Muzeum Morskie w Amsterdamie, zwiedzanie, bilety, godziny

Tagi , , ,

Het Scheepvaartmuseum to holenderskie Narodowe Muzeum Morskie położone we wschodniej części doków Amsterdamu. Muzeum jest jedną z głównych atrakcji tego miasta. Planujesz zwiedzić Muzeum Morskie w Amsterdamie? Zapoznaj się z naszym artykułem, w którym znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące zwiedzania tego miejsca.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Muzeum Morskie w Amsterdamie?

Scheepvaartmuseum – Muzeum Morskiemieści się przy ulicyKattenburgerplein 1, 1018 KK w Amsterdamie. Z pewnością jest to muzeum do którego warto zajrzeć.

Jak dojechać do Muzeum Morskiego w Amsterdamie?

Muzeum Het Scheepvaartmuseum znajduje się 15-20 minut spacerem, na wschód od Dworca Centralnego w Amsterdamie. Jeśli podróżujesz środkami transportu publicznego możesz dojechać autobusem GVB nr 22 (Muiderpoortstation) z dworca głównego IJ-side. Należy wysiąść na przystanku Kattenburgerplein.

Historia i ciekawostki na temat Muzeum Morskiego w Amsterdamie

Scheepvaartmuseum mieści się w het Zeemagazijn (Arsenale), dawnym magazynie Admiralicji Amsterdamu zbudowanym w 1656 roku i zaprojektowanym przez holenderskiego architekta Daniela Stalpaerta. Należał on marynarki wojennej aż do 1973 roku, kiedy to następnie przekształcono go w Narodowe Muzeum Morskie. Muzeum było zamknięte w latach 2007-2011 ponieważ przechodziło całkowitą renowację. Podczas zwiedzania warto zwrócić uwagę na oszałamiający szklany dach nad wewnętrznym dziedzińcem, składający się z około 1200 szklanych elementów. Architekt przy budowie inspirował się liniami kompasu na starych mapach morskich.

Zwiedzanie Muzeum Morskiego w Amsterdamie

Muzeum jest podzielone na 3 sekcje galerii – zachodnią, wschodnią i północną – możesz wziąć ulotkę „kompas”, która oprowadzi Cię po całym budynku. Po czteroletniej renowacji, Het Scheepvaartmuseum zostało ponownie otwarte 2 października 2011 roku. Dodatkowo budynek z 1656 roku odzyskał swój pierwotny blask z czasów holenderskiego Złotego Wieku. Do Muzeum wchodzi się z południowego skrzydła i wchodzi się na centralny dziedziniec, który jest pokryty spektakularnym szklanym dachem. Stąd można odwiedzić trzy różne skrzydła tematyczne: północne, wschodnie i zachodnie. Statek zacumowany po północnej stronie muzeum jest dokładną kopią słynnego statku Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej Amsterdam, utraconego podczas wyprawy w 1749 roku. Na zakończenie warto dodać, że statek Amsterdam można słusznie nazwać jednym z najbardziej imponujących eksponatów w kolekcji muzeum.

Ile czasu zwiedza się Muzeum Morskie w Amsterdamie?

Aby w pełni zwiedzić Narodowe Muzeum Morskie w Amsterdamie musisz przeznaczyć minimum 2 godziny. 

Dlaczego warto odwiedzić Muzeum Morskie w Amsterdamie?

Narodowe Muzeum Morskie w Amsterdamie mieści się w pięknym, a także zabytkowym budynku. Pierwotnie był on Arsenałem, przechowującym żagle, flagi, armaty i inny sprzęt morski.  To fascynujące muzeum jest łatwe do znalezienia, a jego głównym punktem orientacyjnym jest statek Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej Amsterdam zacumowany na nabrzeżu. Warte zobaczenia są także dwa inne statki, a także wnętrze muzeum, które wypełnione jest ciekawą sztuką i artefaktami opisującymi holenderską historię morską.

Godziny otwarcia Muzeum Morskiego w Amsterdamie

Muzeum Morskie jest otwarte codziennie z wyjątkiem określonych dni: Dzień Króla (27 kwietnia), Boże Narodzenie i Nowy Rok, od poniedziałku do niedzieli: od 10:00 do 17:00.

Bilety i ceny do Muzeum Morskiego w Amsterdamie

Het Scheepvaartmuseum to bardzo popularna atrakcja w Amsterdamie. Dostępne są różne rodzaje biletów:

  • Dorośli – 18.50 €
  • Dzieci (13-17 lat) – 8.50 €
  • 0 – 12 lat – bezpłatnie
  • Studenci – 8,50 €
  • Wstęp z kartą „I Amsterdam City Card” – w cenie
  • Członkowie „Rembrandt Society” – wstęp w cenie
  • Karta muzealna – wliczona w cenę
  • Karta ICOM – wliczona w cenę

W przypadku każdej z kart turystycznych, takich jak na przykład „I Amsterdam City Card”, musisz zarezerwować datę i przedział czasowy z wyprzedzeniem. Wszystkie bilety należy zarezerwować online z wyprzedzeniem. Możesz je zarezerwować na przykład na stronie: https://www.tiqets.com/pl/amsterdam-atrakcje-c75061/national-maritime-museum-skip-the-line-bilety-p883086 

Autor: Magdalena Łydka

Poprzedni

Plac Noordermarkt – miejsce targów w Amsterdamie

Muzeum Nauki NEMO w Amsterdamie, zwiedzanie, bilety, godziny

Następny

Dodaj komentarz