Jak dojechać z Gandawy do Brukseli

Tagi , , , , , , , ,

Trasa między Gandawą a Brukselą może stanowić kluczowy punkt dla podróżnych, którzy pragną zwiedzić atrakcje stolicy Belgii lub zakończyć swoją podróż, zmierzając na port lotniczy w Brukseli. Niezależnie od celu podróży, posiadanie wiedzy na temat dostępnych środków transportu na tej trasie z pewnością jest niezwykle wartościowe. Gandawa, trzecie najludniejsze miasto w Belgii, oferuje podróżnym różnorodność opcji, umożliwiających dostanie się do stolicy kraju.

W niniejszym artykule postaramy się dostarczyć wszystkich niezbędnych informacji dotyczących podróżowania między Gandawą a Brukselą. Tematyka w nim zawarta obejmie dostępne na trasie środki transportu, ceny biletów oraz szacowany czasu trwania podróży, aby zapewnić czytelnikom kompleksowy przewodnik na tym kluczowym odcinku.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Pociągi i autobusy

Jednym z najbardziej komfortowych środków przemieszczania się między Gandawą a Brukselą są pociągi belgijskiego przewoźnika kolejowego SNCB/NMBS. Za jedyne trzydzieści parę złotych pasażerowie mogą skorzystać z przejazdu InterCity (drugą klasą). Czas podróży pociągiem wynosi zaś mniej niż 50 minut.

Podróż autobusem będzie z kolei bardziej ekonomiczną opcją. Firma FlixBus oferuje połączenia między Gandawą a Brukselą już od 21 złotych, przy czasie podróży wynoszącym około godziny.

Samochód

Atrakcyjną opcją jest także oczywiście podróż samochodem. Trasa E40 umożliwia szybkie pokonanie dystansu między miastami w około 45 minut.

Podsumowanie

Dojazd z Gandawy do Brukseli jest stosunkowo łatwy, niezależnie od środka transportu, który zdecydujemy się wybrać. Samochód najprawdopodobniej będzie najszybszą opcją, umożliwiającą podróżnym elastyczne zaplanowanie podróży. Ci, którzy wybiorą autobus, powinni mieć świadomość z kolei tego, że FlixBus zatrzymuje się w Brukseli na Gare du Nord, stacji nieco oddalonej od starówki, natomiast centralny dworzec kolejowy znajduje się bliżej ścisłego centrum. Wybór transportu zależy tutaj od priorytetów podróżnych, związanych z czasem trwania przejazdu, wygodą, a także kosztami.

Autor: Michał Jakoniuk – pasjonata podróży i poznawania nowych kultur. Swoją pasję do zwiedzania nowych miejsc w trakcie studiów łączył z wykopaliskami archeologicznymi w których uczestniczył. Choć aktualnie rzadziej podróżuje, pielęgnuje swoje zainteresowania związane z podróżami i turystyką w pracy, pisząc artykuły tematyczne. Oprócz zajmowania się copywritingiem, od kilku lat jest aktywnym korepetytorem.

Poprzedni

Jak dojechać z Brukseli do Gandawy

Ile kosztują mieszkania w Brukseli, Antwerpii, Gandawie i Brugii

Następny

Dodaj komentarz