Port lotniczy Ostenda-Brugia, praktyczne informacje

, , Tagi , , ,

Port Lotniczy Ostenda-Brugia, znany również jako Ostend-Bruges International Airport (IATA: OST, ICAO: EBOS), jest ważnym węzłem komunikacyjnym, znajdującym się w Belgii. Leży strategicznie 6 km na zachód od Ostendy oraz około 25 km od historycznego miasta Brugia. Twoja podróż do tej części Belgii może się zacząć właśnie tutaj, ponieważ lotnisko oferuje zarówno loty towarowe, jak i pasażerskie, obsługując wielu przewoźników zarówno na trasach regularnych, jak i czarterowych.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Lotnisko Ostenda-Brugia: informacje ogólne o lotnisku

Ostend, West-Flanders, Belgium - October 1, 2023: entrance barrier kiss and ride parking in front. View on departure entrance international airport Ostend-Bruges
Port lotniczy Ostenda-Brugia, Belgia, licencja: shutterstock/By Thierry+Hebbelinck

Port lotniczy Ostenda-Brugia, znany również jako Ostend-Bruges International Airport (kod IATA: OST, kod ICAO: EBOS), jest węzłem komunikacyjnym, który odgrywa ważną rolę w obszarze Ostendy i Brugii.

Współrzędne do adresu:  51°11′59″N 2°51′49″E

Struktura lotniska, terminale

Terminal lotniskowy został przystosowany do obsługi różnorodnego ruchu lotniczego, w tym lotów czarterowych i prywatnych. Infrastruktura Luchthaven Oostende-Brugia jest planowana i rozwijana tak, aby sprawnie obsługiwać zarówno transport towarów, jak i licznych pasażerów.

Dojazd i parking

Port lotniczy Ostend-Brugia (OST) zapewnia wygodny dojazd oraz liczne opcje parkingu spełniające potrzeby zarówno krótko-, jak i długoterminowych podróżnych.

Lotnisko Ostenda-Brugia: jak dotrzeć

Do portu lotniczego Ostenda-Brugia możecie Państwo dojechać samochodem, korzystając z dogodnego połączenia z autostradą. Alternatywną opcją jest publiczny transport – autobusy kursujące z centrum Ostendy gwarantują prosty dojazd do terminala lotniczego. Jeśli wybieracie państwo pociąg, najpierw należy dostać się do stacji kolejowej w Ostendzie, skąd można przesiąść się na bezpośredni autobus do lotniska.

Parking i opłaty

Lotnisko Ostend-Brugia oferuje różne opcje parkingu:

 • Parking krótkoterminowy: idealny dla osób odprowadzających lub odbierających pasażerów.
 • Parking długoterminowy: doskonały dla osób wybierających się na dłuższe podróże.

Linie lotnicze i destynacje

Ostend, West-Flanders, Belgium - October 1, 2023: international airport Ostend-Bruges on a sunny Sunday first October
Widok na lotnisko Ostenda-Brugia, Belgia, licencja: shutterstock/By Thierry+Hebbelinck

Lotnisko Ostenda-Brugia, oficjalnie znane jako Międzynarodowy Port Lotniczy Ostenda-Brugia (IATA: OST), obsługuje zarówno loty pasażerskie, jak i cargo. Znajduje się w bliskiej odległości od Ostendy oraz Brugii i odgrywa ważną rolę w komunikacji lotniczej w Belgii.

Przewoźnicy pasażerscy

 • TUI fly Belgium: oferuje loty do różnych destynacji w basenie Morza Śródziemnego oraz innych popularnych lokalizacji wakacyjnych.

Przewoźnicy cargo

 • MK Airlines
 • Qatar Airways Cargo: realizuje połączenia cargo do szerokiej gamy międzynarodowych destynacji.
 • EgyptAir

W przypadku poszukiwania szczegółowych informacji o rozkładzie lotów zaleca się sprawdzenie aktualnych danych bezpośrednio na stronie lotniska lub u wybranych linii lotniczych.

Lotnisko Ostenda-Brugia: usługi lotniskowe

Ostend, West-Flanders, Belgium - October 1, 2023: international airport Ostend-Bruges. Long term parking white Boeing 737 without commercial airways logo seen from inside public restaurant airport
Samolot czekający na odlot z lotniska Ostenda-Brugia, Belgia, licencja: shutterstock/By Thierry+Hebbelinck

Port lotniczy Ostenda-Brugia zapewnia szeroki zakres usług, zarówno dla pasażerów, jak i dla potrzeb transportu towarowego. Oferowane udogodnienia są na tyle zróżnicowane, aby zaspokoić specyficzne wymagania zarówno osób podróżujących, jak i biznesu cargo.

Udogodnienia dla pasażerów

Lotnisko w Ostendzie oferuje różnorodne usługi dla pasażerów, aby umilić czas oczekiwania na lot oraz uczynić podróżowanie bardziej komfortowym. Znajdziesz tutaj:

 • Bezpłatny dostęp do Wi-Fi, który pozwoli Ci pozostać w kontakcie z bliskimi lub zrealizować pilne sprawy zawodowe.
 • Punkty gastronomiczne i sklepy, gdzie możesz zjeść posiłek lub dokonać ostatnich zakupów przed wylotem.
 • Parking: dostępny jest zarówno dla osób, które planują krótkotrwały, jak i długotrwały pobyt.

Usługi cargo

Port lotniczy Ostenda-Brugia stanowi ważny punkt dla transportu towarowego (cargo). Specjalizuje się w szybkim i efektywnym obsługiwaniu ładunków substancji niebezpiecznych. Lotnisko obsługuje różnorodne typy towarów, co czyni lotnisko atrakcyjnym partnerem logistycznym. Oto niektóre kluczowe punkty:

 • Właściwa infrastruktura: lotnisko zostało zaprojektowane do obsługi szerokiej gamy towarów cargo, w tym produktów wymagających specjalnych warunków przechowywania.
 • Bezpośredni dostęp do autostrady: dzięki temu ładunki mogą być szybko i sprawnie transportowane z lotniska do różnych miejsc w Europie.
Poprzedni

Najlepsze kluby nocne w Brukseli, gdzie wypić drinka?

Gdzie zjeść najlepsze frytki belgijskie w Brukseli, lista miejsc

Następny

Dodaj komentarz