Zwiedzanie dworca kolejowego Amsterdam Centraal, co wiedzieć?

Tagi , , ,

Jest czas na pracę i jest czas na wypoczynek. W kontekście wypoczynku wiele można powiedzieć na temat wycieczek – tych krajowych, jak i zagranicznych. Jest to kwestia, w przypadku której wiele mówi się o możliwościach finansowych, ale dobrze patrzeć na to szerzej. Jeżeli wybieramy się do jakiegoś miasta (akiegokolwiek), bardzo ważne jest, abyśmy wiedzieli o tym mieście jak najwięcej. Świetnym przykładem Amsterdam i Amsterdam Centraal.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się dworzec kolejowy Amsterdam Centraal?

Jeśli chodzi o znalezienie dworca kolejowego Amsterdam Centraal, nie powinno być z tym najmniejszego problemu. Mowa o stacji, która zlokalizowana jest w centrum Amsterdamu. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że mowa o miejscu, które jest niezwykle istotne. Realia wyglądają tak, że możemy rozmawiać o bezpośrednich połączeniach z wszystkimi większymi miastami Holandii, jak i niektórymi europejskimi stolicami.

Jak dojechać do dworca kolejowego Amsterdam Centraal?

Dworzec kolejowy Amsterdam Centraal jest miejscem szalenie obleganym. Można powiedzieć, że jest to miejsce, z którego każdego dnia około ćwierć miliona osób. To jest niebagatelna liczba. Z drugiej strony trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że nie ma łatwego dojazdu samochodem. Jedyny dojazd dostępny jest od strony Ij-zijde. Aczkolwiek nie ma tam możliwości parkowania. Oczywiście można zdecydować się na taksówki i autobusy miejskie. Te są gwarancją tego, że będzie można dotrzeć blisko dworca. Warto jednak mieć świadomość tego, że najlepiej jest zdecydować się na tramwaj miejski. Ten środek transportu jest najbardziej wygodny.

Wypada także odnotować, że mowa o stacji, która ma trzy tunele pod wszystkimi peronami. Tunele te prowadzą w dwóch kierunkach – chodzi o Amsterdam Center i północną stronę Amsterdamu.

Historia i ciekawostki na temat dworca kolejowego Amsterdam Centraal

Amsterdam Centraal to miejsce, które wzbudza ogromne zainteresowanie wśród turystów i absolutnie nie ma się czemu dziwić. Mowa o neogotyckim gmachu, który został wzniesiony na sztucznych wyspach. Co ciekawe, mieszkańcy Amsterdamu nie byli zbyt zainteresowani z powodu powstanie dworca kolejowego Amsterdam Centraal. Dokładnie mówiąc, budowa dworca została wymuszona przez władze centralne w Hadze. Dworzec stanął w miejscu dawnego portu i tym samym można było rozmawiać o symbolicznym odcięciu starego miasta od morza.

Reasumując, opuszczenie budynku dworca jest równoznaczne z pojawieniem się w miejscu, gdzie w XVII wieku było światowe centrum handlu morskiego.

Zwiedzanie dworca kolejowego Amsterdam Centraal

Jeśli chodzi o zwiedzanie, na pewno należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie można koncentrować się jedynie na samym dworcu. Dworzec jest miejscem, które wymaga dogłębnego obejrzenia, aczkolwiek dobrze również zwracać uwagę na to, co dzieje się wokół. Wystarczy pomyśleć sobie choćby o hotelach (gdzieś trzeba nocować). Naprzeciw Dworca Centralnego, jak i w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się kilka hoteli. Co więcej, dostanie się do hoteli, nie wymaga korzystania z żadnego środka transportu.

Można też spojrzeć na to wszystko z nieco innej perspektywy. Mianowicie stacja jest najbardziej centralnym punktem Amsterdamu. W okolicy znajdziemy m.in. Dom Rembrandta, Pałac Królewski czy Muzeum nauki NEMO.

Miejsce warte zobaczenia

Są miejsca, obok których nie wolno przejść obojętnie i jednym z takich miejsc jest właśnie Amsterdam Centraal. Wystarczy wrócić choćby do tego, ile osób korzysta z tej stacji. Amsterdam Centraal to prawdziwe serce miasta. Coś, co codziennie ma ogromny wpływ na los wielu pasażerów.

Poprzedni

Port w Antwerpii, jak dojechać, zwiedzanie, atrakcje

Plac Dam w Amsterdamie, zwiedzanie i atrakcje, przewodnik

Następny

Dodaj komentarz