Muzeum Heineken Experience w Amsterdamie, zwiedzanie, bilety

Tagi , , , ,

Browar Heineken w Amsterdamie to miejsce z bogatą tradycją i jeden z największych producentów piwa na świecie. Planujesz odwiedzić Muzeum Heineken Experience w Amsterdamie? W naszym artykule znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące zwiedzania tego muzeum.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Muzeum Heineken Experience w Amsterdamie?

Muzeum Heineken Experience znajduje się w południowej części Amsterdamu na obrzeżach tętniącej życiem dzielnicy De Pijp. Dokładny adres Muzeum Heineken Experience  to Stadhouderskade 78, 1072 AE Amsterdam. 

Jak dojechać do Muzeum Heineken Experience w Amsterdamie?

Spacer z Dworca Głównego w Amsterdamie do Muzeum Heineken Experience zajmuje średnio około 30 minut. Z Dworca można także dojechać tramwajami numer 16, 24 oraz 25. Należy wysiąść na przystanku Stadhouderskade. W pobliżu browaru Heineken znajdują się także inne zabytki Amsterdamu, takie jak Rijksmuseum, Moco Museum, Muzeum Van Gogha czy popularny park Vondelpark.

Historia i ciekawostki na temat Muzeum Heineken Experience w Amsterdamie

Właściciele Browaru Heineken twierdzą, że warzą najlepsze piwo na świecie. To oczywiście kwestia gustu, a Bawarczycy z pewnością się z tym nie zgodzą. W każdym razie jest to najbardziej znane na całym świecie piwo – butelkę Heinekena można dostać nawet w najbardziej odległych zakątkach świata. Heineken jest drugim co do wielkości producentem piwa na świecie. Tradycyjny browar już dawno stał się gigantyczną grupą przemysłową. Oprócz klasycznego Heineken Pils, firma sprzedaje i warzy około 250 rodzajów piwa w 192 krajach na całym świecie.

  • Browar Heineken został założony w Amsterdamie w 1864 roku przez Gerarda Adriaana Heinekena. W budynku, który zbudował dla browaru, mieści się obecnie Heineken Experience.
  • Heineken szybko stał się jednym z pierwszych eksportowych piw premium w Holandii. Tajemnica jego sukcesu tkwi w naturalnych składnikach: wodzie, chmielu, słodzie jęczmiennym i drożdżach A, które nadają piwu pełny i lekko pikantny smak.
  • Dobre piwo wymaga czasu – proces warzenia piwa Heineken trwa 28 dni, dłużej niż zwykle.
  • W 1991 roku oryginalny browar, który został zamknięty w 1988 roku z powodu problemów z wydajnością, przekształcono w atrakcję turystyczną. Części oryginalnego obiektu, takie jak nieużywane stajnie i imponujące kotły warzelne, można zwiedzać do dziś.
  • Obecnie Heineken jest międzynarodową firmą i jednym z największych producentów piwa na świecie. Każdego dnia wypijanych jest około 25 milionów szklanek Heinekena świecie.

Gdzie produkowane jest piwo Heineken?

Heineken Experience, znajdujący się w Amsterdamie to historyczny browar i korporacyjne centrum dla zwiedzających, zajmujące się międzynarodową dystrybucją holenderskiego piwa pilznera o nazwie Heineken.

Co oznacza „Heineken” po Niderlandzku?

„Heineken” to nazwisko rodziny piwowarów, którzy od 1864 r. warzą bardzo dobrze znane piwo w stylu pilzner (a obecnie wiele innych piw) o tej samej nazwie. Dlatego też słowo „Heineken” nie ma potocznego znaczenia w języku niderlandzkim, jest to po prostu nazwisko.

Zwiedzanie Muzeum Heineken Experience w Amsterdamie

Po zwiedzeniu zabytkowych budynków browaru zbudowanego w 1864 roku, można przyjrzeć się, posmakować, poczuć i powąchać składniki wspaniałego piwa. W Muzeum Heineken Experience masz możliwość m.in.:

  • Poznania procesu warzenia piwa – dowiesz się wszystkiego o składnikach i procesach wykorzystywanych do produkcji piwa.
  • Wziąć udział w szkoleniu z nalewania piwa i degustacji piwa. Podczas szkolenia dowiesz się, jak prawidłowo nalewać i pić piwo oraz możesz skosztować dwóch darmowych piw w barze.

Ile czasu zwiedza się Muzeum Heineken Experience w Amsterdamie?

Na samodzielne zwiedzanie Muzeum Heineken Experience musisz przeznaczyć od 1,5 do 2 godzin (lub dłużej, jeśli oczywiście chcesz). Zwiedzanie z przewodnikiem trwa około półtorej godziny. Należy więc zaplanować około dwóch godzin na wizytę.

Dlaczego warto odwiedzić Muzeum Heineken Experience w Amsterdamie?

Z pewnością nie jest to jedno z tych muzeów, które zawiera zakurzone i nudne eksponaty. Muzeum Heineken Experience to ciekawe doświadczenie z mnóstwem interesujących atrakcji. Dlatego też warto je odwiedzić, szczególnie jeśli jesteś pełnoletnim miłośnikiem tego złocistego napoju.

Godziny otwarcia Muzeum Heineken Experience w Amsterdamie

Muzeum Heineken Experience otwarte jest codziennie w godzinach od 10:30–19:30.

Bilety i ceny do Muzeum Heineken Experience w Amsterdamie

Dorośli pełnoletni muszą zapłacić 23,00 euro za wstęp do Muzeum Heineken Experience. Bilety online pozwalają zaoszczędzić czas oczekiwania w kolejce przed kasą biletową. Należy pamiętać, że aby odwiedzić Heineken Experience, trzeba mieć ukończone 18 lat. Bilety możesz zarezerwować także online na stronie: https://www.tiqets.com/pl/amsterdam-atrakcje-c75061/heineken-experience-bilety-p703726

Autor: Magdalena Łydka

Poprzedni

Muzeum Nauki NEMO w Amsterdamie, zwiedzanie, bilety, godziny

Beginaż w Amsterdamie przy placu Spui, zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz