Najbardziej instagramowe miejsca w Belgii – sprawdź, gdzie zrobić zdjęcia!

, Tagi , , , , , ,

Belgia jest krajem w zachodniej Europie, który cechuje się bajecznymi, wartymi odwiedzenia miastami. Na szczególną uwagę zasługują Antwerpia, Brugia, Gandawa czy choćby Bruksela, czyli tzw. ,,stolica czekolady”. Ponadto, belgijskie miasta charakteryzują się cudownymi lokalizacjami i obiektami, które idealnie nadają się jako tło do instagramowych czy pamiątkowych zdjęć. Jakie są najbardziej instagramowe miejsca w Belgii?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Najbardziej instagramowe miejsca w Belgii – Bruksela – samo serce Belgii

Atomium

Najbardziej charakterystyczną budowlą w Brukseli jest Atomium. Ma ona 102 m wysokości i zdecydowanie robi wrażenie na turystach. Jest to powiększony model kryształu żelaza. Ponadto, odbywają się tam również koncerty czy konferencje, a w najwyższym punkcie budowli znajduje się restauracja, z której ma się dostęp do widoków na całe miasto. Aby cieszyć się efektownymi zdjęciami z tego obiektu, najlepiej wybrać się tam w momencie, gdy na zewnątrz jest widno. Atomium z pewnością będzie stanowić cudownie prezentujące się tło do Twoich zdjęć! 

Wielki Plac

Kolejnym miejscem, które idealnie nadaje się do pamiątkowych zdjęć jest Wielki Plac. Jest to rynek, który zdobi przepiękny ratusz. Wzdłuż rynku widnieją rozmaite kamienice, sklepy czy restauracje, które razem tworzą niesamowity klimat. Zarówno w dzień, jak i nocą, przy urokliwie oświetlonych uliczkach, można cieszyć się pięknymi zdjęciami. 

Pałac Królewski

Trzeba również wspomnieć o Pałacu Królewskim. Stanowi on siedzibę władz kraju, jednak latem jego wnętrze jest również udostępniane dla turystów. Można zwiedzić w nim cudowne, urokliwe sale. Całą wycieczkę do Pałacu dopełnią zdjęcia zewnątrz budowli, które oddadzą królewski klimat, który będzie miał w sobie nutę luksusu oraz prestiżu. 

Zamek Gaasbeek

Zamek Gaasbeek to budowla, która mieści się w kompleksie parków. Wyróżnia ją sieć przepięknych ogrodów i kapliczek, a wewnątrz zamku znajdują się rozmaite dzieła sztuki. Teren wokół zamku jest idealnym tłem na pamiątkowe zdjęcia, które będą odznaczały się bajkowym i magicznym klimatem. 

Najbardziej instagramowe miejsca w Belgii – Niesamowity urok Brugii 

Wieża Beffroi

Brugia, podobnie jak Bruksela, cechuje się cudownym, średniowiecznym klimatem. Miejscem, który jest szczególnie warty odwiedzenia na małą sesję fotograficzną, jest wieża Beffroi. Jest to dzwonnica znajdująca się na głównym rynku miasta. Krajobraz, jaki znajduje się na punkcie widokowym znajdującym się na samej górze wieży, jest zdecydowanie warty chwilowego wysiłku podczas pokonywania schodów na górę. 

Beginaż

Kolejną świetną lokalizacją, która doskonale nada się do zdjęć, jest Beginaż. Jest to kompleks, w skład którego wchodzi kościół oraz białe domki. Te miejsce charakteryzuje się doskonałym klimatem oraz niesamowitym efektem wizualnym.

Brama Gentpoort 

Brama Gentpoort charakteryzuje się surowym oraz mocarnym wyglądem, a jej czerwone drzwi doskonale kontrastują z murami obiektu. Ta budowla doskonale wpasowuje się w średniowieczny klimat miasta Belgii. A co najważniejsze, świetnie sprawdzi się jako tło do zdjęć!

Wiatrak Sint-Janshuismolen

Miejscem wart odwiedzenia jest również wiatrak Sint-Janshuismolen. Odwiedzając je w dzień, możemy zyskać cudowne, malownicze zdjęcia, które zdecydowanie będą cieszyć się dużym zainteresowaniem między znajomymi i rodziną. Ponadto, obiekt znajduje się w pięknej lokalizacji, która poprzez swoją sielankowość wywołuje same pozytywne emocje pośród turystów.

Najbardziej instagramowe miejsca w Belgii – Gandawa – miasto strzelistych wież

Obiektem, który należy wyróżnić w Gandawie jest Kościół św. Mikołaja. Cechuje się on wyglądem w stylu gotyckim. Jego wygląd jest mroczny, na pewno przyciąga uwagę. Zwłaszcza nocą, gdy jest odpowiednio oświetlony, co tworzy niesamowity klimat. 

Stadshal to budynek, gdzie odbywają się koncerty oraz rozmaite pokazy. Jego budowa wywołuje ciekawość wśród turystów, jest bowiem niebanalna i interesująca. Idealnym miejscem na zdjęcia jest uliczka Klein Turkije, która znajduje się pod opisywanym obiektem. Klimat tego miejsca z pewnością nie zawiedzie miłośników niecodziennie wyglądających budowli. 

Miejscem wartym odwiedzenia w Gandawie jest również Most św. Michała. Posiada latarnie z brązu oraz kamienne łuki. Zdjęcia zrobione w takiej lokalizacji będą wyglądać elegancko, jak i klasycznie.

Groot Vleeishuis jest to aktualnie zamknięta hala targowa. Nie zmienia to jednak faktu, że wygląd jej budynku z zewnątrz idealnie nadaje się na małą sesję zdjęciową. Zwłaszcza wieczorem, gdy budynek jest oświetlony w tak klimatyczny sposób. To miejsce zdecydowanie wzbudza podziw oraz wywołuje same pozytywne emocje. 

Najbardziej instagramowe miejsca w Belgii – Magia Antwerpii

  • Antwerpska Katedra Najświętszej Marii Panny to jeden z najwyższych kościołów na świecie. Wokół niej widnieją rozmaite sklepy, co dodaje zdjęciom klimat spokojnego, ślicznego miasteczka.
  • Zamek Het Steen jest obiektem, który charakteryzuje się surową i mocną budową. Pasuje do zdjęć o klimacie średniowiecznym. Swoim wyglądem zachęca do odwiedzenia, przywołuje na myśl dawne czasy z księżniczkami oraz rycerzami.
  • Dom Rubensa jest to były dom znanego malarza, a obecnie muzeum sztuki. Obiekt jest zaaranżowany na wzór zamkowego klimatu, a ogród znajdujący się przed budowlą wzbudza niesamowite wrażenie. Zdjęcia wykonane na tle tej lokalizacji z pewnością wywołają wspaniały efekt wizualny. 
  • Wychodząc z dworca kolejowego w Antwerpii napotkamy się na rozmaite sklepy z diamentami oraz biżuterią. Takie sklepy położone obok siebie z pozoru tworzą naprawdę ciekawe tło do zdjęć. Fotografia wygląda wtedy bogato, a odpowiednio dobrana stylizacja ponadto sprawi, że zdjęcie będzie wyglądało niczym z okładki amerykańskiego magazynu gwiazd. 
  • Innym pomysłem na miejsce do zdjęć jest wykorzystanie Stadsfeestzaal, czyli centrum handlowego. Gdy tylko wejdzie się do tego obiektu, można poczuć się naprawdę luksusowo. Złote dekoracje oraz diamentowe dodatki to znak rozpoznawczy tego miejsca. W środku można więc nacieszyć oko niesamowitą architekturą, a w dodatku prestiżowymi sklepami. 

Belgia jest krajem, który zdecydowanie posiada swój niesamowity urok. Można cieszyć się w nim nie tylko niesamowitymi zdjęciami, ale również wszelkimi atrakcjami turystycznymi. W zależności od preferencji, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Poprzedni

Czy Bruksela jest bezpieczna? Na co uważać w Brukseli?

Dlaczego warto jechać do Belgii?

Następny

Dodaj komentarz