De Wallen – dzielnica czerwonych latarni w Amsterdamie, atrakcje

Tagi , , ,

Amsterdam to jeden z popularnych kierunków podróży, często wybierany przez turystów nie tylko z Europy, ale także z Ameryki Północnej oraz Azji. Jedną z bardziej znanych lokalizacji na terenie tego miasta jest De Wallen, czyli słynna dzielnica czerwonych latarni. Jaka jest jej historia? Co się w niej znajduje? Jakie atrakcje zapewnia turystom? Oto najważniejsze informacje na temat holenderskiej dzielnicy De Wallen!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się dzielnica De Wallen w Amsterdamie

De Wallen to jedna z najstarszych dzielnic Amsterdamu, która znajduje się w północno-wschodnim regionie miasta. W dawnych czasach było to ściśle centrum holenderskiej aglomeracji. Po dziś dzień zachował się zresztą klasyczny, średniowieczny układ ulic i budynków. W bliskim otoczeniu dzielnicy czerwonych latarni znajduje się port morski oraz centralnej stacji przesiadkowej komunikacji miejskiej, gdzie zatrzymują się między innymi składy metra, tramwaje, autobusy czy pociągi.

Jak dojechać do Dzielnicy De Wallen w Amsterdamie

Ze względu na swoje położenie, dzielnica De Wallen jest naprawdę doskonale skomunikowana z innymi częściami miasta. Możemy dotrzeć do niej metrem, autobusem oraz tramwajem. Oczywiście oprócz komunikacji zbiorowej, do dzielnicy czerwonych latarni dojedziemy także własnym samochodem lub taksówką. Ciekawą opcją, która pozwoli lepiej poznać miasto jest też podróżowanie po Amsterdamie rowerem. W stolicy Holandii jest to wyjątkowo popularny środek transportu, a co za tym idzie, z łatwością znajdziemy specjalne wypożyczalnie, w których wynajmiemy rower na kilka godzin, a nawet dni, czy tygodni. Jednoślady w Amsterdamie cieszą się wieloma udogodnieniami, dla przykładu do niektórych regionów starego miasta (do którego zalicza się też dzielnica De Wallen) mogą wjeżdżać jedynie rowery. Ponadto po turystycznych częściach Amsterdamu organizowane są także wycieczki rowerowe z przewodnikiem. 

Historia i ciekawostki na temat Dzielnicy De Wallen w Amsterdamie

Historia dzielnicy czerwonych latarni sięga początków miasta. To właśnie w tym regionie w okresie średniowiecza najszybciej rozwijało się życie lokalnej społeczności. Stąd też odwiedzając dzielnicę De Wallen możemy liczyć na naprawdę dużo pozostałości dawnych czasów. Warty uwagi jest już sam układ ulic i mniejszych uliczek. Większą atrakcją są jednak zabytkowe budynki, w tym kamienice, obiekty handlowe, usługowe, ale też klasyczny kościół z epoki. Od wielu lat dzielnica czerwonych latarni przyciąga osoby poszukujące rozrywek. Od samego początku istnienia miasta w dzielnicy De Wallen rozwijały się tak zwane domy rozpusty. Po dziś dzień w tym regionie funkcjonują liczne obiekty, w których turyści, jak i mieszkańcy mogą z powodzeniem skorzystać z usług erotycznych, które na terenie Holandii są w pełni legalne. Oczywiście dzielnica czerwonych latarni to jednak nie tylko prostytucja, ale liczne mniejsze lub większe kawiarnie, puby i bary, w których można chociażby skosztować lokalnych przysmaków.

Dlaczego warto odwiedzić Dzielnicę De Wallen w Amsterdamie

De Wallen to bezapelacyjnie jeden z ciekawszych kierunków zwiedzania, które warto wybrać podczas wizyty w Amsterdamie. Dzielnica czerwonych latarni łączy w sobie klasyczny układ ulic i zabytkowe budynki oraz szeroki wybór atrakcji. W De Wallen na turystów oczekują liczne kluby, kawiarnie oraz sklepy. Interesującym kierunkiem zwiedzania mogą być też obiekty muzealne, takie jak Dom Rembrandta oraz Centrum Nauki. Tak duża różnorodność sprawia, że dzielnica czerwonych latarni, czyli De Wallen to doskonała propozycja do relaksu dla wszystkich dorosłych miłośników atrakcji.

Poprzedni

Stary Kościół (Oude Kerk) w Amsterdamie, zwiedzanie

Budynek Wagi w Amsterdamie, zwiedzanie, co warto wiedzieć

Następny

Dodaj komentarz