Muzeum Louwmana w Hadze, zwiedzanie, bilety

Tagi , , , ,

Nawet jeśli nie interesujesz się motoryzacją, to warto odwiedzić Muzeum Louwmana ze względu na niezwykle ciekawe eksponaty. Przez pokolenia udało się zgromadzić bardzo unikalną kolekcję pojazdów, a sposób ich prezentacji robi spore wrażenie. To właśnie w Muzeum Louwmana zobaczysz topowe pojazdy, znane z kultowych filmów i modele, którymi jeżdżą najwięksi celebryci. Dowiedz się więcej o historii tego interesującego miejsca, poznaj godziny jego otwarcia i ceny biletów wstępu.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Muzeum Louwmana? Jak dojechać?

Muzeum Louwmana powstało w Hadze. Ma postać prywatnej kolekcji samochodów, uważanej za najefektowniejszą pośród wszystkich tego typu miejsc na całym świecie. Jeśli nie wierzysz, to czas przekonać się o tym osobiście, czyli odwiedzić Muzeum Louwmana. Bez wątpienia nie będziesz zawiedziony. Dokładny adres to: Leidsestraatweg 57, 2594 BB Haga. Muzeum znajduje się przy autostradzie A44. Mieści się na trzech piętrach, a jego powierzchnia wystawowa wynosi tysiąc metrów kwadratowych. Dojedziesz do niego komunikacją publiczną, wystarczy sprawdzić rozkład autobusów.

Historia i ciekawostki na temat Muzeum Louwmana w Hadze

Muzeum Louwmana ma swój początek na początku XX wieku, gdy Pieter Louwman sprowadził dwudziestoletniego Dodga. Miało to dokładnie miejsce w roku 1934. Był importerem pojazdów zarówno Dodga, jak i Chryslera. Możesz wobec tego liczyć na to, że w Muzeum Louwmana zobaczysz samochody ponad stuletnie. Jest mnóstwo eksponatów pojazdów, które powstały jeszcze przed 1910 rokiem.

Za najstarszy z nich uznaje się De Dion-Bouton&Trepardoux, który pochodzi z 1887 roku. Po śmierci założyciela muzeum jego prowadzeniem zajął się syn, czyli Evert. Udało mu się zgromadzić bardzo wiele kolejnych pojazdów zarówno zabytkowych, jak i klasycznych. Jego kolekcja przekroczyła już liczbę 250 i cały czas rośnie. Warto wiedzieć, że wszystkie auta w Muzeum Louwmana są w pełni sprawne. Zostały posegregowane zgodnie z rokiem ich produkcji, marka, charakterem użytkowania.

Zwiedzanie Muzeum Louwmana w Hadze

W Muzeum Louwmana możesz zobaczyć wiele pojazdów, nie tylko samochody. W osobnej sali znajdują się motocykle, które również robią ogromne wrażenie. Możesz zwiedzić pomieszczenie wyłącznie z autami wyścigowymi, wozami strażackimi. Na tym jednak nie koniec, bo Muzeum Louwmana ma też ekspozycje ze starymi dystrybutorami paliwa i rozmaitymi akcesoriami samochodowymi. Miłośnicy motoryzacji będą zachwyceni. Możesz też przyjrzeć się bardzo interesującym obrazom i rysunkom, które ściśle wiążą się z motoryzacją. Jest też mnóstwo plakatów i pucharów, które stanowią nagrodę za wygrane wyścigi samochodowe.

Dlaczego warto odwiedzić Muzeum Louwmana w Hadze

Muzeum Louwmana warto odwiedzić, jeśli jest się fanem motoryzacji, miłośnikiem historii. Czas spędzony w tym miejscu będzie bardzo wartościowy. Ekspozycja została podzielona na cztery części. Możesz liczyć na eksponaty robiące ogromne wrażenie. Osoby odpowiedzialne za prowadzenie Muzeum Louwmana dokładają wszelkich starań, aby wszystko prezentowało się zjawiskowo. Zadbano o dopracowanie najmniejszych detali, dzięki czemu możesz poczuć atmosferę czasów, z których pochodzą eksponaty. Zobaczysz bolidy Formuły 1, luksusowe pojazdy najbogatszych ludzi świata (wysadzane kamieniami szlachetnymi, z tapicerką ze skór egzotycznych zwierząt). Są także auta mężów stanu oraz celebrytów i bohaterów filmowych (np. Jamesa Bonda).

Godziny otwarcia Muzeum Louwmana w Hadze

Na zwiedzanie Muzeum Louwmana warto przeznaczyć co najmniej dwie godziny, bo do przejścia masz aż tysiąc metrów kwadratowych. Jeśli chcesz się dobrze wszystkiemu przyjrzeć, to będziesz potrzebować kilku godzin. Muzeum Louwmana jest otwarte od wtorku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 17:00.

Bilety i ceny do Muzeum Louwmana w Hadze

Jeśli chcesz zobaczyć imponującą kolekcję rozmaitych pojazdów, łącznie z tymi parowymi, elektrycznymi, zabytkowymi, sportowymi, luksusowymi, wybierz się do Muzeum Louwmana. Będziesz potrzebować biletu, który upoważni Cię do wstępu i przyjrzenia się z bliska niezwykłym eksponatom. Koszt wejścia nie jest wysoki zważywszy na tak ogromną atrakcję w Hadze. Cena biletu to mniej więcej 80 złotych. Możesz dokonać jego szybkiego zakupu na stronie internetowej https://www.tiqets.com/pl/haga-atrakcje-c74889/muzeum-louwman-bilety-p974892.

Poprzedni

Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze, co wiedzieć

Spacerem po Dzielnicy Scheveningen, plaże i nie tylko

Następny

Dodaj komentarz