Muzeum Sztuki Współczesnej MUDAM, zwiedzanie, bilety

Tagi , , , ,

Jeśli interesujesz się sztuką, to powinieneś odwiedzić Muzeum Sztuki Współczesnej MUDAM. Już sam obiekt robi spore wrażenie, a w jego wnętrzu czekają na turystów rozmaite kolekcje i eksponaty. Masz możliwość zobaczenia dzieł wybitnych artystów za niewielką cenę, bo bilet wstępu do tego ciekawego miejsca kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Muzeum Sztuki Współczesnej MUDAM?

Muzeum Sztuki Współczesnej MUDAM znajduje się w Luksemburgu. Dokładny adres to: 3 Park Drai Eechelen, Luxembourg City, 1499. Jest to luksemburska dzielnica Clausen. Obiekt mieści się na miejscu starego fortu Thüngen. Wystawy w obiekcie są przedstawione na trzech poziomach. Całe muzeum ma powierzchnię 10000 metrów kwadratowych, ale publiczny dostęp ogranicza się tylko do niecałych 5000 metrów kwadratowych.

Jak dojechać do Muzeum Sztuki Współczesnej MUDAM w Luksemburgu?

Do Luksemburgu można dostać się z Polski drogą lotniczą. Bezpośrednie loty odbywają się codziennie z Warszawy i zajmują nieco ponad dwie godziny. Loty z przesiadką są dłuższe, zajmują ponad trzy godziny. Będąc już w Luksemburgu, możesz dojechać do miejsca docelowego autobusem, taksówką lub tramwajem.

Historia i ciekawostki na temat Muzeum Sztuki Współczesnej MUDAM

Było wiele sporów odnośnie lokalizacji Muzeum Sztuki Współczesnej MUDAM. Rozpoczęły się one już w roku 1989, aż w końcu w 1997 roku zdecydowano o umiejscowieniu obiektu w parku Dräi Eechelen i połączeniu go z fortem Thüngen. Za zaprojektowanie MUDAM odpowiada architekt IM Pei, który zdobył nagrodę Pritzkera. Wybudowanie muzeum pochłonęło dużo pieniędzy, a mianowicie sto milionów dolarów. Inauguracja MUDAM miała miejsce pierwszego lipca 2006 roku. Zrobił to Wielki Księżą Jana, któremu został poświęcony obiekt. Już następnego dnia można było zwiedzać muzeum. Zbiory były gromadzone przez wiele lat, bo od 1999 do 2006. Rekord odwiedzających muzeum wynosi

Dlaczego warto odwiedzić to muzeum i co zobaczyć?

Jeśli interesujesz się sztuką współczesną, to Muzeum Sztuki Współczesnej MUDAM jest dla Ciebie odpowiednim miejscem. W jego zbiorach znajdują się kolekcje dzieł od lat 90. XX wieku po czasy obecne. Za niewielkie pieniądze zobaczysz prace zarówno znanych artystów międzynarodowych, jak i młodych talentów z Luksemburga. Na terenie muzeum odbywają się rozmaite wydarzenia kulturalne, wystawy i warsztaty i wykłady. Są też specjalne programy powstałe z myślą o dzieciach. Możesz odwiedzić sklep z pamiątkami i książkami, udać się do kawiarni.

Jakie są godziny otwarcia Muzeum Sztuki Współczesnej MUDAM

Muzeum Sztuki Współczesnej MUDAM jest otwarte niemalże przez cały tydzień. Otwarcie ma miejsce codziennie o godzinie 10:00 z wyjątkiem poniedziałku (w ten dzień obiekt pozostaje nieczynny. Zamknięcie następuje o godzinie 18:00 we wtorki, czwartki, piątki, soboty i niedziele. Z kolei w środę możesz liczyć na wydłużony czas zwiedzania. Muzeum Sztuki Współczesnej MUDAM zamykają dopiero o godzinie 21:00, co przekłada się na trzy dodatkowe godziny oglądania nowoczesnej architektury i przechadzania się parkiem rzeźb.

Bilety i ceny do Muzeum

Bilet wstępu do Muzeum Sztuki Współczesnej w Mudam jest już dostępny od 34,70 złotych za osobę. Możesz zarezerwować go online już teraz, po czym zapłacić później. Wystarczy skorzystać ze strony internetowej w celu sprawdzenia dostępności biletów. Najpierw wybierz liczbę uczestników, datę i język. Mając bilet, możesz wejść na teren obiektu i dowiedzieć się wielu ciekawostek o tym miejscu dzięki przewodnikowi audio w wybranym przez siebie języku.

W cenę wliczony jest dostęp do wszystkich stałych kolekcji i wystaw specjalnych. Otrzymasz także możliwość łączenia się z bezpłatnym WIFI na całym muzeum. Warto też wiedzieć, że środowe wieczory są całkowicie darmowe. Wystarczy, że pojawisz się w MUDAM w środę między 18:00 a 21:00. Pamiętaj też o tym, że bilet wstępu do muzeum jest jednorazowy, co oznacza, że nie możesz go opuścić i ponownie do niego wejść później.

Poprzedni

Moselle Valley – Najpiękniejszy Region winiarski w Luksemburgu

Filharmonia Narodowa w Luksemburgu, zwiedzanie, bilety

Następny

Dodaj komentarz