Kościół zachodni Westerkerk w Amsterdamie, zwiedzanie

Tagi , , , ,

Kościół zachodni Westerkerk to obiekt na mapie świata, który wzbudza zainteresowanie wśród wielu osób. Gdzie się znajduje? Jak zaplanować do niego transport? Jaka jest jego historia? Poznajmy odpowiedzi na te, i inne pytania. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się kościół zachodni Westerkerk

Kościół zachodni Westerkerk to obiekt sakralny, którego lokalizację możemy odnaleźć na terenie Holandii, dokładnie w mieście Amsterdam, przy Prinsengracht 279, 1016 GW. Znajduje się w dzielnicy Jordaan, na brzegu kanału o nazwie Prinsengracht. 

Jak dojechać do kościoła zachodniego Westerkerk w Amsterdamie

Będąc w Amsterdamie dojazd do kościoła Westerkerk jest bardzo prosty. Można skorzystać zarówno z własnego środka transportu, jak również komunikacji miejskiej. Z naszego kraju również dojedziemy do obiektu wykorzystując własny samochód.

Historia i ciekawostki na temat kościoła zachodniego Westerkerk w Amsterdamie

Kościół został wybudowany w latach 1620- 1631. Zaprojektował go architekt Hendrick de Keyser. Po jego śmierci budowę kościoła kontynuował jego syn, Pieter de Keyser. Budynek zbudowany jest na planie krzyża. Posiada 58 m długości i 29 m szerokości.

Na kanwie historii zapisała się data 10 marca 1966 roku. W ten dzień w Westerkerk królowa Beatrix poślubiła księcia Clausa von Amsberg.

Ciekawostką jest, że na czterech ścianach najniższej z trzech kondygnacji, widnieje herb Amsterdamu. Warto również wiedzieć, że dzwony kościoła zostały odlane przez braci Hemony.

Zwiedzanie Kościoła zachodniego Westerkerk w Amsterdamie

Odwiedzając kościół zachodni Westerkerk, możemy zwiedzić najwyższą wieżę znajdującą się w Amsterdamie, która liczy aż 85 cm wysokości. Wieża jest kilkukondygnacyjna, a z każdą z nich element konstrukcyjny staje się coraz węższy. Na szczycie wieży jest taras widokowy, z którego możemy podziwiać cały Amsterdam. 

Szczególnym punktem do zwiedzania są organy kościoła, które udekorowane zostały przez malarza Gerarda de Lairesse.

Dlaczego warto odwiedzić Kościół zachodni Westerkerk w Amsterdamie

Westerkerk w Amsterdamie to kościół protestancki o niezwykle pokaźnej budowie architektonicznej. To jeden z najbardziej monumentalnych kościołów protestanckich na całym świecie. Jest to również wyjątkowe miejsce pod względem historycznym. 8 października 1669 roku w kościele pochowano Rembrandt. Nie jest jednak znane dokładne umiejscowienie grobu. Naukowcy spekulują, że znajduje się on gdzieś wzdłuż północnej ściany kościoła Westerkerk. Co więcej, kościół znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Achterhuis, który dziś znany jest jako słynne muzeum – Dom Anny Frank. Dziewczyna w pamiętniku często wspomina ten kościół. Wszystko przez to, że zegar kościoła był widoczny ze strychu domu Anny. 

Kościół w każdy wtorek o godz. 13 organizuję niezwykły koncert organowy. W ramach wydarzenia usłyszeć można znane i lubiane melodie, np. Beatlesów. 

Godziny otwarcia kościoła zachodniego Westerkerk w Amsterdamie

Kościół zachodni Westerkerk nie jest dostępny dla odwiedzających w soboty i niedziele. W pozostałe dni tygodnia wnętrza wyjątkowo monumentalnej budowli możemy podziwiać od godziny 11, aż do godziny 15. 

Bilety i ceny do kościoła zachodniego Westerkerk w Amsterdamie

Zwiedzania kościoła zachodniego Wesferkerk jest całkowicie darmowe. W związku z tym w praktyce oznacza to, że wnętrze budynku, wszelkie ozdoby architektoniczne, przepiękne organy i koncerty z ich udziałem, są dostępne dla każdego z nas, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. 

Poprzedni

Weekend w Amsterdamie, co zwiedzić w 3 dni

Vondelpark – największy park w Amsterdamie, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz