Zoo i Oceanarium w Rotterdamie, zwiedzanie, bilety, godziny

Tagi , , ,

Będąc na wycieczce turystycznej w największym nawet mieście, prędzej czy później podróżnik szuka miejsca, gdzie może się zrelaksować w pięknych okolicznościach przyrody. W Rotterdamie miejscem takim jest tamtejsze Zoo i Oceanarium. W poniższym artykule można znaleźć wszystkie przydatne informacje na ten temat. Warto zaplanować swoją wizytę tak, aby być świadkiem karmienia zwierząt, pokazów latania ptaków oraz spotkań ze znanymi zoologami.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Zoo w Rotterdamie

Zoo i Oceanarium w Rotterdamie (Diergaarde Blijdorp) znajduje się w północno-zachodniej części tego miasta. Dokładny adres to: Blijdorplaan 8, 3041 JG Rotterdam. Tam znajduje się główna brama wejściowa, za którą wita gości pawilon z Oceanarium. Zoo posiada też drugie wejście od strony miasta pod adresem Van Aerssenlaan 49, 3039 KE Rotterdam.  

Jak dojechać do Zoo w Rotterdamie

Obiekt mieści się niecały kwadrans marszu od głównego dworca kolejowego w mieście – Rotterdam Centraal. Można sobie zatem zrobić miły spacer. Alternatywnym sposobem jest wypożyczenie sobie na dworcu roweru. Przy ZOO jest specjalny parking dla tego rodzaju wehikułów. Z każdego miejsca w mieście można dojechać oczywiście taksówką. 

Ciekawostki na temat Zoo w Rotterdamie

Owe Zoo ma za sobą już ponad 150-letnią historię. Warto dodać, że na początku swego istnienia placówki adres był zupełnie inny, zweryfikowała to II wojna światowa.  Nie dość, ze jest jednym z największych tego rodzaju przybytków w Holandii, to wpisane zostało także do Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA), dzięki czemu dostaje dodatkowe dotacje na działalność i rozwój. 

Dużą ciekawostką jest z pewnością miniaturowy pociąg, który przewozi pasażerów do słynnego Oceanarium i do bramy wejściowej Riviera Hall. Są tutaj także place zabaw – duża radocha dla dzieci!

Zwiedzanie Zoo w Rotterdamie

Zwiedzanie zaczyna się zazwyczaj od pokaźnego, oszklonego pawilonu, w którym znajduje się wspomniane wyżej Oceanarium. Zanim tam się wejdzie, można podziwiać jednak niesamowity dom fok. Najwięcej podziwu wywołuje spacer oszklonym korytarzem, w którym ponad głowami i obok turystów przepływają rozmaite stworzenia morskie. Można zobaczyć tam rozmaite ryby, płaszczki, monstrualne żółwie, pingwiny, a nawet… rekiny! Spokojnie, konstrukcja jest absolutnie bezpieczna i na pewno nie dojdzie do scen rodem z filmu „Szczęki 3D”. Zresztą rekiny są raczej nieduże. Osobne akwarium zarezerwowano dla tajemniczych meduz.   

Drugi blok tematyczny Zoo w Rotterdamie to zwierzęta ze świata tropików. Amazońska dżungla ożywa na oczach turystów, gdy przechadzają się wśród fikuśnych roślin i wielobarwnych, ogromnych motyli. Prawdziwym skarbem kolekcji jest nawodna lilia – Wiktoria Królewska. Swoje wybiegi mają dostojne żyrafy i pocieszne pieski preriowe. To oczywiście tylko niektóre atrakcje – całość Zoo zaaranżowano z podziałem na 6 sfer kontynentalnych. Przejście wszystkiego to dobre 3 godziny fascynującej przygody wśród intrygującej flory i fauny.

Dlaczego warto odwiedzić Zoo w Rotterdamie

Znane powiedzenie, że „podróże kształcą” ma tutaj swoje potwierdzenie w pełnej okazałości. Obcowanie z przyrodą i zwierzętami tego świata możliwe jest w większym wymiarze zazwyczaj tylko przez ekran telewizora czy komputera. Tutaj ten fascynujący, zróżnicowany świat jest na wyciągnięcie ręki. Zoo w Rotterdamie na pewno należy do najciekawszych tego rodzaju miejsc na świecie. Amazonia, Oceanarium czy orientalne Asia Hall na długo zapadają w pamięci. 

oczywiście nie może się obyć bez pamiątek z tego wspaniałego miejsca, Znajduje się tutaj świetnie zaopatrzony sklepik z wszelkiego rodzaju suwenirami. No a dzieci, mają ubaw na placach zabaw i w kolejce.

Godziny otwarcia Zoo w Rotterdamie 

Zoo w Rotterdamie jest otwarte codziennie, między godzino 9 rano a 18 po południu. Zdecydowanie największe natężenie ruchu występuje w letnie weekendy i święta. Aby ustalić dokładne godziny odwiedzin warto zajrzeć na oficjalną stronę placówki. Każdego dnia może się pojawić coś nowego – czas karmienia pingwinów, niedźwiedzi polarnych, pelikanów – można dostosować sobie grafik. 

Bilety i ceny do Zoo w Rotterdamie

W cenę biletów wejściowych wliczone są wszystkie atrakcje na terenie zoo, poza przejażdżką kolejką. Bilety i aktualne ceny można znaleźć na stronie internetowej: https://www.tiqets.com/pl/rotterdam-atrakcje-c74895/zoo-w-rotterdamie-diergaarde-blijdorp-bez-kolejki-bilety-p974699.

Autor: Krzysztof Kołodziejczyk

Poprzedni

Muzeum Morskie w Rotterdamie, zwiedzanie, bilety, godziny

Zwiedzanie stadionu Feyenoordu Rotterdam, bilety, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz