Hala targowa Markthal w Rotterdamie, zwiedzanie, atrakcje, sklepy

Tagi , , , ,

Markthal w Rotterdamie został zaprojektowany tak, aby przypominał tradycyjny holenderski targ, ale w nowoczesnym wydaniu. Planujesz zwiedzić to miejsce? W artykule znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące zwiedzania hali targowej Markthal w Rotterdamie.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Hala targowa Markthal?

Położony w zabytkowej dzielnicy Laurenskwartier w samym sercu Rotterdamu, Markthal jest imponującym dziełem nowoczesnej architektury. Dokładny adres to: Verlengde Nieuwstraat, 3011 GM Rotterdam, Holandia.

Jak dojechać do Hali targowej Markthal w Rotterdamie?

Markthal znajduje się w samym sercu Rotterdamu i bez problemu można tam dojechać samochodem (posiada podziemny parking), metrem, rowerem i tramwajem. Poruszanie się po Rotterdamie jest dość łatwe dzięki kilku różnym opcjom:

Rowerem

Jak każde holenderskie miasto, Rotterdam jest miastem bardzo przyjaznym dla rowerzystów. W całym mieście można znaleźć wiele wypożyczalni i parkingów. Średnia cena za wypożyczenie roweru wynosi około 14 € za dzień. Rowery OV (rowery publiczne) można również znaleźć przy przystankach autobusowych i stacjach metra oraz w innych miejscach publicznych, w całym mieście. Kosztują one zwykle około 3,85 € za 24 godziny. Wypożyczenie roweru daje również możliwość dotarcia nieco dalej niż pieszo i nieco szybciej.

Metrem

System metra to szybki i łatwy sposób podróżowania po Rotterdamie. Istnieje pięć linii, każda oznaczona własną literą (A-E), własnym kolorem i miejscem docelowym.

Tramwajem

Przez centrum Rotterdamu przejeżdżają następujące linie tramwajowe: 8, 7, 21, 23, 24 oraz 25.

Taksówką wodną

Taksówki wodne zatrzymują się w całym mieście na 50 różnych przystankach, co jest świetnym i wyjątkowym sposobem na poruszanie się po mieście! Po centrum Rotterdamu można podróżować taksówką wodną już od 4,50 € za osobę.

Autobusem

RET (główny operator transportu publicznego w Rotterdamie, obsługującym autobusy, metro i tramwaje) zapewnia linie autobusowe, które łączą centrum z kilkoma dzielnicami miasta. Możesz kupić jednorazowy bilet lub kartę na krótkoterminowe przejazdy dowolnym z tych środków transportu.

Ciekawostki na temat Hali targowej Markthal w Rotterdamie

Na zadaszonym placu znajduje się ogromna hala targowa, zaprojektowana na wzór tradycyjnego holenderskiego targu. Co ciekawe nad halą znajdują się apartamenty. Wypełniony ponad 90 straganami z żywnością i sklepami oferującymi praktycznie wszystko, jest to świetne miejsce na zakupy wraz z odpoczynkiem na posiłek. Warto tu również zwrócić uwagę na duży, kolorowy mural na suficie hali targowej. Nazywa się on „Cornucopia” i przedstawia różne produkty spożywcze, w tym owoce, ryby, warzywa, a także motyle i kwiaty. Ta niesamowita hybrydowa struktura, w której ludzie mogą mieszkać, parkować, robić zakupy, jeść i pić jest niesamowitym kompleksem. Zdecydowanie warto ją odwiedzić podczas pobytu w Rotterdamie.

Zwiedzanie Hali targowej Markthal w Rotterdamie

Na początek warto wiedzieć, że zwiedzanie Markthal w Rotterdamie jest bezpłatne. Hala targowa otwarta jest codziennie, w godzinach 10:00 – 20:00, z wyjątkiem niedziel, kiedy to Markthal otwarty jest w godzinach 12:00-18:00. Jest to popularne miejsce zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców, więc może być dość zatłoczone, szczególnie w weekendy. Jeśli chcesz kupić świeże produkty, udaj się tam zaraz po otwarciu targu, wówczas możesz liczyć na najlepszy wybór. Daj sobie dużo czasu na przeglądanie straganów i zatrzymaj się tu na pyszne jedzenie. Niektóre stragany mają miejsca do siedzenia na piętrze, skąd można podziwiać z bliska piękny mural.

Dlaczego warto odwiedzić Halę targową Markthal w Rotterdamie?

Ponad 90 straganów oferuje wszystko, począwszy od holenderskiego sera i „stroopwafel” po wszelkiego rodzaju międzynarodowe potrawy. Oprócz straganów znajdziesz tu kilka restauracja. Warto wybrać się tu po prostu na spacer, aby podziwiać wspaniałą architekturę budynku w kształcie podkowy.
Podczas zwiedzania Markthal trudno przeoczyć imponujące dzieło sztuki na suficie: „Róg obfitości” – „Cornucopia” autorstwa Arno Coenena, które zajmuje 11 000 m2 sufitu. Nie bez powodu nazywane jest ono także Kaplicą Sykstyńską w Rotterdamie.

Autor: Magdalena Łydka

Poprzedni

Euromast – punkt widokowy w Rotterdamie, bilety, godziny

Domy kostki w Rotterdamie, zwiedzanie, atrakcje, noclegi

Następny

Dodaj komentarz