Zamek Muiderslot, zwiedzanie, bilety, godziny

Tagi , , ,

Istnieją takie zabytki, które po prostu trzeba zobaczyć, jeżeli przyjedzie się w określone miejsce. W Holandii jest to niewątpliwie Zamek Muiderslot, cieszący się opinią jednej z najpiękniejszych średniowiecznych budowli w tych okolicach. Wyróżnia go wiek oraz bardzo dobry stan techniczny. Obecnie służy jako muzeum narodowe, przyciągając każdego roku ogromną rzeszę turystów oraz oczywiście pasjonatów historii.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Zamek Muiderslot?

Zamek Muiderslot zbudowano w Muiden w Holandii, konkretnie u ujścia rzeki Vecht. Miejsce to jest oddalone o mniej więcej 15 kilometrów na południowy wschód od Amsterdamu, stolicy kraju. Co ciekawe, zabytek można było oglądać w wielu programach telewizyjnych, których akcja miała miejsce w średniowieczu. Między innymi dlatego cieszy się ogromną popularnością.

Jak dojechać do Zamku Muiderslot z Amsterdamu?

Około 15 kilometrów odległości to dosyć krótki dystans, który można pokonać nawet na rowerze. Jeżeli jednak preferuje się komunikację miejską, należy udać się na dworzec autobusowy Amsterdam Astel. Tam trzeba wsiąść w pojazd linii 320, 322 lub 327. Droga trwa mniej więcej 20 minut i kończy się na przystanku Muiden P+R Terrein. Stamtąd wystarczy przejść zaledwie kilometr, aby zobaczyć Zamek Muiderslot.

Nie ma ponadto przeciwwskazań, aby dojechać pociągiem do małego miasta Weesp. Tam powinno się odnaleźć autobus numer 110. Z przystanku Muiden Centrum idzie się do zabytku zaledwie 10 minut.

Historia i ciekawostki na temat Zamku Muiderslot

Ten malowniczy, usytuowany w pięknej okolicy zabytek może pochwalić się mroczną i krwawą historią. Zamek Muiderslot zbudował Floris V Holenderski panujący wtedy w Niderlandach. Poszerzył wachlarz przywilejów chłopom, co spotkało się z niezadowoleniem szlachty, która zawiązała przeciwko niemu spisek. W 1296 roku hrabia został porwany i uwięziony. Próbowano go odbić, co ostatecznie skończyło się śmiercią wielu osób, w tym Florisa. Ta krwawa opowieść stanowiła inspirację dla wielu artystów.

Zwiedzanie Zamku Muiderslot

Można obejrzeć nie tylko sam Zamek Muiderslot, ale również piękną okolicę, w tym pobliskie miasteczko. Niektórzy wolą spacerować samodzielnie, a inni wybierają przewodnika audio w języku angielskim. Dostępne są sale z licznymi eksponatami oraz pięknie utrzymany ogród, jaki zachwyci każdego miłośnika przyrody. Dla turystów przygotowano aż trzy trasy zwiedzania. Można zobaczyć nie tylko odrestaurowane komnaty o różnym przeznaczeniu, ale również broń i zabytkowe zbroje.

Ile czasu zwiedza się Zamek Muiderslot?

Każdemu zwiedzanie może zająć nieco odmienną ilość czasu. Zamek Muiderslot pozwala bowiem obejrzeć wiele ciekawych eksponatów, więc pasjonaci historii z pewnością zostaną tam trochę dłużej. Przeciętnie zobaczenie wszystkich atrakcji zajmuje około 2 lub 3 godziny. Warto wobec tego zabrać ze sobą wodę i przekąski. Trzeba również uwzględnić czas na przejazd w obie strony.

Dlaczego warto odwiedzić Zamek Muiderslot?

Przede wszystkim Zamek Muiderslot to wyjątkowo piękne i malownicze miejsce. Potwierdza to fakt, że od wieków inspiruje rozmaitych artystów, zwłaszcza poetów i pisarzy. Wiąże się z nim również dosyć ciekawa historia, którą z pewnością można określić mianem unikalnej. Nie bez znaczenia pozostaje także lokalizacja. Zabytek znajduje się bowiem bardzo blisko Amsterdamu, więc da się z łatwością połączyć zwiedzanie budowli razem z wizytą w stolicy Holandii.

Godziny otwarcia Zamku Muiderslot

Oczywiście Zamek Muiderslot nie jest czynny całodobowo. Przeważnie można go odwiedzać między 10:00 i 17:00. Warto jednak sprawdzić dostępność na oficjalnej stronie, którą poświęcono tej atrakcji. Istnieje bowiem możliwość, że w konkretnym terminie odbędzie się renowacja, co zaburzy cały plan zwiedzania. Godziny mogą się również zmienić w zależności od tego, czy w danym dniu wypada jakieś święto.

Bilety i ceny do Zamku Muiderslot

Najlepiej zakupić bilety wstępu do Zamku Muiderslot z wyprzedzeniem. Można to zrobić w wygodny sposób za pośrednictwem strony internetowej https://www.tiqets.com/pl/muiden-atrakcje-c262963/zamek-muiderslot-bilety-p1001373. W razie czego da się swobodnie anulować rezerwację dzień przed wizytą.

Poprzedni

Rowerem przez Amsterdam, zwiedzanie, plany wycieczek

Jednodniowe wycieczki z Amsterdamu, zwiedzanie, przewodnik

Następny

Dodaj komentarz