Wycieczka do Amsterdamu, ile kosztuje wyjazd, co warto wiedzieć?

Tagi , , , ,

W planach wycieczka do Amsterdamu, ale nie wiesz, ile kosztuje taki wyjazd i co warto wiedzieć przed podróżą? W tym artykule omówimy dla Ciebie najważniejsze kwestie związane z dojazdem do stolicy Holandii, cenami noclegów hotelowych, kosztami w restauracjach i sklepach oraz cenami atrakcji turystycznych. Dzięki temu artykułowi dowiesz się zatem, jak przygotować się do podróży, minimalizując koszty i ciesząc się urokami tego malowniczego miasta bez nadszarpnięcia portfela. Ile kosztuje wyjazd do Amsterdamu?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Koszt dojazdu do Amsterdamu z Polski?

Jeśli planujesz wycieczkę do Amsterdamu, warto wiedzieć, że koszt wyjazdu zależy od wielu czynników, takich jak środek transportu, czy wcześniejsze rezerwacje. Co się tyczy podróży autobusem, uśredniając, za przejazd z Polski do Amsterdamu zapłacimy od trzystu do trzystu osiemdziesięciu złotych. Jednakże, warto zauważyć, że ceny różnią się w zależności od firmy, która oferuje nam transport, pory roku i wyprzedzenia z jakim kupujemy bilet. Najtańsze oferty zaczynają się od dwustu złotych, jednak wymagają one często wcześniejszej rezerwacji.

Jeśli wybierzesz samolot, to najtańsze loty z Polski do Amsterdamu zaczynają się od trzystu złotych. Jednakże, ceny mogą się zmieniać w zależności od miesiąca w którym kupujemy bilet, a także firmy lotniczej, z którą lecimy. Przy wyborze samolotu warto również zwrócić uwagę na dodatkowe opłaty za bagaż. Pociąg to kolejna opcja podróży do Amsterdamu. Najtaniej można dojechać z Warszawy za dwieście pięćdziesiąt złotych. Średnie ceny za taką podróż wynoszą od czterystu do pięciuset złotych. Warto jednak pamiętać, że cena biletu zależy od rodzaju pociągu, klasy wagonu, a także od wcześniejszej rezerwacji.

Ile kosztuje wyjazd do Amsterdamu? Ceny hoteli

Jeśli chodzi o ceny hoteli w Amsterdamie, to uśredniona cena zakwaterowania wynosi czterysta dwa złote. Ceny hostelów w Amsterdamie zaczynają się od stu czterdziestu trzech złotych. Natomiast najtańszy jednogwiazdkowy hotel kosztuje około dwustu trzydziestu dziewięciu złotych za noc. Za pobyt w dwugwiazdkowym hotelu trzeba zapłacić średnio dwieście dziewięćdziesiąt pięć złotych, a za nocleg w trzygwiazdkowym około trzysta osiem złotych. Ceny czterogwiazdkowych hoteli w Amsterdamie wynoszą średnio pięćset dwadzieścia pięć złotych za noc. Natomiast za luksusowy pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu trzeba zapłacić około tysiąc trzysta dziesięć złotych za noc. Oczywiście ceny mogą się różnić w zależności od terminu rezerwacji i sezonu turystycznego.

Ceny jedzenia w Amsterdamie?

Jeśli chodzi o ceny w restauracjach, to posiłek w taniej restauracji wynosi średnio sześćdziesiąt osiem złotych. Za posiłek trzydaniowy dla dwóch osób w restauracji klasy średniej trzeba zapłacić średnio trzysta osiem złotych. Cheeseburger w fastfoodzie kosztuje około czternaście złotych, a za McZestaw w McDonald’s lub podobnym fastfoodzie trzeba zapłacić około czterdzieści sześć złotych. Cena lokalnego piwa beczkowego (pół litra) wynosi średnio dwadzieścia trzy złote, a za butelkę importowanego piwa (0,33 litra) trzeba zapłacić średnio dwadzieścia jeden złotych. Coca-Cola lub Pepsi (0,33 litra) kosztuje z kolei około jedenaście złotych, a butelka wody (0,33 litra) dziesięć złotych. Kawa cappuccino w restauracji kosztuje średnio czternaście złotych, a espresso dziesięć. Podsumowując, warto zauważyć, że ceny mogą się różnić w zależności od miejsca i czasu, a także od poziomu luksusu restauracji.

