Gdzie zjeść najlepszą czekoladę i gofry w Brugii, najlepsze miejsca

, Tagi , , , ,

Brugia to wyjątkowe miasto w północno-zachodniej Belgii, które słynie z pysznych smakołyków. Fani słodkości są zachwyceni, gdy mogą odwiedzić te piękne okolice i skosztować niedostępnych nigdzie indziej pyszności. Oto lista najciekawszych miejsc, których nie można pominąć. odwiedzając piękną i klimatyczną Brugię.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Czekolada w Brugii – najlepsze miejsca. Nie możesz ich pominąć

Czekolada w Brugii, Belgia, fot. shutterstock.com
Czekolada w Brugii, Belgia, fot. shutterstock.com

Wybierając się na spacer po starym mieście Brugii, nie sposób nie zauważyć licznych miejsc, w których sprzedaje się pyszną czekoladę oraz gofry. Odwiedzają je nie tylko miejscowi, ale również turyści spragnieni nowych smaków. Oprócz tego w Brugii znajduje się Muzeum Czekolady, które nazywa się Choco-Store. Na miejscu można nie tylko skosztować frykasów, ale przede wszystkim poznać historię miasta, a także powody, dla których kojarzone jest z pysznościami. Na miejscu nie brakuje też takich atrakcji jak:

 • szczegółowego opisania historii pochodzenia kakao w Brugii;
 • pokazu robienia czekolady;
 • poczęstunku na koniec zwiedzania.

Osoby, które nie mają czasu na zwiedzanie, a skosztowanie przysmaków traktują tylko jako część wycieczki, mogą wybrać jedną z pozostałych lokacji. Najciekawsze i najpopularniejsze miejsca, w których można skosztować czekolady bez zwiedzania to m.in.:

 • Old Chocolate House – oprócz szerokiego wyboru czekolady i ciastek, rodzinna firma serwuje gorącą czekoladę w przytulnej herbaciarni na piętrze;
 • Chocolatier Dumon – lokal z tradycją trwającą od lat 90. Wśród ręcznie robionych czekoladek znajdują się nawet praliny i trufle. Nie brakuje też egzotycznych smaków, które cieszą się ogromną popularnością jako podarunki na prezent dla bliskich.
 • Neuhaus uznawane za miejsce narodzin czekoladowych pralin w Brugii. Jest znane nie tylko w kraju, ale również na całym świecie. 
 • Chocolatier Van Oost – od niemal 50 lat na miejscu wytwarzane są przepyszne praliny. To bardzo klimatyczne i przytulne miejsce.
 • Het Chocoladehuisje – piękna wystawa czekoladowych figurek, którą widać już z odległości to dopiero początek. Estetyczne pyszności można zakupić, a dodatkowo nacieszyć oczy wyjątkową sztuką. To miejsce dla prawdziwych koneserów.

Gofry w Brugii – gdzie skosztować najlepszych pyszności w Belgii?

Belgium waffle with chocolate sauce and strawberries, Bruges city background
Belgijskie gofry, Brugia, Belgia, licencja: shutterstock/By siraanamwong

Brugia słynie również z pysznych gofrów, których nie może zabraknąć na liście obowiązkowych pyszności do zjedzenia przez turystów. Miejsca, które cieszą się największą popularnością zwiedzających to m.in.:

 • I Love Waffles – niewielka, klimatyczna cukiernia, gdzie nie brakuje kolejek, ale i ponadczasowego rodzinnego klimatu;
 • Otto Waffle Atelier Katelijnestraat – gdzie można znaleźć najróżniejsze rodzaje gofrów idealne dla wymagających kupujących;
 • Waffles And Sandwiches – miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – nie tylko fani gofrów. To idealne miejsce na pożywne śniadanie na słodko;
 • Chez Albert – to idealny lokal dla wszystkich, którzy oprócz gofrów chcą skosztować także pysznych lodów. Na miejscu oferuje się aż 36 smaków.

Co warto przywieźć do domu z podróży po Brugii?

Powoli kończąc podróż po Brugii, warto pamiętać o zabraniu ze sobą choć kilku pamiątek. Oprócz przepysznych czekoladek, które niemal w każdej cukierni i sklepie pakowanie są w prezentowych opakowaniach (często nawet na prośbę Klienta), poleca się zakupić także słynne belgijskie piwo oraz pralinki. Są łatwe do przewiezienia, a jednocześnie sprawdzają się jako ponadczasowy podarunek dla bliskich.

Aby uniknąć pułapek spacerując po starym mieście, warto porównać ceny, by zminimalizować ryzyko zdecydowania się na nieuczciwych sprzedawców. Warto jednak pamiętać, że najlepsza będzie czekolada prosto z cukierni lub od sprzedawców z miejsc, które wskazaliśmy na liście.

Poprzedni

Historia Brugii, ciekawostki, to co warto wiedzieć

Groeninge Museum – muzeum miejskie w Brugii, zwiedzanie, bilety

Następny

Dodaj komentarz