Katedra Świętego Michała i Świętej Guduli w Brukseli, zwiedzanie

, Tagi , , , , ,

Katedra Świętego Michała i Świętej Guduli w Brukseli to jeden z najchętniej odwiedzanych zabytków tego rejonu. Znajduje się w bardzo interesującym miejscu nazywanym wzgórzem artystów. Jest to miejsce nietuzinkowe, zachwycające swoim wyglądem oraz historią, w której można zobaczyć liczne obiekty sakralne, witraże oraz zachwycać się pięknym minionej epoki.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Katedra Świętego Michała i Świętej Guduli w Brukseli?

Katedra Świętego Michała i Świętej Guduli w Brukseli jest jednym z najważniejszych zabytków stolicy Belgii. Mieści się w samym sercu miasta, na wzgórzu Treureberg, co sprawia, że jest łatwo dostępna dla turystów. Zachwyca nie tylko piękną architekturą, lecz także historią, która sięga średniowiecza. 

Jak dojechać do Katedry Świętego Michała i Świętej Guduli w Brukseli?

Brussels, Belgium - June, 15, 2023: Interior of the Cathedral of St Michael and St Gudula (Cathédrale des Saints Michel et Gudule), a medieval Roman Catholic cathedral in central Brussels, Belgium
Wnętrze Katedry Świętego Michała i Świętej Guduli, Bruksela, Belgia, licencja: shutterstock/By alfredosaz

Do Katedry Świętego Michała Świętej Guduli w Brukseli można dojechać licznymi środkami transportu, między innymi: autobusem miejskim, metrem, taksówką albo dojść na piechotę. Najlepiej skorzystać z transportu publicznego, takiego jak metro, tramwaj czy autobus. Katedra jest dobrze skomunikowana z innymi częściami miasta, co ułatwia dotarcie do niej bez problemu. Ta różnorodność możliwości dojazdu sprawia, że zabytek jest bardzo chętnie odwiedzanym punktem na mapie turystycznej Brukseli.

Historia i ciekawostki na temat Katedry Świętego Michała i Świętej Guduli w Brukseli

Katedra Świętego Michała i Świętej Guduli w Brukseli jest to obiekt mogący poszczycić się bardzo długą historią. Robi piorunujące wrażenie, ponieważ imponuje niezwykłą gotycką fasada, a także wnętrzem z wyjątkowym ołtarzem, wykonane z marmuru przez Jeana Mone’a. Katedra powstawała przez ponad 300 lat. Wstęp do katedry jest bezpłatny, znajduje się w niej Skarbiec, który można zobaczyć za niewielką opłatą. Skarbiec jest wyposażony w bogatą kolekcję relikwii, między innymi świętego Jana Chrzciciela oraz świętej Elżbiety .

Zwiedzanie katedry Świętego Michała i Świętej Guduli w Brukseli

Marble sculpture dedicated to Comte Arthur Cornet de Ways-Ruart inside the Cathedral of St. Michael and St. Gudula (Cathédrale des Saints Michel et Gudule) – Brussels Belgium – 23 October 2023
Rzeźby w Katedrze Świętego Michała i Świętej Guduli, Bruksela, Belgia, licencja: shutterstock/By SJBright

Zwiedzanie tej imponującej katedry to niezapomniane przeżycie. Można podziwiać jej gotyckie detale, wspaniałe witraże oraz monumentalne wnętrze. Każdy krok kryje w sobie historię i symbolikę, co sprawia, że miejsce to jest niezwykle fascynujące dla miłośników architektury i sztuki.

Dlaczego warto odwiedzić Katedrę Świętego Michała i Świętej Guduli?

Poza jej artystycznymi walorami, katedra ma także znaczenie religijne i kulturowe dla Belgii. W jej skarbcu znajdują się relikwie świętych osób. To miejsce, gdzie odbywają się ważne uroczystości kościelne i narodowe, przyciągając zarówno wiernych, jak i turystów z całego świata.

Bilety do Katedry Świętego Michała i Świętej Guduli w Brukseli

Historia katedry jest równie fascynująca jak jej architektura. Świadczy o bogatej przeszłości Brukseli i o roli, jaką odgrywała ta świątynia na przestrzeni wieków. To tutaj koronowano belgijskich monarchów, a także odbywały się inne ceremonie o znaczeniu narodowym. Wstęp do katedry jest bezpłatny. Skarbiec jest możliwy do zobaczenia za niewielką opłatą. 

Godziny otwarcia Katedry Świętego Michała i Świętej Guduli w Brukseli

Godziny otwarcia Katedry Świętego Michała i Świętej Guduli w Brukseli należy sprawdzić przed planowaną wizytą. Bilety do katedry można nabyć na miejscu lub online, co umożliwia szybszy wstęp bez konieczności stania w długich kolejkach.

Poprzedni

Czarna Wieża (Black Tower) w Brukseli, historia, ciekawostki

Gdzie dobrze zjeść blisko Parlamentu Europejskiego w Brukseli

Następny

Dodaj komentarz