Co się tyczy nabiału, mleko w opakowaniu o pojemności jednego litra kosztuje średnio, około pięć złotych. Za jajka w ilości dwunastu sztuk trzeba zapłacić z kolei około piętnastu złotych. Za lokalny ser (jeden kilogram) trzeba zapłacić zaś około pięćdziesięciu jeden złotych. Biały ser w takiej samej ilości co lokalny kosztuje około dwudziestu dziewięciu złotych.

Ceny warzyw

Za kilogram ogórków trzeba zapłacić około sześciu i pół złotego. Z kolei za kilogram cebuli cztery siedemdziesiąt. Taka sama ilość pomidorów kosztuje zaś około dwunastu złotych. Za kilogram ziemniaków zapłacimy z kolei sześć złotych i czterdzieści groszy. Jeśli chodzi o drób, za kilogram piersi z kurczaka bez skóry i kości trzeba zapłacić około czterdzieści dwa złote. Taka sama ilość wołowiny lub podobnego, czerwonego mięsa kosztuje około siedemdziesięciu czterech złotych. Kilogram kiełbasy z kolei kosztuje osiemdziesiąt siedem złotych.

Ceny owoców

Przejdźmy do owoców. Za kilogram bananów trzeba zapłacić około siedmiu złotych i trzydziestu groszy. Taka sama ilość gruszek kosztuje z kolei dwanaście złotych, pomarańczy siedem złotych, a jabłek dziesięć. Jeśli chodzi o alkohole i napoje bezalkoholowe, sytuacja prezentuje się następująco. Za wysokoprocentowy alkohol (whisky, rum, gin, wódka) zapłacimy średnio od pięćdziesięciu do sześćdziesięciu pięciu złotych. Lokalne piwo o pojemności pół litra kosztuje z kolei około sześciu złotych, a importowane (0,33l.) siedmiu. Mała butelka wody kosztuje zaś w supermarkecie siedem złotych. Co się tyczy pozostałych produktów, za bochenek chleba trzeba będzie zapłacić średnio siedem złotych, kilogram ryżu osiem, a za paczkę papierosów trzydzieści siedem złotych.

Ile kosztuje wyjazd do Amsterdamu? Ceny atrakcji

Ceny biletów do kina wynoszą około pięćdziesięciu pięciu złotych za pojedynczy bilet, co stanowi przeciętną cenę w porównaniu z innymi miastami europejskimi.

Jeśli chodzi o bilety do popularnego Muzeum Van Gogha, to zależą one od rodzaju wycieczki i trasy, którą chcemy zwiedzać. Bilet, pozwalający na zwiedzanie muzeum oraz rejs po kanałach kosztuje około stu siedemdziesięciu siedmiu złotych. Wycieczka po muzeum z przewodnikiem po Rijksmuseum i Muzeum Van Gogha wraz z rejsami po kanałach kosztuje około pięćset osiemdziesiąt siedem złotych, natomiast zwiedzanie muzeum wraz z dzielnicą czerwonych latarni to koszt około ośmiuset dwudziestu złotych. Inną opcją jest wycieczka „Śladami Van Gogha Tour + Muzeum Van Gogha”, której koszt wynosi około siedemset dwadzieścia złotych.

Autor: Michał Jakoniuk

Poprzedni

Wycieczka do Amsterdamu – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje

Czy Amsterdam jest bezpieczny? Na co uważać w Amsterdamie?

Następny

Dodaj komentarz