Temperatura oraz pogoda w Brukseli- kiedy warto tam jechać?

Tagi , ,

Bruksela to stolica i jednocześnie jedna z największych metropolii w Belgi. Miasto to praktycznie nigdy nie zasypia i zawsze tętni życiem. Nic więc dziwnego, że to właśnie tam zwykle przyjeżdża zdecydowanie najwięcej turystów. W Brukseli mieści się administracyjna stolica i centrum Parlamentu Europejskiego, a samo miasto może pochwalić się całą masą zabytków i atrakcji, których nie znajdziemy w żadnej innej, europejskiej stolicy. Niemniej jednak dla większości turystów najważniejszym aspektem podczas planowania swojego wyjazdu jest nic innego jak pogoda. Bruksela nie jest znana ze swoich wysokich temperatur, niemniej jednak jak przedstawiają się temperatury w tym mieście w ciągu roku?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Pogoda i temperatury w Brukseli- kiedy jest najlepszy moment na wizytę w mieście?

Bruksela z pewnością nie jest znana jako miasto w wyjątkowo wysokich temperaturach czy bezchmurnym niebie. Niemniej jednak śmiało można powiedzieć, że mieszkańcy tego miasta na swoją pogodę nie narzekają i często stwierdzają, że jest ona dla nich wręcz idealna- nie za zimna nie za gorąca. Wobec tego, jak przedstawia się pogoda w Brukseli w poszczególnych miesiącach w roku i kiedy najlepiej zdecydować się na wyjazd do tego miasta?

Jaka pogoda czeka na nas w marcu w Brukseli?

Marzec, choć nieodłącznie kojarzy się nam ze znacznym ociepleniem i początkiem wiosny, to jednak mieszkańcy i turyści przebywający w Brukseli, na to znaczne ocieplenie, będą musieli jeszcze nieco poczekać. Marzec nie rozpieszcza pod względem temperatury. W ciągu dnia termometry mogą pokazywać jedynie 11 stopni Celsjusza, a co więcej, towarzyszy temu dość duża ilość opadów. Wobec tego jeśli wybieramy się do Brukseli w marcu, to lepiej zabrać ze sobą parasole i cieplejsze ubrania.

Kwiecień w Brukseli – jakich temperatur możemy się spodziewać?

W kwietniu w Brukseli można spodziewać się stopniowego ocieplenia. Termometry za oknami mieszkańców mogą pokazywać nawet 14-15 stopni Celsjusza, co oznacza, że do Brukseli zawitała już wiosna. Oczywiście zmniejsza się także w tym miesiącu liczba opadów, więc jest to jeden z lepszych momentów na to, by złożyć wizytę w mieście.

Tulips in front of the castle of Grand-Bigard in Dilbeek (Belgium)
Wiosna w Brukseli , licencja: shutterstock/By Wallophoto

Miesiąc maj i pogoda w Brukseli

Maj w Brukseli to miesiąc znacznego ocieplenia i słonecznych dni. Choć temperatury osiągają zwykle około 18 stopni Celsjusza, to jednak nie można zaprzeczyć temu, że coraz częściej na niebie pojawia się ciepłe słońce. Warto zauważyć, że w maju mocno zmniejsza się także ilość opadów, więc turyści z pewnością nie będą mieli większych powodów do narzekań.

Czerwiec w Brukseli – czy to rzeczywiście początek lata?

Czerwiec- dla nas- jest swoistym początkiem lata. Jednak czy dokładnie tak samo jest dla mieszkańców Brukseli? Otóż w tym miesiącu można faktycznie spodziewać się znacznego ocieplenia. Temperatury w Brukseli sięgają 20-21 stopni Celsjusza, a co więcej, każdy dzień oferuje nam dostęp do promieni słonecznych. Opady zmniejszają się do minimum.

Jakiej pogody można oczekiwać w Lipcu w Brukseli?

Lipiec to pierwszy letni i wakacyjny miesiąc w Brukseli. Turyści i mieszkańcy mogą średnio cieszyć się temperaturą około 23 stopni Celsjusza. Najważniejsze jednak pozostaje to, że w tym miesiącu praktycznie nie występują opady, a przeważają bezchmurne i słoneczne dni. Śmiało można zabrać ze sobą letnie ubrania. Lipiec jest jednym z lepszych momentów, by wybrać się do Brukseli.

The Royal Palace in Brussels in a beautiful summer day
Pałac Królewski Bruksela latem, licencja: shutterstock/By Sergii Figurnyi

Sierpień – jaka pogoda czeka na nas w Brukseli?

Sierpień to drugi, z letnich miesięcy w Brukseli. Na pogodę- ani turyści, ani mieszkańcy- nie będą mogli narzekać. Temperatury średnio utrzymują się na poziomie około 22 stopni Celsjusza. Dni deszczowe w dalszym ciągu się nie pojawiają. Sierpień jest więc kolejnym miesiącem, w którym możemy spokojnie udać się do Brukseli.

Pogoda w Brukseli we wrześniu

Wrzesień to dla mieszkańców Brukseli początek jesieni, choć śmiało można powiedzieć, że temperatury dalej utrzymują się na wyjątkowo zadowalającym poziomie. Średnio termometry w tym miesiącu pokazują około 19 stopni Celsjusza. Niestety, turyści i mieszkańcy powinni być przygotowani na to, że znacznie wzrasta również liczba opadów. Wobec tego, jeśli planujemy wyjazd do Brukseli we wrześniu, to lepiej zabrać ze sobą parasole.

Październik w Brukseli- jakiej pogody możemy się spodziewać?

Październik to miesiąc, w którym do Brukseli przychodzi znaczne ochłodzenie. Temperatury w tym miesiącu średnio utrzymują się na poziomie około 14 stopni Celsjusza. Niestety, znacznie wzrasta także liczba opadów, a dni słoneczne występują sporadycznie. Niemniej, jednak jeśli odrobina więcej deszczu nam nie przeszkadza, to również śmiało możemy wybrać się w podróż do Brukseli.

Pogoda w Brukseli w listopadzie

Niestety, listopad to miesiąc, w którym można już poczuć w Brukseli przedsmak zimy. Temperatury zgodnie spadają nawet do 8-9 stopni Celsjusza. Można również powiedzieć, że listopad jest jednym z najbardziej deszczowych miesięcy w tym mieście, w którym praktycznie nie występują słoneczne dni. Bez cieplejszych ubrań i parasoli podróżni się więc nie obejdą.

Grand Place w Brukseli w śnieżną zimową noc, Belgia
Grand Place w Brukseli w śnieżną zimową noc, Belgia, licencja: shutterstock/By Marina Datsenko
Poprzedni

Co kupić w Brukseli i jakie pamiątki przywieźć?

Najlepsze hotele w Brukseli – nasz ranking

Następny

Dodaj komentarz