Jesień w Holandii – na jaką pogodę należy się przygotować?

Tagi , ,

Holandia to przepiękny, niezwykle urokliwy kraj Królestwa Niderlandów. W związku z licznymi atrakcjami turystycznymi, doskonałym dla zdrowia klimatem, odwiedzana jest przez wielu turystów z najdalszych zakątków globu. Coraz więcej osób rozważa wyjazd do Holandii w czasie jesiennej aury. A najbardziej popularnymi miesiącami na takie wyjazdy jest wrzesień, październik oraz listopad. Jesień w Holandii? Na jaką pogodę możemy liczyć podczas pobytu? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy! 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Temperatury i pogoda w Holandii na jesień

Rozważania pogodowe zacznijmy od miesiąca najcieplejszego dla jesieni- września. To okres w roku w Holandii, w którym możemy liczyć nawet na 18- 19°C. To idealny moment, by zażyć prawdziwego wytchnienia po najbardziej upalnym miesiącu w roku w Holandii- sierpniu. Wówczas temperatury sięgają koło 23°C. To zbyt upalny czas dla wielu turystów. Holandia nocną porą we wrześniu również pozwala na przyjemną, ciepłą aurę. Wówczas temperatury powietrza osiągają mniej więcej 12°C, w związku z tym, możemy udać się na długi, interesujący spacer po zmroku. 

październik w Holandii

Październik w Holandii jest okresem, w którym temperatura powietrza jest mniej upalna niż we wrześniu, jednak wciąż daleko jest klimatowi do zimnej aury. Średnia odnotowywana temperatura w październiku w Holandii wynosi około 14°C. W praktyce oznacza to, że zawsze warto mieć przy sobie bluzę, która jednak często nie będzie przydatna. 14- 15°C w dzień to optymalna temperatura na zwiedzanie najbardziej popularnych miejsc turystycznych, bez dyskomfortu termicznego. W nocy temperatura w październiku osiąga zazwyczaj 9°C, co pozwala na błogi, komfortowy sen, który umożliwia doskonałą regenerację sił na dalsze etapy zwiedzania i rekreacji. 

listopad w Holandii

Chcąc wybrać się do Holandii jesienią, bardzo wiele osób bierze pod uwagę również listopad. Jest to tzw. ostatni dzwonek, w którym będziemy mogli na własne oczy obserwować piękne, znane państwo jesienną porą. By jednak móc zaliczyć jesienną wyprawę do Holandii jako udaną, warto zabrać ze sobą kurtkę- wiatrówkę i inne cieplejsze elementy garderoby. W listopadzie w ciągu dnia w Holandii możemy liczyć na mniej więcej 9°C. Jest to więc temperatura, która wciąż umożliwia aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, jednak warto zadbać o właściwe przygotowanie i ochronę termiczną. Listopadowe noce w Holandii zdecydowanie warto spędzić w przytulnym apartamencie czy pokoju hotelowym. To czas w roku, w którym noce zaczynają być chłodne- średnia temperatura nocna o tej porze roku w Holandii wynosi jedynie 6°C. To zdecydowanie czas, w którym można poczuć pierwsze zapowiedzi nadejścia zimy, która przynosi ze sobą w Holandii spore ochłodzenie klimatu. 

Temperatura wody jesienią w Holandii 

Holandia jest krajem, który posiada bezpośredni dostęp do Morza Wattowego. W związku z tym wiele turystów odwiedzających to znane państwo może liczyć również na różnorodne atrakcje wodne. Nic więc dziwnego, że jadąc do Holandii jesienią, zastanawiamy się, czy będzie to czas, który umożliwi nam także wodne atrakcje. Z całą pewnością będąc do Holandii we wrześniu, będziemy mogli cieszyć się temperaturą wody, która pozwoli na kąpiel czy sporty wodne. Wówczas temperatura wody wynosi około 18°C, co jest wynikiem, który umożliwia bezpieczne korzystanie z morza. Graniczna, bezpieczna temperatura wody do kąpieli wynosi 14°C, w związku z tym, możemy bez obaw wejść do morza w Holandii we wrześniu. 

Jak wygląda temperatura wody w Holandii w październiku? To miesiąc, w którym jest już zdecydowanie chłodniej na wodne atrakcje. Szacuje się, że woda w tym miesiącu wykazuje temperaturę w zakresie 14,6°C, a 16°C. W listopadzie zdecydowanie Morze Wattowe pozostaje tylko do oglądania i podziwiania rozbijających się o brzeg fal, chyba że naszą pasją jest mordowanie. Temperatura morza wynosi wówczas 11- 13°C.

 Czy warto jechać do Holandii na jesień? 

Holandia jest atrakcyjnym krajem, bez względu na porę roku. Nie tylko lato jest okresem w roku, w którym będziemy mogli czerpać wiele korzyści z pobytu. Nawet zimą Holandia zachwyca swoim pięknem- o każdej porze roku kraj cechuje inny klimat. Nic więc dziwnego, że jesień, to doskonały czas, by wybrać się w podróż do Holandii. Bez znaczenia pozostaje, czy będziemy w kraju latem, jesienią czy zimą- najważniejsze atrakcje takie jak m.in.:

  • Efteling,
  • Rijksmuseum,
  • Muzeum Vincenta van Gogha,
  • Wiatraki w Kinderdijk

czekają na turystów, oferując pełny wachlarz najróżniejszych udogodnień. Szukasz idealnego kierunku na świecie, by odbyć ciekawą podróż jesienną porą? Postaw na Holandię i ciesz się z podjętej decyzji przez długi czas. 

Poprzedni

Temperatury i pogoda w Holandii na wiosnę

Ser w Holandii – Szlakami sera w Gouda, Edam & Alkmaar

Następny

Dodaj komentarz