Muzeum Phillipsa, czyli muzeum technologii w Eindhoven, bilety

Tagi , , , ,

Dzięki bogatemu dziedzictwu w dziedzinie technologii i produkcji, Eindhoven w Holandii przekształciło się w dynamiczne, kompaktowe miasto z mnóstwem atrakcji dla miłośników sztuki i designu. Zarezerwuj sobie weekend i zanurz się we wszystkim, od architektury przemysłowej po innowacyjne restauracje.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Muzeum Phillipsa?

Muzeum Philipsa znajduje się w samym sercu Eindhoven, gdzie Gerard Philips wyprodukował swoje pierwsze żarówki w 1891 roku. Dokładny adres to Emmasingel 31, 5611 AZ Eindhoven.

Jak dojechać do Muzeum Phillipsa w Eindhoven?

Aby dojechać do Muzeum Philipsa należy wpisać w nawigację Emmasingel 31, 5611 AZ Eindhoven. W miarę możliwości do Muzeum warto przyjechać rowerem. Do Muzeum Philipsa można również dojechać różnymi środkami transportu publicznego.

Rowerem

Przy Emmasingel, znajdującym się po północnej stronie Muzeum, znajduje się wiele stojaków na rowery. Dodatkowo na 18 Septemberplein dostępny jest strzeżony parking. Stamtąd jest 5 minut spacerem do Muzeum. Z dworca centralnego można również dojechać rowerem do muzeum w 5 minut. Na stacji można wypożyczyć rowery OV.

Transportem publicznym

Muzeum Philipsa znajduje się zaledwie 10 minut spacerem od głównego dworca kolejowego w Eindhoven. Do muzeum kursuje również autobus, należy wysiąść na przystanku „Piazza” lub „Vrijstraat”.

Samochodem

W pobliżu Muzeum Philipsa dostępny jest płatny parking. Można również zaparkować w garażach Admirant, Mathildelaan lub Witte Dame. Ponadto istnieje możliwość skorzystania z lokalizacji P+R, w tym Meerhoven oraz Genneper Parken.

Ciekawostki na temat Muzeum Phillipsa

Gerard Philips wyprodukował kiedyś swoje pierwsze żarówki w historycznym sercu Eindhoven. Stary budynek fabryki został przekształcony w Muzeum Philipsa, w którym można poznać stare i nowe technologie. Muzeum Philipsa to miejsce, w którym można poznać historię firmy Philips. Warto wiedzieć, że Muzeum organizuje różne wystawy i oferuje szeroką kolekcję unikalnych zdjęć oraz materiałów filmowych.

Zwiedzanie Muzeum Phillipsa

Muzeum zabiera odwiedzających na wycieczkę po bogatej historii firmy. Można zobaczyć, jak firma Philips nieustannie się zmienia i jak jej innowacyjna technologia odgrywa ważną rolę w zmianach społecznych. Najpierw dzięki oświetleniu elektrycznemu, a później dzięki radiu, telewizji i początkom ery cyfrowej. Obecnie Philips stoi na czele najważniejszych innowacji w sektorze opieki zdrowotnej. Jak zawsze, celem firmy jest poprawa jakości życia ludzi.

W Muzeum masz okazję cofnąć się do roku 1891 i zobaczyć, jak powstawały pierwsze żarówki. Wybierz się na wycieczkę śladami różnych produktów i wynalazków firmy Philips i doświadcz interaktywnych pokazów Innovation & You.

Dlaczego warto odwiedzić Muzeum Phillipsa?

W Muzeum Philipsa można uzyskać fascynujący obraz tego, jak firma rozwinęła się od małego producenta żarówek do dużej i wiodącej globalnej grupy. Od powstania firmy w 1891 roku do czasów współczesnych. Muzeum Philips oferuje odwiedzającym różne możliwości poznania historii firmy Philips. Zagraj w interaktywną grę rodzinną Mission Eureka lub weź udział w jednej ze specjalnych aktywności podczas wakacji szkolnych. Program zajęć można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Philipsa.

Godziny otwarcia Muzeum Phillipsa

 • Od wtorku do niedzieli Muzeum otwarte jest w godzinach 11:00 – 17:00;
 • W każdy pierwszy czwartek każdego miesiąca Muzeum otwarte jest do 21:00;
 • Podczas holenderskich wakacji szkolnych otwarte również w poniedziałki. 

Muzeum jest zamknięte w dniach:

 • Zielone Świątki
 • Święto Króla
 • 25 i 26 grudnia (Boże Narodzenie)
 • 1 stycznia (Nowy Rok).

Bilety i ceny do Muzeum Phillipsa

 • Dorośli: 12,50 € (w tym audiowycieczka)
 • Karta muzealna: wstęp bezpłatny
 • Dzieci do 3 lat: wstęp bezpłatny
 • Dzieci w wieku 4-17 lat: 6,00 € 
 • Studenci z ważną legitymacją uniwersytecką 6,00 € 
 • We wtorki w godzinach 15.30 – 17.00 wstęp bezpłatny.

Autorka: Magdalena Łydka – miłośniczka podróży, szczególnie tych na Bałkany. Copywriterka specjalizująca się w tematyce podróżniczej, która pracę w korporacji zastąpiła tworzeniem stron internetowych i podróżowaniem. Każdą wolną chwilę spędza w podróży z dobrą książką i notesem. Autorka kilku ebooków o Chorwacji, Bałkanach i Półwyspie Apenińskim. Ulubione miejsce do pracy: wyspa Korčula w Chorwacji.

Poprzedni

DAF Museum, zwiedzanie, co zobaczyć, bilety, godziny otwarcia

Van Abbemuseum, zwiedzanie, godziny otwarcia, bilety

Następny

Dodaj komentarz