Karta Amsterdam Pass, ceny, czy warto, jak kupić?

Tagi ,

Wiele europejskich miast oferuje turystom oraz mieszkańcom specjalne karty zniżkowe, uprawniające do korzystania z lokalnych atrakcji w bardziej przystępnych cenach. Takie rozwiązanie pozwala ograniczyć koszty związane ze zwiedzaniem metropolii, a ponadto często umożliwia pominięcie czasochłonnych kolejek do zakupu biletów lub wejściówek. Przykładem takiej oferty jest karta Amsterdam Pass. Czy warto ją kupić? Jakie atrakcje obejmuje? Jaka jest jej cena? Oto zbiór najważniejszych informacji!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Karta Amsterdam Pass – co to jest?

Amsterdam City Pass to specjalna karta, która uprawnia do uzyskania zniżek na określone atrakcje, czy też na podróżowanie komunikacją miejską na terenie całego miasta. W cenie wliczone są ponadto dodatki, takie jak chociażby multimedialny przewodnik po Amsterdamie, z którego możemy korzystać na ekranie smartfonu. W przypadku karty Amsterdam Pass podstawowymi atrakcjami, jakie objęte są promocyjną ofertą są bilety wstępu do Muzeum Van Googha oraz do Domu Rembrandta. Obiekty muzealne oferują moc atrakcji w postaci najbardziej znanych dzieł malarskich, czy artefaktów z dawnych czasów, które są absolutnie wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju i możliwe do obejrzenia wyłącznie we wspomnianych muzeach zlokalizowanych w Amsterdamie. W obu przypadkach opisywana karta zapewnia możliwość wstępu na wystawy stałe oraz czasowe, a także korzystanie z wszelkich dodatkowych udogodnień oferowanych w danej lokalizacji. 

Rozwinięciem oferty jest także niezapomniany rejs po charakterystycznych dla holenderskiej stolicy kanałach wodnych. Taka atrakcja to pomysł zarówno na tradycyjne zwiedzanie miasta, z nieco innej niż zwykle strony, jak i ciekawa propozycja na romantycznie spędzone popołudnie, czy też wieczór. Warto podkreślić, że każda z atrakcji dostępnych w ramach Amsterdam Pass jest o wiele tańsza, aniżeli miałoby to miejsce w przypadku kupowania biletów wstępu do każdej lokalizacji z osobna. 

Zalety i wady karty Amsterdam Pass

Korzystanie ze specjalnej karty Amsterdam Pass niesie za sobą szereg zalet, które z pewnością docenią turyści poszukujący aktywnych form wypoczynku w holenderskiej stolicy. Do grona podstawowych korzyści, jakie z łatwością odczujemy korzystając ze specjalnej karty, zaliczyć możemy między innymi:

  • znacznie niższe koszty zwiedzania poszczególnych atrakcji na terenie Amsterdamu, aniżeli w przypadku zakupu biletów wstępu na każdą okazję z osobna,
  • możliwość swobodnego wyboru interesujących nas atrakcji spośród bogatej oferty lokalizacji w Amsterdamie,
  • bezpieczeństwo przechowywania biletów, które stale dostępne są w aplikacji mobilnej w telefonie,
  • zakupione bilety wstępu dostarczane są natychmiastowo w formie plików cyfrowych, bez konieczności drukowania czy oczekiwania na ich przesłanie drogą pocztową, bądź kłopotliwego, osobistego odbioru biletów w wyznaczonym punkcie,
  • realizację procesu zakupowego przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu,
  • bezpieczny system płatności, 
  • możliwość zmiany terminu rezerwacji poszczególnych atrakcji poprzez dedykowaną aplikację.

Każde rozwiązanie zwykle poza zaletami, cechuje się także pewnymi wadami. Część turystów może narzekać na takie kwestie jak bariery językowe napotykane podczas wizyty w poszczególnych punktach wycieczki. W tym miejscu należy wspomnieć, że język polski nie jest dostępny w ramach audioprzewodnika. Inną kwestią jest ograniczona ilość terminów wizyt w poszczególnych obiektach muzealnych, jakie są dostępne do rezerwacji. Z tego względu warto zaplanować swoją podróż oraz plan zwiedzania z dużym wyprzedzeniem, tak aby bez większych problemów odnaleźć dogodny dla siebie termin.

Gdzie kupić kartę Amsterdam Pass

Osoby zainteresowane zwiedzaniem miasta w atrakcyjnych cenach mogą dokonać zakupu karty Amsterdam Pass przez Internet, jeszcze przed rozpoczęciem wizyty w Holandii. W tym celu należy skorzystać ze strony tiqets.com, która oferuje możliwość szybkiego wyboru oferty oraz sprawnej płatności wprost z polskiego konta bankowego, podając podstawowe dane osobowe. Co istotne, serwis funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, a zakupione bilety zostaną dostarczone w formie cyfrowego pliku od razu po dokonaniu zakupu.

Koszt karty Amsterdam Pass

Zakup karty Amsterdam Pass wiąże się z wydatkiem na poziomie około 300 złotych, przy czym ostateczna cena może być zmienna w zależności od aktualnej promocji. Warto jednak wspomnieć, że korzyści, jakie płyną z karty Amsterdam City Pass, są na tyle duże, że koszt jej zakupu z łatwością zwróci się podczas zwiedzania miasta. Dla przykładu cena biletu wstępu do Muzeum Vincenta Van Gogha wynosi ponad 100 złotych za osobę. Dzięki karcie Amsterdam Pass możemy odwiedzić tą lokalizację oraz dwie inne, a także skorzystać z 10-procentowego rabatu na wszystkie lokalizacje płacąc za nią niespełna trzykrotność tej kwoty! Ten przykład doskonale obrazuje, że planując zwiedzanie holenderskiej stolicy, warto zdecydować się na zakup karty Amsterdam Pass.

Poprzedni

Karta Go City Amsterdam, ceny, czy warto, jak kupić?

Rejsy po amsterdamskich kanałach, ceny, co warto wiedzieć

Następny

Dodaj komentarz