Ile kosztują wakacje w Brukseli, co warto wiedzieć?

Tagi , , , , ,

Bruksela, stolica Belgii, jest jednym z najpopularniejszych celów turystycznych tego kraju. W tym artykule dowiesz się jak odpowiednio zaplanować wyjazd i ile kosztują wakacje w Brukseli. Podamy orientacyjne ceny dojazdu do Brukseli, koszty noclegów, a także artykułów spożywczych i popularnych atrakcji miasta. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Ile kosztują wakacje w Brukseli? Koszt dojazdu do Brukseli z Polski?

Uśredniając, koszt biletu z Warszawy do Brukseli wynosi od czterystu do sześciuset złotych. Mimo to, warto szukać okazyjnych lotów. Najtańsze bilety możemy znaleźć już od siedemdziesięciu złotych. Jeśli zarezerwujemy z wyprzedzeniem bilet na pociąg do Brukseli ze stolicy Polski, zapłacimy około dwustu złotych w jedną stronę. Co się tyczy busów, dużo tutaj zależy od firmy przewozowej, wyprzedzenia rezerwacji oraz trasy jaką będziemy jechać. Średnio jednak cena biletu na tej trasie wynosi od trzystu do czterystu złotych.

Ile kosztują wakacje w Brukseli? Ceny hoteli

Ceny hoteli w Brukseli wahają się w zależności od liczby gwiazdek, lokalizacji i sezonu. Tutaj zostaną przedstawione orientacyjne ceny za nocleg w różnych klasach hoteli, które mogą być przydatne podczas planowania podróży. Dla podróżnych o ograniczonym budżecie możliwym wyborem jest jednogwiazdkowy hotel, który średnio kosztuje około dwieście czterdzieści siedem złotych za noc. Choć są to hotele o niższym standardzie, oferują podstawowe udogodnienia i wygodne pokoje dla osób, które szukają przede wszystkim miejsca do spania.

Dla tych, którzy preferują nieco lepszy standard, dwugwiazdkowe hotele są dostępne w cenie około dwustu pięćdziesięciu ośmiu złotych. W tej kategorii możesz oczekiwać nieco większych pokoi oraz dodatkowych udogodnień, które zapewnią Ci wygodne i przyjemne doświadczenie. Jeśli chcesz zarezerwować hotel średniej klasy, warto rozważyć trzygwiazdkowe hotele, których średnia cena wynosi około 365 zł za noc. Hotele te oferują komfortowe pokoje, często wyposażone w dodatkowe udogodnienia, takie jak restauracje czy centra fitnes.

Dla bardziej wymagających podróżnych Bruksela posiada również wiele czterogwiazdkowych hoteli, których cena wynosi średnio około czterysta sześćdziesiąt sześć złotych. Te ekskluzywne obiekty oferują luksusowe pokoje, wysokiej jakości usługi i różnorodne udogodnienia, które sprawią, że Twój pobyt będzie niezapomniany. Jeżeli jesteś gotów zaszaleć i doświadczyć pełnej elegancji i luksusu, w Brukseli znajdziesz również pięciogwiazdkowe hotele. Ich średnia cena oscyluje wokół siedmióset trzydziestu złotych za noc. Oferują one najwyższy standard zakwaterowania, unikalny design, ekskluzywne spa oraz restauracje serwujące wyśmienite dania kuchni międzynarodowej.

Ile kosztują wakacje w Brukseli? Ceny jedzenia

Sklep spożywczy

Podczas zakupów spożywczych w Brukseli warto mieć na uwadze ceny produktów w lokalnych supermarketach. Oto orientacyjne koszty niektórych artykułów spożywczych, które pomogą Ci w planowaniu budżetu na wyżywienie.

Jeśli szukasz nabiału, to mleko o pojemności jednego litra przeciętnie kosztuje około pięciu złotych i dziesięciu groszy. Jeżeli zależy Ci na kupnie jajek, za opakowanie dwunastu sztuk będziesz musiał zapłacić średnio czternaście złotych. Jeśli preferujesz z kolei lokalne sery, przygotuj się na wydatek w wysokości około 60 zł za kilogram. Natomiast za biały ser możesz spodziewać się ceny w okolicach dwudziestu pięciu złotych za jeden kilogram. Jeśli chodzi o produkty zbożowe, świeży biały chleb o wadze pół kilograma kosztuje tutaj około dziewięciu złotych, a kilogram białego ryżu to wydatek przeciętnie około ośmiu pięćdziesiąt.

