Rejsy kanałami w Brugii, ile kosztują, ceny, co warto wiedzieć

Tagi , , ,

Wizyta w Brugii nie będzie kompletna bez wycieczki łodzią po brugijskich kanałach. Pływając łodzią wzdłuż malowniczych kanałów w towarzystwie łabędzi możesz odkryć Brugię z zaskakującej perspektywy, ponieważ niektóre atrakcje dostępne są tylko z wody! Dlatego też wyrusz w rejs z jednej z pięciu przystani, które znajdują się w samym sercu Brugii. Kapitan zabierze Cię na wycieczkę po najpiękniejszych miejscach na wodzie między placem Jana van Eycka a Beguinage. Po drodze będziesz mógł podziwiać niektóre z głównych atrakcji Brugii z zupełnie innej perspektywy. Skąd startują rejsy po kanałach Brugii? Ile kosztują i ile trwają? Odpowiedzi znajdziesz w artykule.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajdują się kanały w Brugii?

Brugia (Brugge) znajduje się w belgijskiej prowincji Flandria Zachodnia, około godziny jazdy pociągiem od Brukseli, gdzie usytuowane jest najbliższe międzynarodowe lotnisko. Wiele jednodniowych wycieczek oferuje transport autokarowy do Brugii z pobliskich miast, takich jak Paryż, Amsterdam czy Bruksela. Kanały te w znacznej większości znajdują się w historycznej części miasta, dlatego też Brugia nazywana jest także flamandzką Wenecją.

Gdzie startują rejsy po kanałach w Brugii?

Tourist boat on canal Spiegelrei and Jan Van Eyck Square in the morning in Bruges, Belgium
Rejsy po kanałach Brugii, Belgia, licencja: shutterstock/By olgacov

Wycieczki po kanałach wyruszają z kilku punktów startowych w mieście. Ze względu na przepisy tylko 20 łodzi może pływać po kanale jednocześnie. Wzdłuż kanałów znajduje się pięć przystani. Trasy i ceny są takie same. Różni się tylko punkt początkowy i końcowy.

Bilety na przejażdżkę łodzią można kupić w każdym z pięciu głównych punktów odpływu łodzi zlokalizowanych w całym mieście, bezpośrednio w kasie biletowej lub u operatorów łodzi.

  • Coudenys, Rozenhoedkaai
  • De Meulemeester, Wollestraat 32
  • Michielssens, Huidenvettersplein 13
  • Stael, Katelijnestraat 4
  • Gruuthuse, Nieuwstraat 11

Ile kosztuje rejs kanałami w Brugii?

Wycieczka łodzią po Brugii jest stosunkowo niedroga. Za 30-minutowy rejs płaci się około 12,00 € za osobę. Dzieci do 11 lat płacą około 10,00 €, mieszkańcy Brugii około 9,00 €, a dzieci do 3 lat mogą płynąć za darmo.

Ile trwa rejs kanałami w Brugii?

Klasyczny widok na zabytkowe centrum miasta z kanałem w Brugii (Brugia), prowincja Flandria Zachodnia, Belgia. Pejzaż Brugii.
Klasyczny widok na zabytkowe centrum miasta z kanałem w Brugii (Brugia), prowincja Flandria Zachodnia, Belgia. Pejzaż Brugii., licencja: shutterstock/By catarina

Rejsy kanałami w Brugii organizowane są od początku marca do połowy listopada. Łodzie kursują zazwyczaj co 15 lub 20 minut, czasami trwa to nieco dłużej, ponieważ kapitanowie czekają, aż pokład się zapełni. Rejs kanałami w Brugii trwa około 30 minut i można zobaczyć piękne miejsca, które widoczne są tylko z pokładu łodzi. Rejsy odbywają się codziennie od marca do połowy listopada, w godzinach od 10:00 do 18:00 (ostatnia łódź odpływa o 17:30). Wczesny ranek to dobry czas, aby uniknąć kolejek. Na pokładzie łodzi może być trochę zimno, ale za to można podziwiać wyjątkowe widoki i zabytki, takie jak na przykład Groeningemuseum czy Oud Sint-Janshospitaal.

Czy warto kupić rejs po kanałach w Brugii?

Rejs po kanałach w Brugii jest koniecznością, jeśli chcesz spojrzeć na miasto z innej perspektywy i zobaczyć ukryte atrakcje, które są zazwyczaj dostępne tylko z pokładu łodzią. Podczas rejsu można zobaczyć sekretne ogrody, urocze mosty i zabytkową architekturę tego miasta. Wybierz przednie siedzenie, aby robić zdjęcia bez przeszkód i słuchać komentarzy kapitana łodzi. Co ciekawe, w ciągu najbliższych kilku lat łodzie będą stopniowo zastępowane przez bardziej przyjazne dla środowiska, cichobieżne łodzie elektryczne.

Poprzedni

Jak zaplanować wycieczkę rowerową po Antwerpii

Szpital św. Jana (Sint-Janshospitaal) w Brugii, zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz