Centrum handlowe Magna Plaza w Amsterdamie, co kupić, marki

Tagi , ,

Magna Plaza to pierwsze centrum handlowe w Amsterdamie, które powstało w latach 1990-1992 w wyniku przebudowy zabytkowego budynku poczty. Budynek posiada neogotycki wygląd zewnętrzny i wspaniałe neorenesansowe wnętrze. Planujesz zwiedzanie Centrum handlowego Magna Plaza w Amsterdamie? W naszym artykule znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące zwiedzania tego miejsca. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Centrum handlowe Magna Plaza w Amsterdamie?

Dawna Poczta Główna w Amsterdamie, obecnie centrum handlowe Magna Plaza. Jest to monumentalny budynek znajdujący się przy Nieuwezijds Voorburgwal 182 w Amsterdamie, w Holandii. Warto wiedzieć, że w pobliżu znajduje się Pałac Królewski w Amsterdamie. Jego zwiedzanie można połączyć z wizytą w Centrum handlowym Magna Plaza. 

Jak dojechać do Centrum Magna Plaza w Amsterdamie?

Centrum handlowe Magna Plaza znajduje się zaledwie 15 minut spacerem od Dworca Centralnego w Amsterdamie. Jeśli planujesz przyjechać na zakupy transportem publicznym, w pobliżu zatrzymują się tramwaje linii 1, 2, 5, 13, 14 i 17 oraz autobusy o numerach 170 i 172.

Historia i ciekawostki na temat Centrum Magna Plaza w Amsterdamie

Budynek, w którym obecnie znajduje się Centrum Magna Plaza w Amsterdamie zbudowano w latach 1895-1899 w stylu neogotyckim i neorenesansowym. Co ciekawe, budynek jest rijksmonument (holenderskim zabytkiem narodowym) od 9 lipca 1974 r. Jest zaliczany do TOP 100 najcenniejszych holenderskich zabytków. Amsterdamski Urząd Pocztowy zbudowano w latach 1895-1899, według projektu Cornelisa Petersa. Zastąpił on Królewski Urząd Pocztowy z 1854 roku, który służył jako galeria na krótko przed jego rozbiórką w 1897 roku.

Wnętrze budynku składa się z centralnej sali z galeriami, otoczonej arkadami. Pierwotnie funkcja publiczna budynku została ograniczona do parteru, podczas gdy reszta budynku była dostępna wyłącznie dla pracowników PTT, ówczesnej krajowej agencji pocztowej, telegraficznej oraz telefonicznej.

Sklepy w Centrum Magna Plaza w Amsterdamie

Jeśli przyjechałeś na zakupy do Magna Plaza, nie będziesz rozczarowany, zwłaszcza jeśli szukasz ekskluzywnych butików. Właściciele Magna Plaza postanowili rozmieścić sklepy na wszystkich czterech piętrach. Znajdziesz tu wszystko od ubrań i butów po biżuterię i salony fryzjerskie. Centrum handlowe Magna Plaza oferuje doskonałą różnorodność sklepów. Można tu znaleźć takie marki jak Mango, Swarovski i Lacoste. Kiedy zmęczysz się zakupami zrób sobie przerwę w Grand Café Ovidius i napij się bardzo dobrej kawy. Dlatego też, Magna Plaza jest warta odwiedzenia nie tylko ze względu na neogotycką architekturę i imponujące wnętrze, ale i na ciekawe doznania zakupowe.

Co kupić w Centrum Magna Plaza w Amsterdamie?

Magna Plaza to ładne, niewielkie centrum handlowe. W centrum parteru znajduje się fortepian. W weekendy lub święta rozbrzmiewa tu muzyka na żywo. Na prawo od wejścia znajduje się sklep z pamiątkami z Holandii. Na lewo kiosk z holenderskimi serami oraz z dużym wyborem win. W butikach rozmieszczonych na trzech piętrach Centrum Magna Plaza znajdują się praktycznie wszystkie główne światowe marki modowe. Są także sklepy z hiszpańską marką odzieży damskiej Mango i amerykańską odzieżą codzienną – America Today (wszystkie na parterze). Na wyższych piętrach można znaleźć bardziej eleganckie butiki z ubraniami i butami, dwa dobre sklepy wnętrzarskie, butik Svarovskiego, kilka sklepów z pamiątkami, sklep z tradycyjnymi drewnianymi zabawkami (Pinokkio) i RDLFS (Rudolpho’s). 

Autor: Magdalena Łydka

Poprzedni

Pałac Królewski (Koninklijk Paleis) w Amsterdamie, bilety

Stary Kościół (Oude Kerk) w Amsterdamie, zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz