Namur – jedno z większych i bardziej interesujących miast w Belgii

Tagi , , , , , ,

Belgia staje się coraz popularniejszym kierunkiem wakacyjnym. Można nawet powiedzieć, że kraj ten przeżywa turystyczne oblężenie, a turyści nie decydują się już tylko na to, by odwiedzić Brukselę. Okazuje się, że zainteresowaniem cieszą się również inne miejscowości, a jedną z nich jest miasto Namur. Jest to jedna z większych, belgijskich metropolii, która może Cię pozytywnie zaskoczyć. Co możesz w tym mieście zobaczyć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak możesz dojechać do miasta Namur?

Zgodnie z tym, co zostało już wspomniane, Namur jest jedną z większych belgijskich metropolii. Okazuje się, że mieszka tam ponad 110 tysięcy mieszkańców. Miasto znajduje się w środkowej Belgii na południe od Brukseli i Liege. Musisz wiedzieć, że miasto jest obsługiwane przez międzynarodowy port lotniczy. Znajduje się on jedynie 11 kilometrów od ścisłego centrum miasta. Bezpośrednio do miasta możesz zarezerwować bilety lotnicze. Jeśli jednak zastanawiasz się, w jaki sposób dostać się z lotniska do centrum miasta, to musisz wiedzieć, że możliwości masz co najmniej kilka. Możesz skorzystać z:

  • wypożyczonego samochodu – na lotnisku w Namur funkcjonuje wiele wypożyczalni pojazdów, z których usług możesz skorzystać. Jeśli się na to rozwiązanie zdecydujesz, wówczas do centrum będziesz mógł dojechać w około 15 – 18 minut. Doprowadzi Cię tam droga oznaczona jako N4. 
  • komunikacja miejska – tuż przy terminalu przylotów, na lotnisku w Namur znajduje się przystanek autobusowy. Z lotniska do centrum miasta odjeżdża autobus oznaczony jako 23. Cała podróż zajmie Ci około 30 minut. Pamiętaj, że autobus z lotniska do centrum zatrzymuje się na różnorodnych przystankach, więc za jego pomocą możesz dostać się praktycznie do każdej części miasta.
  • taksówka – ostatnim rozwiązaniem może być dla Ciebie skorzystanie z taksówki. Jednocześnie pamiętaj o tym, że może być to dla Ciebie dość kosztowna forma podróży.

Jak więc widzisz, masz wiele możliwości ku temu, by dostać się do miasta Namur.

Co możesz zobaczyć w Namur? – atrakcje, muzea i zabytki

Namur – zgodnie z tym co już zostało wspomniane – jest jednym z największych miast w Belgii. To ważny ośrodek przemysłowy, kulturalny oraz istotny węzeł komunikacyjny. Niemniej jednak musisz pamiętać również o tym, że w mieście czeka na Ciebie wiele atrakcji i zabytków, przy których powinieneś zatrzymać się na nieco dłuższą chwilę.

Cytadela

To jeden z najważniejszych zabytków w mieście, przy którym koniecznie powinieneś się zatrzymać. Wielu turystów wskazuje na to, że w jej konstrukcji można dostrzec proweniencje celtyckie i rzymskie. Co ciekawe, dawniej cytadela ta była połączona z aż dziewięcioma fortami, po których obecnie pozostały jedynie ruiny. Miały one – wraz z samą cytadelą – zagwarantować bezpieczeństwo miastu. Plany te szybko zweryfikowała I wojna światowa.

Katedra św. Albana

Obecna katedra została wybudowana na miejscu kościoła, który znajdował się w tym miejscu już w XI wieku. Jest to piękny obiekt sakralny, który w swojej konstrukcji zachował fragmenty średniowiecznych murów. W krypcie katedry znajduje się pochowane serce Juana de Austria – słynnego wodza z Hiszpani, który dowodził brygadami w czasie bitwy pod Lepanto.

Muzeum Sztuki Dawnej

Jeśli kochasz powroty do przeszłości, to koniecznie udaj się do Muzeum Sztuki Dawnej. Znajdziesz tam antyczne zbiory wyrobów rzemieślniczych oraz pierwszych, prymitywnych narzędzi. Zbiory Muzeum Sztuki Dawnej uznawane są za jedne z najcenniejszych w całej Belgii. Sprawdź dokładnie, które z ekspozycji są czasowe, a które trwałe. Być może wybierzesz się na tę, która najbardziej Cię interesuje?

Beffori de Namur

Jest to nic innego jak jedna z licznych dzwonnic w Belgii. Jednak ta jest absolutnie wyjątkowa. Została ona wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nazywa się ją dzwonnicą świętego Jakuba i została ona wzniesiona jeszcze w średniowieczu. Rolę faktycznej dzwonnicy zaczęła ona pełnić dopiero w momencie, kiedy dobudowano obok katedrę.

