Szpitale w Amsterdamie – sprawdź, gdzie szukać pomocy

Tagi , , ,

Amsterdam to jedno z najpopularniejszych miast turystycznych w Europie, które przyciąga miliony turystów każdego roku. Jednakże, jak w przypadku każdej podróży, nikt nie jest całkowicie wolny od nieprzewidzianych wypadków czy chorób. Dlatego ważne jest, aby każdy turysta miał świadomość, gdzie szukać pomocy medycznej w przypadku nagłych wypadków czy chorób. Jakie są szpitale w Amsterdamie Jakie usługi i poziom opieki medycznej oferują? W tym artykule omówimy, gdzie szukać pomocy medycznej oraz co warto wziąć pod uwagę podczas wyjazdu, aby mieć pewność, że w razie potrzeby uzyskamy fachową pomoc medyczną.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Pakiety medyczne podczas podróży

Typowe pakiety medyczne w czasie wycieczek różnią się w zależności od producenta, jednak zazwyczaj zawierają podstawowe artykuły służące do udzielenia pierwszej pomocy w przypadku nagłych wypadków lub chorób. Oto kilka przykładów typowych składników takiego pakietu:

 1. Opaski elastyczne, bandaże oraz plastry – służą do zabezpieczenia rany i unieruchomienia złamanych kończyn.
 2. Środki antyseptyczne – do dezynfekcji ran i oparzeń.
 3. Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe – w celu złagodzenia bólu lub obniżenia gorączki.
 4. Środki na biegunkę – w celu złagodzenia objawów biegunki.
 5. Igły i strzykawki – służą do podania leków w przypadku nagłych sytuacji.
 6. Termometr – do pomiaru temperatury ciała.
 7. Środki przeciw owadom – w celu ochrony przed ukąszeniami owadów.
 8. Latarka – przydatna w przypadku nagłych sytuacji w nocy.

Skład pakietów medycznych może różnić się w zależności od producenta, a niektóre z nich mogą zawierać dodatkowe artykuły, takie jak np. preparaty na oparzenia słoneczne, środki przeciwbólowe dla dzieci czy termometry bezdotykowe. Przy wyborze pakietu medycznego należy zwrócić uwagę na rodzaj wycieczki, cel podróży oraz nasze indywidualne potrzeby i preferencje.

Co warto dokupić?

Choć standardowe pakiety medyczne zawierają podstawowe artykuły służące do udzielenia pierwszej pomocy, czasem warto dokupić dodatkowe produkty, które pomogą w leczeniu lub zabezpieczeniu przed nagłymi sytuacjami. Poniżej przedstawiam kilka przykładów takich produktów:

 1. Medykamenty – Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe lub alergie, warto wziąć ze sobą odpowiednie leki, które stosujesz na co dzień. Zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, który pomoże dobrać odpowiednie leki na wypadek nagłych sytuacji.
 2. Chusteczki nawilżające – Nie tylko przydadzą się do higieny osobistej, ale mogą także służyć do czyszczenia ran i innych urazów.
 3. Żele i kremy – Przydatne w przypadku oparzeń słonecznych, ukąszeń owadów czy np. opuchnięć po skręceniu kostki.
 4. Składany nóż lub nożyczki – Przydatne do wycinania bandaży czy cięcia ubrań.
 5. Maski przeciwpyłowe – Przydatne w przypadku alergików, a także w miejscach, gdzie poziom zanieczyszczeń powietrza jest wysoki.

Wybór dodatkowych produktów zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji, a także od rodzaju wycieczki i celu podróży. Przed wyjazdem warto dobrze przemyśleć, co może się przydać, aby mieć pewność, że w razie nagłej sytuacji jesteśmy dobrze przygotowani.

