Zima w Brukseli – czy to dobry pomysł?

Tagi , , , , , ,

Wbrew pozorom Bruksela może wielu osobom wydawać się mało atrakcyjnym miastem. Jednak, jak się okazuje w praktyce, każdego roku do stolicy Belgii przybywa mnóstwo turystów z różnych stron świata. I co ciekawe, nie tylko w okresie wakacyjnych można spotkać osoby zainteresowane poznaniem tego miasta. Zima w Brukseli często pozytywnie zaskakuje turystów. Co jeszcze warto wiedzieć zanim zaplanuje się wyjazd do tego miasta? Jakie atrakcje są warte uwagi w Brukseli? Na te oraz na wiele więcej pytań zainteresowani z pewnością znajdą odpowiedzi w poniższym artykule. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Zima w Brukseli – jakiej pogody możemy się spodziewać?

Planując tygodniowy pobyt w stolicy Belgii w okresie wakacyjnym można spodziewać się doskonałych warunków pogodowych. Latem w ciągu dnia temperatury sięgają nawet 25 – 26 stopni C, a w nocy nie spadają poniżej 18 stopni C. A jak kwestia temperatury wygląda w miesiącach zimowych? Na jaką pogodę muszą się nastawić turyści, którzy zaplanowali wyjazd do tego miasta zimą? Analizując warunki pogodowe sprzed kilku kolejnych lat można dostrzec, iż odwiedzający nie doświadczyli mroźnej zimy.

Mnóstwo osób zgodnie twierdzi, iż zimą nawet lepiej zwiedza się Brukselę, gdyż temperatura jest idealna do tego, by móc na spokojnie, bez pośpiechu zapoznać się ze wszystkimi atrakcjami tego urokliwego miasta. Osoby, które planują wybrać się do Belgii w styczniu lub lutym muszą przygotować się na to, iż w ciągu dnia temperatury wynoszą w tych miesiącach od około 5 do 8 stopni C. I choć mogą zdarzyć się dni deszczowe, to jednak nie trzeba się martwić, że np. podczas 10-dniowego urlopu cały czas będzie padać deszcz. Nic z tych rzeczy. 

Miasto, które warto zobaczyć

Ci, którzy pierwszy raz przyjechali do tego miasta, są bardzo pozytywnie zaskoczeni. Co ciekawe, zazwyczaj większość osób planuje w Brukseli city break, a dopiero później myśli o tym, by spędzić tu wakacje lub ferie zimowe. Bez względu na to, czy planuje się tu spędzić dwa lub dziesięć dni, na pewno nie zazna się nudy. Miasto, które ma tak wiele do zaoferowania turystom (i to w każdym wieku) jest niezwykle charakterystyczne i wyjątkowe, dlatego też warto je poznać, jak najszybciej. Miłośnicy czekolady, frytek, gofrów oraz piwa z pewnością potwierdzą, że takich pyszności nie znajdzie się w żadnym innym kraju. Decydując się na szybki trip do Belgii trzeba jednak stworzyć listę kilku atrakcji, które obowiązkowo trzeba zobaczyć. 

Zima w Brukseli – atrakcje do odwiedzenia

Będąc w Brukseli można dostrzec, iż miasto to jest niezwykle kolorowe. I choć nie należy do najczystszych stolic europejskich, to jednak miejsca, do których przybywa najwięcej turystów są efektowne i odpowiednio wyeksponowane. Z pewnością dostrzegą jego piękno fani sztuki i architektury. Kolorowe murale, różnorodne galeria, ciekawe muzea, wyjątkowa architektura – to wszystko sprawia, że nawet zwykły spacer po mieście z kubkiem kawy jest bardzo przyjemny. Ważne jest to, że każdy, kto chce zobaczyć najważniejsze atrakcje tego miasta, może to zrobić bez korzystania z samochodu i komunikacji miejskiej. Wycieczkę po Brukseli większość turystów rozpoczyna od Grand Place, które jest jednym z najpopularniejszych miejsc w tym mieście. Jeden z najpiękniejszych placów miejskich na świecie latem tętni życiem, a zimą jest idealny, by pospacerować i sfotografować przepiękną architekturę.

Każdy, kto jest na Grande Palace obowiązkowo powinien trafić pod najsłynniejszą figurkę,  symbol Brukseli – Manneken Pis. Siusiający chłopiec bardzo często pojawia się na pocztówkach oraz książkach o Brukseli. Następnie, większość turystów udaje się do Parlamentarium, czyli muzeum Unii Europejskiej i historii Europy. Będąc w Brukseli obowiązkowo trzeba zobaczyć imponującą wystawę, która zachwyca nie tylko dorosłych, ale również i dzieci. Dzięki temu, że na miejscu dostępne są audio przewodniki w różnych językach, bez problemu można dowiedzieć się wielu ciekawostek. Jeżeli mowa o dzieciach, to z tymi najmłodszymi koniecznie trzeba się wybrać do Muzeum Czekolady i Muzeów z pociągami, samolotami i samochodami. 

Zima w Brukseli – zajrzyj do pubów, kawiarni i restauracji

Po intensywnym zwiedzaniu najlepiej wybrać się do polecanej, miejscowej knajpki. Trzeba przyznać, że w Brukseli nie brakuje miejsc, w których można smacznie zjeść. Oczywiście, na przekąskę warto wybrać frytki z majonezem, które są tutaj fenomenalne. Wieczorem jednak warto skosztować muli, czy też steka sojowego z zimnymi ziemniakami i gotowaną fasolką. Co ciekawe, nawet osoby, które nie przepadają za piwem, zgodnie twierdzą, iż będąc w Belgii obowiązkowo trzeba spróbować tego trunku. W Brukseli zarówno w restauracjach, jak i w pubach można skosztować naprawdę bardzo dobrego piwa. Na deser obowiązkowo należy spróbować belgijską czekoladę. Można zamówić rozmaite desery, których to lokalna czekolada gra główną rolę. Przystępne ceny i przemiła obsługa zdecydowanie zachęcają do tego, by celebrować posiłek wspólnie z bliskimi. Atmosfera w takich miejscach jest naprawdę niezwykła, dlatego też turyści chętnie podczas wakacji w Brukseli jedzą na mieście.

Poprzedni

Czy Luksemburg jest drogi?

Najbardziej instagramowe miejsca w Luksemburgu – sprawdź, gdzie zrobić zdjęcia!

Następny

Dodaj komentarz