Ceny mięsa

Przechodząc do mięsa, warto zwrócić uwagę na ceny kiełbasy, które wynoszą około dziewięćdziesięciu trzech złotych za kilogram. Jeżeli interesuje Cię wołowina lub podobne czerwone mięso, za kilogram takie mięsa możesz spodziewać się wydatku w wysokości około siedemdziesięciu siedmiu złotych. Natomiast piersi z kurczaka bez skóry i kości, również w ilości kilograma, kosztują średnio około czterdziestu trzech złotych.

Ceny napojów

Co się tyczy napoi, woda o pojemności półtora litra w butelce przeciętnie kosztuje około czterech złotych i czterdziestu groszy. Jeśli preferujesz wodę gazowaną, za małą butelkę Perrier o pojemności 0,33 litra będziesz płacić średnio sześciu złotych i siedemdziesięciu groszy. Jeśli chodzi o piwo, lokalne marki w butelce półlitrowej można nabyć za nieco ponad dziewięć złotych, natomiast importowane piwo w butelce o pojemności 0,33 litra kosztuje przeciętnie czternaście złotych.

W kategorii alkoholi wysokoprocentowych whisky kosztuje około dziewięćdziesiąt cztery złote, rum to wydatek w wysokości stu trzech złotych, wódka około siedemdziesięciu dziewięciu, a gin przeciętnie około osiemdziesięciu czterech złotych. Przechodząc do warzyw, ziemniaki o wadze kilograma można nabyć za około sześć złotych, a główka sałaty kosztuje przeciętnie sześć osiemdziesiąt. Jeśli chodzi o pomidory, za jeden kilogram możesz się spodziewać ceny w okolicach dwunastu złotych. Cebula w ilości kilograma kosztuje z kolei średnio około pięć trzydzieści, a ogórki sześć pięćdziesiąt.

Jeśli szukasz owoców, banany o wadze kilograma kosztują około siedmiu złotych, pomarańcze średnio około jedenaście za kilogram, jabłka około dziesięciu, natomiast gruszki to wydatek w wysokości około dwunastu złotych za kilogram.

Restauracja

W taniej restauracji można spodziewać się cen w wysokości około sześćdziesięciu ośmiu złotych za posiłek. Jeśli poszukujesz restauracji klasy średniej, w której zamierzasz zjeść posiłek dla dwóch osób składający się z trzech dań, możesz spodziewać się wydatku w wysokości nawet trzystu piętnastu złotych. Restauracje klasy średniej często oferują różnorodne menu, w tym lokalne specjały oraz dania międzynarodowe. Jeśli preferujesz jedzenie w fast foodach, McZestaw w McDonald’s lub w podobnym lokalu fast foodowym będzie kosztować około czterdziestu jeden złotych. Jeśli chodzi o pojedynczego cheeseburgera w tego typu restauracji, należy się spodziewać wydatku w wysokości około dwunastu złotych.

Przechodząc do napojów, lokalne piwo beczkowe o pojemności pół litra w restauracji przeciętnie kosztuje około dwadzieścia trzy złote. Jeśli preferujesz importowane piwo w butelce o pojemności 0,33 litra, cena wynosi również około dwadzieścia trzy złote. Jeżeli chodzi o napoje bezalkoholowe, butelka Coca-Coli lub Pepsi o pojemności 0,33 litra przeciętnie kosztuje około jedenastu złotych, podobnie jak woda o tej samej pojemności. Co się tyczy kawy, cappuccino przeciętnie kosztuje około piętnaście, a espresso około jedenastu złotych.

Ile kosztują wakacje w Brukseli? Ceny atrakcji

Będąc w Brukseli z pewnością warto zwiedzić między innymi tamtejsze muzea, takie jak na przykład Muzeum Nauk Przyrodniczych (Royal Belgian Institute of Natural Sciences) czy Królewskie Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Militarnej. Za bilet normalny do tego pierwszego będzie trzeba zapłacić sześćdziesiąt złotych, a do Królewskiego Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Militarnej około pięćdziesięciu jeden złotych. 

Do innych, płatnych atrakcji w Brukseli można również zaliczyć Atomium, do którego wstęp kosztuje siedemdziesiąt cztery złote czy MIM – Muzeum instrumentów muzycznych, do którego bilet kosztuje około siedemdziesięciu złotych. Pamiętajmy jednak, że nie za wszystkie atrakcje dostępne w Brukseli musimy płacić. Będąc w stolicy Belgii na pewno warto odwiedzić także Parc du Cinquantenaire czy słynny pasaż św. Huberta (Galeries St-Hubert).

Poprzedni

Park rozrywki Efteling – czy warto, jak dojechać, atrakcje

Wynajęcie samochodu w Brukseli – zasady ruchu drogowego, co warto wiedzieć?

Następny

Dodaj komentarz