Jak dojechać z Ostenda do Dunkierki we Francji

Tagi , ,

W artykule tym skupimy się na praktycznych wskazówkach dotyczących międzypaństwowej podróży między dwoma nadmorskimi miastami: belgijską Ostendą a francuską Dunkierką. Przedstawimy atrakcyjną trasę, która umożliwi pokonanie odległości samochodem w jak najszybszy sposób. Dodatkowo, zaprezentujemy alternatywną opcję dla tych, którzy preferują podróżowanie komunikacją publiczną, obejmującą przejazd tramwajem i autobusem. Czytając ten artykuł, dowiesz się zatem, jak zorganizować swój przejazd, korzystając z różnych środków transportu, dostosowanych do indywidualnych preferencji.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Samochód

Podróż z Ostendy do Dunkierki najlepiej odbyć samochodem. Trasa obejmuje najpierw przejazd drogą N33 na południe, a następnie na zachód autostradą E40 i dalej na zachód autostradą A16 do przedmieść Dunkierki. Ci, którzy nie posiadają własnego samochodu lub nie chcą korzystać z wypożyczalni, mogą skorzystać z opcji wspólnego przejazdu autem, na przykład za pośrednictwem platformy BlaBlaCar.

Alternatywne środki transportu

Trasę do Dunkierki z Ostendy można również pokonać innymi środkami transportu. Podróż możemy rozpocząć od przejazdu międzymiastowym tramwajem kursującym między Knokke a Adinkerke, wysiadając na ostatniej stacji na zachód od Ostendy. Następnie kontynuujemy podróż autobusem Dk z Adinkerke do Fort des Dunes (Leffrinckoucke), oznaczonym numerem 20. Stamtąd można skorzystać z autobusów C1 i C2, które bezpośrednio dojadą do Dunkierki. Warto jednak pamiętać, że podróż tramwajem i autobusem może trwać co najmniej dwie godziny, co może być zbyt długim i męczącym doświadczeniem. Warto zastanowić się zatem nad tym, czy wybór tej opcji będzie dostosowany do naszych preferencji i możliwości podróżnych.

Autor: Michał Jakoniuk – pasjonata podróży i poznawania nowych kultur. Swoją pasję do zwiedzania nowych miejsc w trakcie studiów łączył z wykopaliskami archeologicznymi w których uczestniczył. Choć aktualnie rzadziej podróżuje, pielęgnuje swoje zainteresowania związane z podróżami i turystyką w pracy, pisząc artykuły tematyczne. Oprócz zajmowania się copywritingiem, od kilku lat jest aktywnym korepetytorem.

Poprzedni

Gandawa, Brugia i Ostenda w jeden dzień, plan wycieczki

Plac Burg w Brugii, zwiedzanie, atrakcje, co zobaczyć

Następny

Dodaj komentarz