Jak dojechać z Brukseli do Antwerpii

Tagi , , ,

Zwiedzanie Belgii bez zobaczenia najbardziej znanych atrakcji Brukseli i Antwerpii mija się z celem. Kiedy odwiedzimy jedno z tych miast, dobrym pomysłem jest szybkie dostanie się do drugiego, które umożliwi nam porównanie najciekawszych atrakcji w obu miejscach i utrzymanie wysokiego poziomu wakacyjnej rozrywki. Czym zatem dojechać z Brukseli do Antwerpii? Poznaj najpopularniejsze środki transportu dostępne na tej trasie.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Pociągi i autobusy

Jednym z najpopularniejszych środków transportu na tej trasie jest pociąg. Przewoźnikiem kolejowym SNCB/NMBS dostaniemy się z dworca w Brukseli na antwerpski w czterdzieści pięć minut za około trzydzieści parę złotych (bilet normalny). Nieco dłużej, choć taniej, bowiem już od około trzynastu złotych dojedziemy do Antwerpii FlixBusem.

Samochód

Jeśli chodzi o przejazd samochodem, do wyboru mamy zasadniczo dwie opcje. Jedną z nich jest oczywiście podróż prywatnym, wypożyczonym autem. Drugą zaś kolektywny transport BlaBlaCarem, który z pewnością znajdziemy na tej trasie. Cena przejazdu w formie ridesharingu będzie kosztowała nas około jedenaście złotych

Autor: Michał Jakoniuk – pasjonata podróży i poznawania nowych kultur. Swoją pasję do zwiedzania nowych miejsc w trakcie studiów łączył z wykopaliskami archeologicznymi w których uczestniczył. Choć aktualnie rzadziej podróżuje, pielęgnuje swoje zainteresowania związane z podróżami i turystyką w pracy, pisząc artykuły tematyczne. Oprócz zajmowania się copywritingiem, od kilku lat jest aktywnym korepetytorem.

Poprzedni

Jak dojechać z Antwerpii do Gandawy

Jak dojechać z Antwerpii do Brukseli

Następny

Dodaj komentarz