeśli istotne będzie przede wszystkim zwiedzanie różnych obiektów, to często musimy się liczyć z kosztami na bilety wstępu i dojazdy więc część osób woli zaoszczędzić na jedzeniu. Jeśli zaś chodzi nam głównie o relaks, to może być odwrotnie. Bywa też że chcemy spędzić część czasu w klubach i tutaj też ponieść możemy dość spore koszty.

Poza tym będąc w Holandii, warto choć raz spróbować lokalnych specjałów i potraw takich jak na przykład Stamppot czy specjalny rodzaj sera żółtego. Ponadto po raz kolejny ceny będą zależeć od miejscowości i regionu, w którym się zatrzymamy. Warto zaopatrywać się w żywność w tanich marketach takich jak znany również w Polsce Aldi.

Pozostałe koszty:

Wyjeżdżając do Holandii, musimy też uwzględnić ceny transportu miejskiego. Bilety na przykład na autobus są drogie i wynoszą około 15 zł. Wiele osób porusza się rowerami, które można też wynająć. Przejazdy taksówkami są często pozbawione sensu, ponieważ są drogie, a ponadto, jeśli chodzi o duże miasto, to często trudno jest się przemieszczać z uwagi właśnie na obecnych wszędzie rowerzystów.

Zapewne przeznaczymy też sporą kwotę na zakup pamiątek, czy na upominki dla najbliższych. Musimy się też liczyć z ewentualnymi kosztami na leki czy środki takie jak chociażby plastry. A jeśli podróżowaliśmy samolotem, to zapewne wydamy też część pieniędzy na niezbędne kosmetyki i inne dodatki, które nie zmieściły nam się do bagażu.

Podsumowując, koszty wakacji w Holandii mogą się znacznie różnic w zależności od wielu czynników i naszych oczekiwań. Jak zwykle najważniejsze jest by nasza podróż i pobyt były przede wszystkim bezpieczne i pełne dobrych wspomnień, niezależnie czy podróżujemy sami, czy w gronie innych osób. Podróżując z innymi, musimy też wspólnie ustalić co dla nas jest najważniejsze, tak by każdy był zadowolony a wyjazd udany.

Poprzedni

Tor wyścigowy Circuit de Spa-Francorchamps, zwiedzanie

De Hoge Veluwe – zwiedzanie parku krajobrazowego w Holandii

Następny

Dodaj komentarz