Kościół św. Jakuba

W miejscu obecnego kościoła, dawniej mieścił się szpital i lecznica dla śmiertelnie chorych pacjentów. Kościół ten został wybudowany w XVIII wieku w stylu klasycznym. Obecnie budowla ta jest jednym z najpiękniejszych obiektów sakralnych.

Oczywiście nie zapomnij o tym, by wybrać się na spacer ciasnymi uliczkami starego miasta. Na każdym rogu będziesz mógł znaleźć niesamowite budowle, a także inne, inspirujące zakątki.

Pogoda i temperatura w ciągu roku – kiedy najlepiej odwiedzić miasto?

Namur to miasto w środkowej Belgii, co za tym idzie, dominuje tam klimat umiarkowany z tendencją do ciepłego. Jak więc łatwo możesz się domyślić, lata są dość ciepłe, a zimy – analogicznie – potrafią być dość mroźne. Jeśli zależy Ci na tym, by skorzystać z pięknej pogody, to oczywiście powinieneś wybrać się tam w sezonie letnim. Wówczas możesz spodziewać się temperatur rzędu nawet 25 stopni Celsjusza. Jednocześnie w sezonie letnim opady pojawiają się niezwykle rzadko. Z kolei jeśli nie boisz się nieco większego deszczu, wówczas możesz wybrać się do miasta w sezonie jesiennym. Faktem jest, że najwyższa temperatura nie przekroczy 17 stopni Celsjusza, a deszcze może dać Ci się we znaki. Jednak jesienią Namur prezentuje się w prawdziwie magiczny sposób. Zimą z kolei temperatury w mieście mogą spaść nawet do -10 stopni Celsjusza. Nasilają sie także opady deszczu ze śniegiem. Jednak zimą również potrafi być wyjątkowo piękne. 

Gdzie możesz dobrze zjeść w Namur? – lista polecanych obiektów gastronomicznych

Belgijska kuchnia jest w dalszym ciągu dośc mocno niedoceniana w Europie. Jednocześnie oryginalne zestawienie smaków i aromatów, a także przypraw może Cię w pozytywny sposób zaskoczyć. Baza gastronomiczna w Namur jest świetnie rozwinięta. Jeśli zależy Ci więc na bliższym spotkaniu z belgijską kuchnią, wówczas możesz na lunch zatrzymać się w:

  • Cagette Namur – Cave a manager – jest to jedna z bardziej ekskluzywnych restauracji. Możesz tam zjeść najlepsze dania belgijskiej kuchni, a także spróbować lokalnych wyrobów alkoholowych. Pamiętaj jednak, że ze względu na prestiż tego lokalu, musisz spodziewać się nieco wyższych cen.
  • La Carte du Roi – ten lokal stanowi świetnie połączenie kuchni belgijskiej z kuchnią francuską. Możesz w tym lokalu spróbować także belgijskiego piwa. W lokalu tym możesz także spodziewać się nieco przystępniejszych cen.
  • Restaurant Le Saint – James Namur – to również jeden z bardziej prestiżowych lokali. Spróbujesz tam specjalności belgijskiej kuchni w niezwykle efektownej formie. Pamiętaj, że ceny w tym lokalu również nie należą do najbardziej przystępnych.

Gdzie możesz nocować w Namur? – lista rekomendowanych obiektów noclegowych

Nie da się ukryć, że kluczem do Twoich wakacji w Namur jest znalezienie odpowiedniego noclegu. Jednocześnie musisz wiedzieć, że baza noclegowa w mieście jest świetnie rozwinięta. Które hotele i obiekty noclegowe są najbardziej rekomendowane?

TOP 3 Najlepsze noclegi dla rodzin z dziećmi w Namur

Ibis Styles Namur – to trzygwiazdkowy hotel z ofertą pokoi rodzinnych;

Les Tannurus – to czterogwiazdkowy hotel idealny dla rodzin z dziećmi;

Grand Hotel de Flandre – to trzygwiazdkowy hotel z bogatą ofertą pokoi rodzinnych.

TOP 3 najbardziej luksusowe noclegi w Namur

Mercure Namur Hotel – to czterogwiazdkowy hotel o wysokim standardzie;

Ibis Namur Center – to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy w centrum miasta;

Hotel The Royal Snail – to również czterogwiazdkowy, luksusowy hotel w Namur.

TOP 3 noclegi w Namur w przystępnej cenie

La Bergerie de Lives – w tym hotelu zatrzymasz się za około 80 złotych za noc;

BED Namur – to hotel na obrzeżach, w którym zatrzymasz się za 70 złotych za noc;

BnB City – w tym hotelu zatrzymasz się za około 110 złotych za noc.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Genk – urocze miasteczko w Belgii, które musisz zobaczyć!

TOP 20 atrakcji w Belgii

Następny

Dodaj komentarz