Królewskie Muzeum Armii i Historii Wojskowości w Brukseli

, Tagi , , ,

Królewskie Muzeum Armii i Historii Wojskowości (KLM MRA Museum) w Brukseli to wyjątkowe miejsce, które zabierze Cię w podróż przez historię lotnictwa i sił zbrojnych Belgii. Jest to muzeum, które powinno znaleźć się na liści atrakcji turystycznych w Brukseli. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Królewskie Muzeum Armii i Historii Wojskowości w Brukseli?

Królewskie Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Wojskowości (KLM MRA Museum) znajduje się w parku Cinquantenaire, we wschodniej części Brukseli. Dokładny adres, jaki należy wpisać w nawigację to: Parc du Cinquantenaire 3, 1000 Bruksela, Belgia.

Jak dojechać do Królewskiego Muzeum Armii i Historii Wojskowości w Brukseli?

W pobliżu zatrzymują się m.in.:

  • Metro: Schuman i Merode, linie 1 oraz 5.
  • Tramwaje: Place Saint Pierre, linie 81 oraz 83.
  • Autobusy: Gaulois, linie 22, 27 i 80; Merode, linia 61.

Historia i ciekawostki na temat Królewskiego Muzeum Armii i Historii Wojskowości w Brukseli

Brussels, Belgium - August.12.2006: British M4A4 Sherman VC Firefly at Royal Museum of the Armed Forces and Military History (Musée Royal de l’Armée et d’Histoire Militaire)
Zabytkowy czołg w Królewskim Muzeum Armii i Historii Wojskowości, Bruksela, Belgia, licencja: shutterstock/By Flying+Camera

Królewskie Muzeum Armii i Historii Wojskowości poświęcone jest belgijskiej armii oraz jej historii od 1700 roku do dnia dzisiejszego. Muzeum, zainaugurowane w 1923 roku, posiada unikalne, rozległe i wysokiej jakości zbiory. Znajdziesz tu setki mundurów wojskowych z różnych epok, broń, dekoracje, obrazy, rzeźby, armaty, statki, czołgi, samoloty wojskowe i wiele rekonstrukcji typowych scen z II wojny światowej oraz życia w okopach. Muzeum mieści się także w jednym z ogromnych miejsc wystawowych w Parc du Cinquantenaire. Zostały one zbudowane w 1880 roku w celu upamiętnienia 50. rocznicy narodzin Belgii jako narodu.

Zwiedzanie Królewskiego Muzeum Armii i Historii Wojskowości w Brukseli

Zalecamy planowanie wizyty w Muzeum z wyprzedzeniem. Muzeum jest dostępne od wtorku do niedzieli, w godzinach od 10:00 do 17:00. Sugerujemy również zwiedzanie z przewodnikiem. Doświadczeni przewodnicy dostarczą Ci spostrzeżeń i historii, które mogłeś pominąć podczas zwiedzania na własną rękę. Wycieczki z przewodnikiem są także dostępne w języku angielskim, francuskim oraz holenderskim.

Dlaczego warto odwiedzić Królewskie Muzeum Armii i Historii Wojskowości w Brukseli?

Brussels, Belgium, April 2018. Royal Museum of the Armed Forces and Military History (Musée royal de l'armée et de l'histoire militaire).
Królewskie Muzeum Armii i Historii Wojskowości. Bruksela, Belgia, licencja: shutterstock/By Emeryk+III

Muzeum jest idealnym miejscem dla miłośników militariów. Znajduje się tu ogromna kolekcja samolotów i helikopterów, od zabytkowych samolotów po współczesne myśliwce. Muzeum mieści także około stu tysięcy eksponatów (broń, mundury, modele oraz dokumenty), co czyni je jednym z największych muzeów wojskowych na świecie. Dostępna jest tu także sekcja broni i zbroi z okresu średniowiecza, kolekcja poświęcona Napoleonowi, Cesarstwu Francuskiemu i armii belgijskiej od 1831 do 1914 roku. W Królewskim Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Wojskowości znajduje się imponująca kolekcja sprzętu i broni z różnych epok, w tym z I i II wojny światowej. Zwiedzający mogą dowiedzieć się o strategiach i taktykach stosowanych w tych konfliktach oraz poznać historie żołnierzy, którzy walczyli oraz poświęcali się dla swoich krajów.

Godziny otwarcia Królewskiego Muzeum Armii i Historii Wojskowości w Brukseli

Królewskie Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Wojskowości (KLM MRA Museum) w Brukseli dostępne jest codziennie w godzinach 9:00-17:00. Ostatnie wejście jest o 16:00! Muzeum jest także zamknięte 1 stycznia, 1 maja, 1 listopada oraz 25 grudnia.

Bilety do Królewskiego Muzeum Armii i Historii Wojskowości w Brukseli

Bilety indywidualne

  • 12 € – Dorośli (od 19 lat)
  • 9 € – Młodzież (od 6 do 18 lat)
  • Bezpłatnie – Dzieci poniżej 6 lat
  • Wstęp jest bezpłatny także jeśli posiadasz Brussels Card.
Poprzedni

 Z wizytą w Dzielnicy Marolles w Brukseli

Belgijskie Centrum Komiksu w Brukseli, bilety, zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz