Ceny w Luksemburgu i koszty życia

Tagi , ,

Luksemburg to państwo położone w środkowej Europie, które cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem. Co więcej, panuje powszechne przekonanie, że Luksemburg to prawdziwe europejskie finansowe Eldorado. Niskie podatki, wysokie zarobki, jak również wysoki standard życia to tylko kilka ogólnych zalet, jakie płyną z życia w Luksemburgu. Co warto wiedzieć o życiu w Luksemburgu? Na jakie ceny musimy się przygotować odwiedzając ten piękny kraj? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek przed wakacjami? Zaczynamy! 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Ceny w Luksemburgu – ile kosztują noclegi?

Wybierając się do Luksemburga, szukając noclegów, musimy pamiętać, że zdecydowanie nie jest to jedno z najtańszych, europejskich miast. W związku z tym nocleg będzie zdecydowanie droższy niż np. w Wielkiej Brytanii, w Londynie. Co jest ogromną ciekawostką, tańszy nocleg w Luksemburgu uda nam się znaleźć w weekend, niż w tygodniu. Bardzo wiele obiektów hotelarskich na czas weekendu oferuje promocje, przez co finalna cena staje się atrakcyjna. Co więcej, bardzo wielu urzędników z różnych stron świata, jest delegowanych do Luksemburga w tygodniu na spotkania biznesowe czy szkolenia, przez co dostępność miejsc jest bardziej ograniczona. By sprawdzić cenę i dostępność noclegów w Luksemburgu, korzystnym rozwiązaniem będzie korzystanie z takich serwisów jak booking.com, jak również Airbnb. 

Jeśli nie chcemy płacić kilkuset złotych za jeden nocleg w Luksemburgu, a naszym celem nie jest najwyższa wygoda i komfort, wówczas idealnym rozwiązaniem będzie Youth Hostel Luxembourg City. To alternatywa noclegowa, która polega na 6- osobowych pokojach w hostelu wraz ze śniadaniem, za którą będziemy musieli zapłacić jedyne 25 euro. Za łazienkę w pokoju będziemy musieli dopłacić 1 euro.

Luksemburg – ceny jedzenia i ceny w restauracjach

Szacuje się, że jedna osoba, by móc korzystać z wielu, różnorodnych smaków w Luksemburgu, na miesiąc potrzebuje około 1000 euro. Za średniej jakości, dwudaniowy obiad dla jednej osoby, w luksemburskiej restauracji przyjdzie nam zapłacić około 13- 18 euro. Jeśli jako punkt gastronomiczny wybierzemy bar, wówczas cena za jedzenie będzie niższa, około 10 euro. Jeśli będziemy chcieli spróbować standardowej, luksemburskiej zupy Bouneschlupp w centrum Luksemburga, będziemy musieli zapłacić mniej więcej 7 euro. Za czarną, dobrej jakości kawę, będziemy musieli zapłacić około 3 euro. Za kawę białą 3,50 euro a za latte macchiato około 4 euro. 

Luksemburg słynie także z doskonałej jakości słodyczy i deserów. Jedna gałka doskonałych w smaku lodów to koszt około 2 euro. Będąc na wakacjach w Luksemburgu, zwłaszcza z dziećmi, zdecydowanie będziemy odwiedzać kawiarnię i inne miejsca, które oferują słodycze. 

Ceny w Luksemburgu- ile kosztuje transport

Ceny transportu w Luksemburgu, zwłaszcza w porównaniu do cen, jakie spotykamy w Polsce, są wysokie i podczas wakacji mocno mogą uszczuplić nasz dostępny budżet. Można jednak z tej sytuacji wyjść tzw. obronną ręką. Idealnym pomysłem na tani, łatwo dostępnych transport,  będzie zakup biletu Benelux Tourrail Card. To dokument, który przez 5 dni, będzie uprawniał nas do korzystania z linii kolejowych w Luksemburgu, ale także w Holandii, jak również w Belgii, czyli w kraju bliźniaczym. Co więcej, bilet uprawnia nas także do korzystania w ft czasie z luksemburskich autobusów. Jest to niezwykle korzystne rozwiązanie, zwłaszcza w wymiarze finansowym.

Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że siatka połączeń komunikacyjnych w omawianym państwie jest doskonale rozwinięta. W praktyce oznacza to, że przy korzystaniu, autobusu czy tramwaju, z łatwością uda nam się dostać w dowolnie wybrane zakątki księstwa. Co więcej, możemy zdecydować się także na bilety jednorazowe, których cena wynosi mniej więcej 2 euro. Taki bilet jest ważny przez dwie godziny. Jeśli jednak będziemy chcieli kupić bilet całodniowy, wówczas będzie to koszt 4 euro. Takie bilety uprawniają turystów do przejazdu na terenie całego księstwa, korzystając również z regionalnych pociągów. 

Ile kosztuje paliwo w Luksemburgu?

Bardzo często jadąc na wakacje do Luksemburga, decydujemy się na podróżowanie własnym samochodem. Nic więc dziwnego, że ogromnie ważną kwestią dla wielu turystów jest cena paliwa, jaka obowiązuje w Luksemburgu. Patrząc na obecny jej poziom i kurs złotego w stosunku do euro, za jeden litr paliwa będziemy musieli zapłacić w Luksemburgu około 6,84 zł. W euro cena wynosi 1,54. Łatwo więc można obliczyć, że chcąc zatankować własny pojazd mechaniczny za kwotę 100 złotych w Luksemburgu, będziemy mogli cieszyć się około 14- 15 litrami paliwa. Mając na uwadze obecne ceny paliwa w naszym kraju, ceny nie są wygórowane, a wręcz zbliżone. Są co prawda wyższe, jednak na pełnym baku nie będzie to kolosalna, znacząca różnica, a jedynie kilkadziesiąt złotych. 

Ile kosztuje piwo w Luksemburgu?

Będąc na wakacjach, niejednokrotnie pragniemy pozwolić sobie na wiele przyjemności. Jedną z nich jest ulubiony alkohol. Szczególnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród mężczyzn, ale także i wśród kobiet, cieszy się piwo. Wiele osób nie wyobraża sobie wakacji w Luksemburgu bez złocistego, chmielowego trunku. Ile będziemy musieli zapłacić w tym europejskim kraju za piwo? Jeśli zamarzy nam się kufel piwa do obiadu czy popołudniowej sjesty w doskonałej klasy restauracji, z widokiem na miasto, wówczas za jedno piwo będziemy musieli zapłacić 2 euro. Jeśli będziemy poszukiwać tańszych alternatyw, zdecydowanie wybierzemy się do jednego z supermarketów w Luksemburgu. Tam zdecydowanie będzie na nas czekać spory, imponujący wybór różnego rodzaju piw. Za przeciętny trunek średniej klasy będziemy musieli zapłacić około 0,5 euro. Co sprawi, że uda nam się zakupić cztery piwa w cenie jednego z restauracji. Wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji, jak również zasobności portfela. 

Ile kosztuje wejście do muzeów w Luksemburgu?

Luksemburg to kraj, który kryje w sobie także wiele atrakcyjnych, różnorodnych muzeów, zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych. To obiekty kulturalne, które są chętnie odwiedzane przez turystów, którzy decydują się odwiedzić znane na całym świecie miejsce. Co ciekawe, bardzo wiele doskonałe klasy muzeów, udostępnia swoje zbiory turystom za darmo. Jest to doskonała frajda dla wszystkich zwiedzających, jak również możliwość wygenerowania sporej ilości oszczędności, zwłaszcza w przypadku licznych rodzin z dziećmi. Oczywiście w Luksemburgu możemy odnaleźć także muzea,w których normalni będziemy musieli kupić bilet wstępu. Jednym z najbardziej popularnych, często odwiedzanych jest Muzeum sztuki współczesnej Mudam, które zlokalizowane jest w stolicy Luksemburga. Cena za bilet normalny, dla dorosłej osoby, wynosi około 9 euro. 

Ceny mieszkań w Luksemburgu

Najnowsze badania pokazują, że ceny życia w Luksemburgu są o wiele wyższe niż w najbardziej rozwiniętym mieście w Polsce, czyli w Warszawie. Szacuje się, że wynajęcie mieszkania jest aż o 100% wyższe, niż w przypadku warszawskich powierzchni. Nie wiele zmienia się w przypadku zakupu mieszkania. Jeśli tak bardzo spodoba nam się Luksemburg na wakacjach, że będziemy rozważać zakup bądź wynajęcie własnego mieszkania, musimy więc przygotować się na wysokie koszty życia. Wynajęcie kawalerki w centrum Luksemburga to koszty rzędu 1400 euro. Z całą pewnością chęć pozostania w Luksemburgu będzie wiązać się także z koniecznością znalezienia stałego źródła dochodu. Tu wiadomości są już o wiele bardziej korzystne. Zarobki w Luksemburgu są naprawdę imponujące. Pracownik bez doświadczenia, „na start”, może liczyć w tym kraju na wynagrodzenie wynoszące około 2313 euro brutto, magazynier zarobi 4000 euro, a budowlaniec 5000 euro miesięcznie. To i tak jedne z niższych stawek na rynku pracy w Luksemburgu. 

Poprzedni

Wycieczka do Kinderdijk i Holenderskie wiatraki – przewodnik

Volendam – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, przewodnik

Następny

Dodaj komentarz