Tor wyścigowy Circuit de Spa-Francorchamps, zwiedzanie

Tagi , , ,

Początki Circuit de Spa-Francorchamps sięgają aż 1921 roku. Wtedy odbył się tam pierwszy wyścig uliczny na trasie, która prowadziła przez miasto Spa. W latach początkowych tor liczył długość około 14 kilometrów i biegł przez piękne tereny Ardenów. Wraz z czasem tor ulegał licznym zmianom, które nanoszono aby zwiększyć bezpieczeństwo oraz w celu zapewnienia lepszych warunków wszystkim zawodnikom.

Legendarna pętla Eau Rouge – jeden z najbardziej charakterystycznych i imponujących punktów całego toru. Zapewnia ona bardzo wymagającą kombinację zakrętów. Tor był miejscem licznych, prestiżowych wyścigów m.in. Grand Prix Belgii Formuły 1. Aktualnie tor ma długość około 7 kilometrów i jest uznawany za jedną z najtrudniejszych tras wyścigowych. Nadal jest on wykorzystywany do organizacji różnego rodzaju wydarzeń motoryzacyjnych i cały czas cieszy się dużą popularnością.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Zawrotna prędkość i wyzwania: Unikalne cechy toru

Circuit de Spa-Francorchamps jest nadal jednym z najdłuższych torów wyścigowych na świecie. Posiadając długą prosta pozwala on kierowcą osiągnąć zawrotne prędkości, poddając próbie ich umiejętności i stalowe nerwy. Tor charakteryzują dynamiczne zmiany wysokości, bardzo utrudnia to kierowcom nawigację po torze. Duża ilość surowych wzniesień i zjazdów wymagają od kierowców niesamowitych zdolności, opanowania i doskonałego obeznania w zachowaniach pojazdu. Dosyć charakterystyczne są też zmienne warunki pogodowe. Pogoda jest w stanie zmieniać się wielokrotnie nawet podczas jednego wyścigu, co niewątpliwie stanowi wyzwanie dla kierowców.

Wielkie wyścigi na Circuit de Spa-Francorchamps: Ikony sportu motorowego

Circuit de Spa-Francorchamps słynie z goszczenia ikon sportu motorowego. Odbywały się na nim światowej sławy wyścigi takie jak m.in. wspomniany już wcześniej Grand Prix Belgii Formuły 1. Opisywany tor jest jednym z najważniejszych etapów Formuły 1. Prestiż wydarzenia przyciąga najdoskonalszych kierowców z całego świata.

Prócz tego na torze organizuje się 24-godzinny wyścig Spa-Francorchamps. Jest to dosyć legendarny wyścig długodystansowy. Jednak na tym nie kończy się popularność toru, organizowane są na nim jeszcze inne wydarzenia jak np. Mistrzostwa świata GT, Wyścig Classic Spa-Francorchamps, Porsche Sports Cup, Super Pole i wiele innych.

Zawodnicy i zespoły na Circuit de Spa-Francorchamps: Mistrzowie i legendarne starcia

Circuit de Spa-Francorchamps słynie nie tylko z doskonałych i niezwykle widowiskowych wyścigów, ale również z legend motoryzacyjnych. Gościł on wielu doskonałych kierowców. Niemiecki kierowca Formuły 1, Michael Schumacher, jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników, którzy święcili triumfy na Circuit de Spa-Francorchamps. Innymi sławnymi kierowcami, którzy mieli okazję sprawdzić swoje siły na torze byli m.in. Ayrton Senna, szkocki kierowca Jim Clark, który był mistrzem świata Formuły 1.

Tor gościł również wiele znanych zespołów w historii motorsportu, takich jak Ferrari – jest to jeden z najbardziej znanych zespołów w historii sportu motorowego, który odnosił wiele triumfów na Circuit de Spa-Francorchamps. Prócz tego pojawił się tam obecnie dominujący zespół w Formule 1, Mercedes – również osiągał sukcesy na Circuit de Spa-Francorchamps.Ale też wiele innych doskonałych zespołów.

Nie tylko wyścigi: Zwiedzanie Circuit de Spa-Francorchamps

Circuit de Spa-Francorchamps oferuje wiele doskonałych form zwiedzania toru. Każdy z odwiedzających to miejsce zdecydowanie wybierze opcje doskonałą dla siebie. Możliwe są piesze wycieczki po torze, oferuje on zwiedzanie pieszo co daje fanom sportu szansę na bliższe przyjrzenie się ikonicznym zakrętom i odcinką toru. Można śmiało obejrzeć trybuny oraz miejsca gdzie odbywają się zwycięskie ceremonie.