Szpitale w Amsterdamie

W Amsterdamie znajduje się wiele szpitali, rozlokowanych w różnych częściach miasta, które oferują opiekę medyczną dla mieszkańców miasta oraz turystów. Poniżej znajduje się lista najważniejszych szpitali w Amsterdamie wraz z ich adresami:

 1. OLVG Hospital – Oosterpark 9, 1091 AC Amsterdam OLVG Hospital to duży szpital, który znajduje się w dzielnicy Oost. W tym szpitalu znajduje się oddział ratunkowy oraz szeroki zakres specjalizacji medycznych, w tym kardiologia, ortopedia, chirurgia, onkologia i pediatria.
 2. Amsterdam UMC – Meibergdreef 9, 1105 AZ Amsterdam Amsterdam UMC to jedna z największych placówek medycznych w Amsterdamie. Składa się z dwóch oddziałów: VUmc i AMC. Znajduje się on w dzielnicy Zuidoost. W szpitalu znajduje się oddział ratunkowy, klinika pediatryczna, klinika onkologiczna oraz centrum transplantacyjne.
 3. BovenIJ Hospital – Statenjachtstraat 1, 1034 CS Amsterdam BovenIJ Hospital to średniej wielkości szpital, który znajduje się w północnej części Amsterdamu. W szpitalu znajduje się oddział ratunkowy oraz szereg specjalizacji medycznych, w tym kardiologia, neurologia i ortopedia.
 4. Slotervaartziekenhuis – Louwesweg 6, 1066 EC Amsterdam Slotervaartziekenhuis to duży szpital, który znajduje się w zachodniej części Amsterdamu. W szpitalu znajduje się oddział ratunkowy oraz szeroki zakres specjalizacji medycznych, w tym kardiologia, ortopedia, chirurgia i dermatologia.
 5.  Sint Lucas Andreas Ziekenhuis – Jan Tooropstraat 164, 1061 AE Amsterdam Sint Lucas Andreas Ziekenhuis to duży szpital, który znajduje się w zachodniej części Amsterdamu. W tym szpitalu znajduje się oddział ratunkowy oraz szereg specjalizacji medycznych, w tym kardiologia, neurologia i pulmonologia.

W razie nagłej potrzeby medycznej, najlepiej skorzystać z numeru alarmowego 112.

Szpitale w Amsterdamie – jak znaleźć odpowiedni?

Aby znaleźć odpowiedni szpital w Amsterdamie, warto skorzystać z kilku metod:

 1. Skontaktuj się z najbliższą apteką lub centrum informacji turystycznej – pracownicy tych miejsc z pewnością będą w stanie udzielić informacji na temat najbliższego szpitala, który spełni wymagania dotyczące konkretnych potrzeb.
 2. Skorzystaj z Internetu – na stronie internetowej urzędu miasta Amsterdam oraz wielu szpitali znajdują się informacje na temat specjalizacji oraz dostępnych usług medycznych. Można tam znaleźć informacje na temat szpitali specjalizujących się w danej dziedzinie medycyny, np. pediatrii, chirurgii itp.
 3. Zadzwoń do szpitala – wiele szpitali posiada dedykowane linie telefoniczne, na których można uzyskać informacje na temat oferowanych usług medycznych oraz zapytać o szczegóły dotyczące konkretnych procedur medycznych.
 4. Zwróć uwagę na lokalizację – warto wybierać szpital, który znajduje się w pobliżu miejsca pobytu, aby uniknąć konieczności dalekiej podróży w stanie nagłej potrzeby medycznej.

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni szpital, który spełni potrzeby medyczne oraz będzie w stanie zapewnić właściwą opiekę.

Szpitale w Amsterdamie – podsumowanie

Wybierając się do Amsterdamu warto zwrócić uwagę na dostępność opieki medycznej, w tym na lokalizację szpitali oraz zakres oferowanych usług. W przypadku planowanej wizyty w mieście warto zadbać o odpowiedni pakiet medyczny, który pozwoli na szybkie i skuteczne działanie w przypadku nagłej potrzeby medycznej. Na rynku dostępne są różnego rodzaju pakiety medyczne, a ich skład zależy od producenta. Warto jednak mieć przy sobie podstawowe leki przeciwbólowe, środki na biegunkę oraz opatrunki.

Poprzedni

Najbardziej instagramowe miejsca w Amsterdamie – sprawdź, gdzie zrobić zdjęcia!

Ceny w Belgii i koszty życia

Następny

Dodaj komentarz