Muzeum Miejskie Lëtzebuerg, zwiedzanie, bilety, atrakcje

Tagi , , , ,

Muzeum Miejskie Lëtzebuerg to miejsce, które prezentuje ponad tysiącletnią historię stolicy Luksemburga. Oprócz wielu oryginalnych eksponatów, stała wystawa „The Luxembourg Story” przedstawia ewolucję miasta za pomocą eksponatów i animowanych projekcji multimedialnych. Wystawy czasowe oferowane są na dwóch innych piętrach. Muzeum Miasta Lëtzebuerg mieści się w kompleksie czterech zabytkowych budynków zbudowanych pomiędzy XVII a XIX wiekiem, na średniowiecznych fundamentach. Atrakcją jest także szklana winda, która może przewieźć do 65 osób jednocześnie. Co jeszcze warto zobaczyć podczas wizyty w Muzeum Miejskim Lëtzebuerg? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Muzeum Miejskie Lëtzebuerg?

Dokładny adres Muzeum Miejskiego Lëtzebuerg to 14, rue du Saint Esprit, L-1475 Luksemburg.

Jak dojechać do Muzeum Miejskiego Lëtzebuerg w Luksemburgu?

Do Muzeum Miasta Lëtzebuerg można bez problemu dojechać komunikacją miejską. W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe: 

  • Um Bock / Casemates Quai 1, na którym zatrzymują się autobusy nr: 14, 9, 15 i 93
  • Um Bock / Casemates Quai 2, na którym zatrzymują się autobusy nr: 14, 9, 15 i 92

Historia i ciekawostki na temat Muzeum Miejskiego Lëtzebuerg w Luksemburgu

Muzeum Miejskie w Lëtzebuerg, dawniej nazywane Muzeum Historii Miasta Luksemburg prezentuje ponad tysiącletnią historię tego miasta. Podobnie jak samo miasto, muzeum z powodzeniem łączy starożytną architekturę z nowoczesną rozbudową. Mieści się w czterech odrestaurowanych budynkach z XVII-XIX wieku, które posiadają fundamenty z czasów średniowiecza. Doskonałym przykładem jest na przykład połączenie zabytkowych budynków ze współczesnymi udogodnieniami jest szklana fasada i panoramiczna winda, która oferuje rozległe widoki na wszystkie piętra. Ta ogromna winda jest w stanie pomieścić do 65 osób i oferuje widoki na Grund i płaskowyż Rham na wyższych poziomach. Interesujące są również zabytkowe piwnice. Zostały one odkryte podczas prac wykopaliskowych na początku lat 90-tych.

Zwiedzanie Muzeum Miejskiego Lëtzebuerg w Luksemburgu

To muzeum ożywia ponad tysiącletnią historię stolicy: „The Luxembourg Story” to stała wystawa, która pokazuje rozwój miasta za pomocą niezliczonych oryginalnych artefaktów i modeli, z których niektóre zawierają animacje multimedialne. Nowe Centrum dla zwiedzających UNESCO doskonale pasuje do tego miejsca i kontynuuje ten sam historyczny temat, podczas gdy dwa kolejne piętra muzeum mieszczą wystawy czasowe. Muzeum Miasta Lëtzebuerg mieści się w czterech zabytkowych budynkach, które zostały zbudowane między XVII a XIX wiekiem, w niektórych przypadkach na średniowiecznych fundamentach. Dodatkowo szczególną atrakcją jest ogromna szklana winda, która może przewozić do 65 osób jednocześnie wzdłuż starożytnych murów wewnątrz muzeum.

Dlaczego warto odwiedzić Muzeum Miejskie Lëtzebuerg w Luksemburgu?

Muzeum Miasta Lëtzebuerg to bez wątpienia idealne miejsce dla miłośników historii. Na interaktywnych wyświetlaczach prezentowane są multimedialne animacje modeli miejskich, które podkreślają kluczowe momenty w historii miasta. Regularnie organizowane są również wystawy czasowe. Jeśli nie interesujesz się historią to budynek Muzeum jest atrakcją samym w sobie, ze swoją ciekawą architekturą, panoramiczną windą i lokalizacją na Corniche, w samym sercu starego miasta Luksemburg.

Godziny otwarcia Muzeum Miejskiego Lëtzebuerg w Luksemburgu

Muzeum Miasta Lëtzebuerg otwarte jest codziennie w godzinach 10:00 -18:00 z wyjątkiem czwartków, kiedy to czynne jest do 20:00. 

Bilety i ceny do Muzeum Miejskiego Lëtzebuerg w Luksemburgu

Należy pamiętać, że Muzeum Miasta Lëtzebuerg  jest zawsze zamknięte w następujące dni: 1 listopada, 25 grudnia i 1 stycznia.

Stawka standardowa

  • Dorośli 5 €

Stawki specjalne

  • Bezpłatny wstęp w każdy czwartek w godzinach 18:00-20:00.
  • Młodzież < 21 lat: wstęp bezpłatny
  • Młodzież od 21 do 26 lat, posiadacze Carte jeunes, osoby starsze > 60 lat: 3 €
  • Osoby niepełnosprawne: wstęp bezpłatny
  • Posiadacze Muséeskaart, LuxembourgCard, Amis des Musées Luxembourg, ICOM, prasa: wstęp bezpłatny

Autor: Magdalena Łydka

Poprzedni

Pałac Wielkich Książąt w Luksemburgu, historia i zwiedzanie

Mullerthal Trail, czyli ponad 180 km szlaków, przewodnik

Następny

Dodaj komentarz