Tor oferuje również wycieczki rowerowe. Jest to doskonała opcja dla miłośników rowerowych podróży. Doskonała forma zwiedzania toru i podziwiania doskonałych oraz pięknych krajobrazów, które go otaczają. Są również organizacje, które oferują przejażdżki po torze. Jest to zdecydowanie opcja dla podróżników, którzy mają ochotę na dostarczenie sobie odrobiny adrenaliny. Podczas specjalnych wycieczek można również poznać kulisy funkcjonowania toru. Można zobaczyć boxy, stanowiska sędziowskie, miejsca dla kierowców i inne ważne punkty infrastruktury, które odgrywają istotną rolę podczas wyścigów.

Zapierające dech w piersiach krajobrazy: Otoczenie toru Spa-Francorchamps

Prócz samego toru imponujące są również krajobrazy otaczające Circuit de Spa-Francorchamps. Oczywiście, sam tor jest niebywale imponującym miejscem, jednak jeśli już ktoś skusił się na jego zwiedzanie, warto poświęcić chwile na otaczający go krajobraz. Circuit de Spa-Francorchamps znajduje się w malowniczym regionie Lasu Ardenów. To obszar gęsto porośnięty lasami, wzgórzami i malowniczymi dolinami, który oferuje niesamowite widoki i naturalne piękno.

W pobliżu toru znajduje się urokliwa dolina rzeki Spa, która jest otoczona zielonymi wzgórzami i malowniczymi wodospadami. Spacer wzdłuż rzeki lub jazda rowerem po malowniczych drogach to sposób na cieszenie się pięknymi krajobrazami tego obszaru. W bliskim sąsiedztwie toru znajduje się Park Narodowy Hoge Kempen, który jest jednym z największych parków narodowych w Belgii. To obszar chroniony, w którym można podziwiać bogactwo flory i fauny oraz odkrywać liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe.

Gdzie znajduje się Tor wyścigowy Circuit de Spa-Francorchamps?

Tor wyścigowy znajduje się w Belgii. Jest to więc kraj który zdecydowanie warto dodać do listy, tych które chcemy zwiedzić podczas wyjazdu. Tor o którym mowa leży konkretniej w regionie Wallonii, jest to piękna i malownicza część tego kraju.

Jeśli zagłębiamy się już w dokładne położenie Circuit de Spa-Francorchamps, znajduje się on w prowincji Liège. Jak sama nazwa toru wskazuje znajduje się on niedaleko miasta Spa – jest to popularny środek uzdrowiskowy. Co rok odwiedzają go tysiące turystów. Tor znajduje się około 135 kilometrów na wschód od stolicy Belgii – Brukseli. Jest on bardzo dobrze skomunikowany drogami i posiada dogodne połączenie z pobliskimi miastami oraz wieloma ośrodkami turystycznymi.

Jak dojechać do Toru wyścigowego Circuit de Spa-Francorchamps?

W zależności od potrzeb można wybrać różne sposoby dotarcia do toru. Tor jest dobrze skomunikowany drogami i można łatwo dojechać do niego samochodem. W zależności od miejsca, z jakiego ktoś rozpoczyna drogę, należy kierować się w stronę miejscowości Spa we wschodniej Belgii. Tor posiada dogodne połączenie drogowe, w tym autostradę A27/E42, która prowadzi bezpośrednio do okolicy toru. Jeśli, ktoś decyduje się na samolot, to najbliższym międzynarodowym lotniskiem jest Międzynarodowy Port Lotniczy Liège (Liège Airport), oddalony o około 50 km od toru. Po przylocie można skorzystać z wynajmu samochodu lub skorzystać z transportu publicznego lub usług taksówkarskich, aby dostać się na tor.

To są jedne z najpopularniejszych opcji, jednak można zawsze skorzystać z organizowanych wycieczek, odbyć podróż rowerem lub skorzystać z innego transportu publicznego. Bez względu na to, na jaki środek transportu się zdecydujemy, warto sprawdzić aktualne dane i najdogodniejsze trasy w danym momencie. Jednak bez względu na wszystko tor wyścigowy Circuit de Spa-Francorchamps jest naprawdę wart zobaczenia. Niezależnie od tego czy fascynujemy się motoryzacją, czy też nie.

Poprzedni

Dlaczego warto jechać do Amsterdamu?

Ile kosztują wakacje w Holandii, co warto wiedzieć?

Następny

Dodaj komentarz