Najlepsze Browary w Luksemburgu, adresy

Tagi , , ,

Luksemburg, choć niewielki, jest krajem, który pełen jest niespodzianek i oferuje znakomite piwa rzemieślnicze. W Wielkim Księstwie Luksemburga, browary wnoszą bogatą tradycję piwną i zarazem nowoczesne podejście do warzenia. Miłośnicy złocistego trunku mogą odnaleźć tu miejsca, które łączą w sobie kunszt piwowarski z lokalnym charakterem.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Historia browarów w Luksemburgu

Historia warzenia piwa w Luksemburgu sięga czasów Gallo-Rzymskich, a pierwsze wzmianki o miejscowym browarnictwie pochodzą z około 1300 roku, kiedy to w hrabstwie Luksemburga, w opactwie Munster w Clausen, powstał pierwszy browar klasztorny. Początkowo proces warzenia był uzależniony od sezonowych zmian, a przełom przyszedł w XV wieku z wprowadzeniem podziemnych piwnic browarniczych, umożliwiających produkcję piw typu Lager.

Przemiany przemysłowe nadeszły wraz z rokiem 1795, kiedy to sekularyzacja majątków kościelnych spowodowała, że zamiast w klasztorach, piwo zaczęto warzyć w browarach przemysłowych. Do 1900 roku, mimo zmniejszenia liczby browarów do 12, roczna produkcja piwa osiągnęła poziom 174 000 hektolitrów.

Współczesne piwowarstwo w Luksemburgu charakteryzuje się obecnością niewielkich, ale śmiałych mikrobrowarów, które wnoszą na rynek innowacje takie jak IPA, ciemne, ale, a także piwa organiczne, wegańskie i niskowęglowodanowe. Wśród ważnych graczy znajdują się Brasserie Nationale, Brasserie de Luxembourg, oraz Brasserie Simon.

Najlepsze Luksemburskie browary

Luksemburg zyskuje uznanie jako miejscowość, gdzie rzemieślnicze piwowarstwo spotyka się z tradycją. Prezentowane browary znane są przede wszystkim z bogactwa smaków, autentyczności oraz lokalności.

Najlepsze browary w Luksemburgu:

Brasserie Nationale – Znany producent piw Bofferding i Battin. Nie oferuje pubu, ale ich piwa są powszechnie dostępne na terenie Luksemburga.

Brasserie de Luxembourg (Anheuser-Busch InBev) – Producent piw Diekirch i Mousel. Brak pubu, jednak ich produkty są łatwo dostępne w całym kraju.

Brasserie Simon – Twórca piw Simon, Ourdaller oraz Okult. Nie dysponuje własnym pubem, ale ich piwa cieszą się popularnością i są dostępne w sklepach.

Browary rzemieślnicze:

Totenhopfen Brauhaus – Browar rzemieślniczy z własnym pubem w Luksemburgu. Oferuje świeżo warzone piwa i atmosferę typową dla pubu. Otwarte od środy do piątku w godzinach 15:00-22:00, zamknięte od niedzieli do wtorku. Adres: 1 Rue de l’Homme Fort, 1729 Luksemburg.

Grand Brewing Luxembourg – Mikrobrowar, który nie posiada pubu, ale jego piwa można znaleźć w lokalnych barach i restauracjach. Znajduje się przy 18 Rue de Hollerich, L-1741 Luksemburg.

Twisted Cat Brewery – Usytuowany w Dudelange, południowy Luksemburg, browar z pubem, gdzie można spróbować ich piw i zjeść posiłek. Godziny otwarcia to niedziele i wtorki 12:00-14:00 oraz 18:00-22:00, od środy do czwartku 12:00-14:00 i 18:00-23:00, a w piątki i soboty 12:00-14:00 i 18:00-00:00.

Odkryj magię rzemieślniczego piwa w Luksemburgu

Na szczególną uwagę zasługują marki piw rzemieślniczych takie jak Ourdaller z Browaru Simon, które wykorzystują wyłącznie zboża z parku natury Our, oraz piwa z browaru Beierhaascht, charakterystyczne dzięki połączeniu rzeźni, restauracji, browaru i hotelu pod jednym dachem, a także Den Heischter, którego blondynka „Den Heischter” jest niefiltrowanym piwem pełnym bogactwa smaków.

Piwne festiwale

Piwne festiwale w Luksemburgu są świadectwem bogatej kultury browarniczej kraju, przyciągając miłośników złocistego trunku z całego regionu. To dynamiczne wydarzenia, podczas których można nie tylko skosztować szerokiej gamy piw, ale także dowiedzieć się więcej o sztuce piwowarskiej.

  • Festival de la bière d’Echternach: Ten festiwal odbywa się co roku w Echternach w drugi weekend kwietnia. Na festiwalu można spróbować piw z luksemburskich i zagranicznych browarów, a także tradycyjnego jedzenia i muzyki.
  • Schlassfest: Ten festiwal odbywa się co roku w Luksemburgu w drugi weekend lipca. Na festiwalu można spróbować piw z luksemburskich i zagranicznych browarów, a także tradycyjnego jedzenia, muzyki i rozrywki.
  • Foire de la Saint-Laurent: Ten festiwal odbywa się co roku w Luksemburgu w trzeci weekend sierpnia. Na festiwalu można spróbować piw z luksemburskich i zagranicznych browarów, a także tradycyjnego jedzenia, muzyki i rozrywki.
  • Festival de la bière d’automne: Ten festiwal odbywa się co roku w Luksemburgu w pierwszy weekend października. Na festiwalu można spróbować piw z luksemburskich i zagranicznych browarów, a także tradycyjnego jedzenia, muzyki i rozrywki.
  • Winterlights: Ten festiwal odbywa się co roku w Luksemburgu w grudniu. Na festiwalu można spróbować grzanego wina, piwa i innych świątecznych napojów, a także tradycyjnego jedzenia i muzyki.

Autor: Mariola Kolary

Poprzedni

Park i Most Adolfa w Luksemburg, atrakcje, zwiedzanie

Weekend w Luksemburgu, plan zwiedzania miasta

Następny

Dodaj komentarz