Pałac Królewski (Koninklijk Paleis) w Amsterdamie, bilety

Tagi , , , ,

Pałac Królewski (Koninklijk Paleis) w Amsterdamie jest jednym z trzech pałaców, należących do rodziny królewskiej. Rodzina korzysta z pałacu podczas wizyt państwowych, ceremonii wręczenia nagród i innych oficjalnych przyjęć. Dlaczego warto odwiedzić Pałac Królewski (Koninklijk Paleis) w Amsterdamie? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Pałac Królewski w Amsterdamie?

Położony w centrum miasta Pałac Królewski na placu Dam, w Amsterdamie to miejsce, które warto uwzględnić w planie podróży po tym mieście. W pobliżu znajduje się m.in.: De Nieuwe Kerk i Nieuwezijds Voorburgwal. Dokładny adres to Nieuwezijds Voorburgwal 147, 1012 RJ Amsterdam, Holandia.

Jak dojechać do Pałacu Królewskiego w Amsterdamie?

Pałac Królewski położony jest przy placu Dam, w centrum Amsterdamu, zaledwie 10 minut spacerem od głównego dworca kolejowego. W pobliżu zatrzymują się tramwaje linii 13 oraz 17 i autobusy linii N 83.

Historia i ciekawostki na temat Pałacu Królewskiego w Amsterdamie

Historia Pałacu Królewskiego w Amsterdamie rozpoczęła się w 1648 roku, kiedy to architekt Jacob van Campen zlecił budowę obecnego budynku. Krótko mówiąc, celem budowy było reprezentowanie potęgi i bogactwa miasta na całym świecie, za pomocą wspaniałego ratusza. Warto wiedzieć, że Amsterdam był jedną z najważniejszych metropolii handlowych w Europie, w tak zwanym Złotym Wieku. Paleis op de Dam jest otwarty dla zwiedzających od 1979 roku. Obecnie Pałac pełni funkcję jednej z rezydencji holenderskiej rodziny królewskiej i jest używany do organizacji ważnych wydarzeń królewskich, takich jak abdykacje, wesela, oficjalne przyjęcia, wystawy oraz ceremonie wręczenia nagród.

Zwiedzanie Pałacu Królewskiego w Amsterdamie

W Royal Palace Amsterdam czeka na Ciebie kilka atrakcji! Co warto zobaczyć?

Sala Obywatelska (Burgerzaal)

Sala Obywatelska jest niewątpliwie najbardziej spektakularną częścią Pałacu Królewskiego i, podobnie jak reszta budynku, jest doskonałym przykładem architektury klasycystycznej. Obywatele gromadzili się i dyskutowali w sercu tego amsterdamskiego Pałacu Królewskiego. Sala Obywatelska zachwyca idealną symetrią, kolumnami i szczegółowymi rzeźbami z białego marmuru, przedstawiającymi postacie mitologiczne, rośliny, zwierzęta i muszle.

Wielka Sala (Groote Zaal)

Wielka Sala to kolejne imponujące pomieszczenie w Pałacu Królewskim, które ozdobiono malowidłami sufitowymi i luksusowymi meblami. Jest ona często wykorzystywana do oficjalnych ceremonii oraz wydarzeń.

Sala Królewska (Koningszaal)

Sala Królewska jest prywatną częścią króla i oferuje wgląd w królewskie życie. Można tu podziwiać zdobione meble, królewskie obrazy i inne historyczne przedmioty.

Trybunał

W podziemiach Koninklijk Paleis znajduje się Trybunał, który jest poza zasięgiem wzroku i z dala od zgiełku Pałacu, ponieważ to tutaj zapadały wyroki śmierci. Niemniej jednak w tej części znajdują się niezwykle imponujące rzeźby, które tematycznie całkiem dobrze pasują do tego pomieszczenia: głowy Meduzy, czaszki, węże oraz rajskie jabłka.

Dlaczego warto odwiedzić Pałac Królewski w Amsterdamie?

Pałac Królewski w Amsterdamie – lub Paleis op de Dam – to zabytkowy budynek w samym sercu miasta, który pełni obecnie funkcję Ratusza. Pałac jest oficjalnym miejscem pracy króla Holandii i jest wykorzystywany głównie do celów reprezentacyjnych. Jest to również ważne dziedzictwo kulturowe, które przyciąga turystów z całego świata. Wnętrze mieści wiele ważnych rzeźb i pięknych malowideł ściennych. Podczas wizyty w Pałacu Królewskim w Amsterdamie będziesz miał okazję zwiedzić wspaniałe pokoje, podziwiać królewską sztukę i historię oraz poczuć królewską atmosferę. Koninklijk Paleis to miejsce, które powinieneś zobaczyć jeśli lubisz kulturę, historię oraz piękną architekturę.

Godziny otwarcia Pałacu Królewskiego w Amsterdamie

Zasadniczo Pałac Królewski w Amsterdamie jest otwarty dla zwiedzających prawie codziennie, chyba że rodzina królewska ma zaplanowane ważne spotkania w Pałacu. Wówczas turyści nie mogą wejść do środka. Pałac Królewski można zwiedzać codziennie w godzinach 10:00 -17:00.

Bilety do Pałacu Królewskiego w Amsterdamie

Bilet można łatwo kupić online z wyprzedzeniem, co zapewnia łatwy wstęp do Pałacu Królewskiego. Ceny wyglądają następująco:

  • Bilet normalny: 12,50 EUR
  • Studenci: 9 EUR
  • Osoby poniżej 18 roku życia: bezpłatnie


Bilety automatycznie obejmują audioprzewodnik, dzięki czemu nie zgubisz się podczas wędrówki po Pałacu. Ponadto przewodnicy są dostępni w wielu językach, w tym niemieckim i angielskim!

Autor: Magdalena Łydka

Poprzedni

Plac Dam w Amsterdamie, zwiedzanie i atrakcje, przewodnik

Centrum handlowe Magna Plaza w Amsterdamie, co kupić, marki

Następny

Dodaj komentarz