Jak dojechać z Antwerpii do Gandawy

Tagi , , , , , , ,

Odwiedzając niezwykły i malowniczy kraj, znany z komiksów, Smurfów, wyśmienitej czekolady, chrupiących frytek, znakomitego piwa i aromatycznych gofrów (wiele markowych produktów jak na kraj mniejszy od województwa mazowieckiego) z pewnością warto odwiedzić między innymi Antwerpię i Gandawę. Te najludniejsze po Brukseli miasta Belgii zasługują na szczególną uwagę podróżników ceniących sobie kulturowe bogactwo i kompleksowe poznawanie nowych krajów. Jeśli należysz do tej grupy turystów i zastanawiasz się jak najlepiej dojechać z Antwerpii do Gandawy, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Zostaną w nim przedstawione wszelkie informacje związane z transportem między Antwerpią a Gandawą. Przedstawimy Ci różnorodne opcje, od autobusów po pociągi, podając ceny biletów, czas trwania podróży, a także inne praktyczne informacje, które pomogą Ci sprawnie zaplanować trasę. Gotów na podróż pełną odkryć? Goede reis!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Pociągi i autobusy

Jednym z najpopularniejszych i najwygodniejszych środków transportu na trasie Antwerpia-Gandawa jest podróż pociągiem. Belgijski przewoźnik kolejowy SNCB/NMBS, oferuje liczne połączenia między tymi dwoma miastami, kursując regularnie, kilkadziesiąt razy dziennie. Cena biletu normalnego, obejmującego przejazd drugą klasą w pociągu InterCity, wynosi około 47 złotych. Podróż pociągiem między Antwerpią a Gandawą trwa zaledwie godzinę, co sprawia, że jest to szybka i wygodna opcja.

Tańszą alternatywą dostępną na omawianej trasie może być podróż busem. FlixBus oferuje połączenia między Antwerpią a Gandawą już od 17 złotych, zazwyczaj zapewniając od 5 do 6 kursów dziennie. Czas podróży autobusem wynosi około godziny, czyli tyle samo co pociągiem SNCB/NMBS.

Samochód

Ci, którzy preferują podróż samochodem, obierając trasę E17 dostaną się bezpośrednio z Antwerpii do Gandawy. Własnym pojazdem podróżujący mogą pokonać tę trasę w zaledwie 40 minut, co czyni samochód szybkim i wygodnym środkiem transportu między tymi dwoma belgijskimi miastami, świetnym dla osób ceniących sobie autonomiczność.

Podsumowanie

Poruszanie się między Antwerpią a Gandawą charakteryzuje się dużą różnorodnością opcji transportowych, pozwalającą dostosować podróżującym wybór środka transportu do indywidualnych preferencji i potrzeb. Jeśli zależy Ci na szybkiej podróży, samochód będzie najprawdopodobniej najlepszym wyborem, choć warto pamiętać o ograniczonej dostępności miejsc parkingowych oraz związanych z nimi opłatach. Dla tych, dla których cena jest priorytetem, podróż FlixBusem będzie najbardziej ekonomiczną opcją, choć związaną z pewnymi ograniczeniami. Chodzi tutaj przede wszystkim o stosunkowo małą liczbą dostępnych kursów w ciągu dnia na trasie.

Po dotarciu do Gandawy autobusem, podróżni mogą napotkać także problem związany z dalszym przemieszczeniem się do różnych miejsc docelowych w mieście. Odległość między dworcem autobusowym Ghent Dampoort a na przykład centrum miasta wynosi około 1,5 kilometra, co wymaga dodatkowego planowania trasy. Jeszcze dalej znajduje się stacja kolejowa Gandawa Sint-Pieters, do której dojedziemy pociągiem z Antwerpii (dystans do centrum miasta – około 2,5 km).

Autor: Michał Jakoniuk – pasjonata podróży i poznawania nowych kultur. Swoją pasję do zwiedzania nowych miejsc w trakcie studiów łączył z wykopaliskami archeologicznymi w których uczestniczył. Choć aktualnie rzadziej podróżuje, pielęgnuje swoje zainteresowania związane z podróżami i turystyką w pracy, pisząc artykuły tematyczne. Oprócz zajmowania się copywritingiem, od kilku lat jest aktywnym korepetytorem.

Poprzedni

Antwerpia, Gandawa, Bruksela, połączenia kolejowe, ceny biletów

Jak dojechać z Brukseli do Antwerpii

Następny

Dodaj komentarz