Wizyta w parlamencie europejskim w Brukseli, bilety, godziny otwarcia

Tagi , , , , , , ,

Jeśli jesteśmy zainteresowani funkcjonowaniem poszczególnych organów działających w ramach Unii Europejskiej, wizyta w parlamencie w Brukseli będzie naszym must-see na mapie atrakcji stolicy Belgii. W tym artykule poznasz szczegółowe informacje dotyczące rodzajów biletów dostępnych dla zwiedzających izbę, godzin otwarcia, a także tego jak najlepiej dojechać pod gmach jednej z kluczowych instytucji politycznych w Europie.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Bilety do parlamentu Europejskiego

Będąc w Brukseli z pewnością warto odwiedzić salę posiedzeń plenarnych parlamentu europejskiego, na której podejmowane są ważne decyzje dotyczące przyszłości regionu.

Jeśli chodzi o typ wizyty, na oficjalnej stronie parlamentu można zarezerwować zwiedzanie z przewodnikiem multimedialnym (dostępne w 24 językach urzędowych UE). Poza tym, można także wziąć udział w spersonalizowanej rozmowie lub śledzić sesje plenarne, czyli bardziej indywidualnych formach zwiedzania, które umożliwią jeszcze lepsze zrozumienie tego, jak funkcjonuje izba. Zwiedzanie można zorganizować również w większej liczbie osób, w małych grupach (do 9 osób) i większych (od 20 do 80).

Wizyta w parlamencie obejmuje także zapoznanie się z wystawą sztuki, stanowiącą część kolekcji dzieł parlamentu europejskiego. Jest to z pewnością nie tylko unikalne doświadczenie kulturalne, ale również szansa na lepsze zrozumienie wartości i symboliki, jakie przyświecają tej instytucji.

Wszystkie wizyty są bezpłatne, co z pewnością wpływa na atrakcyjność tego miejsca.

Godziny zwiedzania parlamentu europejskiego i sali plenarnej

Wizytę w parlamencie europejskim można zarezerwować w godzinach porannych i popołudniowych.

Spersonalizowane rozmowy, podczas których będziemy mogli zadać pytania prelegentowi, słuchając wykładu na temat pracy i roli Parlamentu Europejskiego na sali plenarnej są dostępne w poniedziałki o godzinie 11:00 i 15:00.

Warto jednak pamiętać, że wizyty nie są dostępne w weekendy oraz w dni, w których gabinet Parlamentu jest zamknięty, a także podczas dni ustawowo wolnych od pracy. Dlatego przed planowaniem wizyty zaleca się sprawdzenie dostępności w danym terminie, aby móc jak najlepiej wykorzystać okazję do bliższego poznania tej ważnej instytucji Unii Europejskiej.

Jak dojechać do parlamentu europejskiego

Dostanie się do parlamentu z centrum Brukseli nie powinno stanowić większego wyzwania. Przy stacji metra Centrale można wsiąść do autobusu linii numer 38 ze stacją docelową Heros. Aby dojechać na miejsce wystarczy wysiąść na przystanku Luxembourg, znajdującym się nieco ponad dwieście metrów od gmachu parlamentu. Dostać się tam można również jadąc autobusem linii 95 Cim. d’Ixelles z Grand-Place. Komunikacją miejską dojedziemy ze wspomnianych miejsc w około dwadzieścia minut.

Samochodem zaś trasę z centrum pokonamy w dwadzieścia minut, a pieszo około pół godziny (niecałe dwa kilometry).

Autor: Michał Jakoniuk – pasjonata podróży i poznawania nowych kultur. Swoją pasję do zwiedzania nowych miejsc w trakcie studiów łączył z wykopaliskami archeologicznymi w których uczestniczył. Choć aktualnie rzadziej podróżuje, pielęgnuje swoje zainteresowania związane z podróżami i turystyką w pracy, pisząc artykuły tematyczne. Oprócz zajmowania się copywritingiem, od kilku lat jest aktywnym korepetytorem.

Poprzedni

Gdzie dobrze zjeść w Brugii, najlepsze restauracje i kawiarnie

Antwerpia, Gandawa, Bruksela, połączenia kolejowe, ceny biletów

Następny

Dodaj komentarz