Gdzie zjeść najlepsze frytki belgijskie w Brukseli, lista miejsc

, Tagi , , ,

Odwiedzający Brukselę nie mogą doczekać się nie tylko pięknych widoków, ale także cudownych smaków, których doświadczą na miejscu. Jednym ze stałych punktów zatrzymania się turystów są frytki belgijskie. Dlaczego warto po nie sięgnąć i w jakich punktach najlepiej ich skosztować? Oto lista popularnych miejsc.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Dlaczego w Brukseli warto zjeść frytki belgijskie?

Istnieje kilka szczegółów na temat Brukseli, które sprawiają, że turyści chętnie sięgają po ich frytki. Przede wszystkim, uznawane są za specjalność tego pięknego kraju. W Brukseli jest to wręcz dziedzictwo kuchni, a tradycja jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Co więcej, już blisko 50 lat temu w kraju znajdowało się tutaj niemal 10 tysięcy smażalni.

Zanim sięgnie się po ten przysmak, warto wiedzieć, że zazwyczaj smaży się je dwukrotnie. Jest to związane z tradycyjnym sposobem podania smakołyku. Smażenie w Brukseli wykonuje się zwykle na tłuszczu zwierzęcym. Podwójne wykonanie czynności zapewnia wyjątkowo przyjemną skórkę, obok której trudno przejść obojętnie.

Gdzie zjeść belgijskie frytki w Brukseli?

Belgian fries with mayonnaise on blurred Brussels street background
Słynne belgijskie frytki w Brukseli, licencja: shutterstock/By Ugis+Riba

Oto lista najciekawszych miejsc, obok których nie przechodzą obojętnie turyści spragnieni nowych smaków. To właśnie w tych lokalach można skosztować najlepszych frytek belgijskich w kraju. Należy pamiętać, że stale otwierają się nowe lokale, dlatego na liście może zabraknąć powoli zyskujących popularność miejsc. Będąc w Brukseli, lepiej być uważnym i kierować się m.in. stopniem zainteresowania innych turystów, lokalizacją czy nawet szerokością oferty, jaką zauważy się w otrzymanym menu.

Frytki belgijskie w Brukseli: Friterie du Miroir

Wyjątkowy lokal przygotowuje od podstaw świeże frytki. Goście zwracają uwagę na to, że są wyjątkowo chrupiące. W słoneczne dni można usiąść przed lokalem i rozkoszować się pięknym widokiem. Miejsce przypomina kiosk i znajduje się na środku chętnie uczęszczanego przez turystów placu, dlatego trudno je przeoczyć.

Frit Flagey

Frytki belgijskie z tego lokalu uchodzą za jedne z najlepszych na świecie. Popularność biznes zawdzięcza znanej kampanii reklamowej, która furorę zrobiła już blisko 15 lat temu. Frytki sprzedawane są ze stylowej budki, którą oświetla jasny neon. Tak jak poprzednika, trudno przeoczyć Frit Flagey poruszając się główną ulicą placu Flagey.

Frytki belgijskie w Brukseli: Le Tram

To miejsce szczególne z wielu powodów. Przede wszystkim smażalnia znajduje się w tramwaju. To wyjątkowe rozwiązanie, bardzo cenione przez turystów, którzy chętnie robią sobie w środku pamiątkowe fotografie. Same frytki są przepyszne i zdobyły wiele ciekawych nagród. To potwierdzenie, że miejsce zapewnia nie tylko wyjątkowy klimat, ale też ponadczasowy smak posiłków.

Maison Antoine

Belgian frites or french fries with mayonnaise in Brussels, Belgium. Female tourist holds two portions of fries in hands in the street.
Belgijskie frytki z majonezem licencja: shutterstock/By berezko

Wybierz to miejsce, jeśli interesuje Cię restauracja z tradycją. Obecna w Brukseli od blisko 75 lat zapewnia wyjątkową jakość opartą na tradycyjnych przepisach. Miejsce jest lokalem rodzinnym, prowadzonym przez kilka pokoleń z rzędu. Dzięki temu biznes jest pełen pasji i miłości do kuchni, a to dla wielu smakoszy najważniejsza wartość.

Chez Eugene

To również bardzo popularny lokal, choć długo nie można było znaleźć go w sieci. Dziś już wszyscy mogą skomentować wspaniałe belgijskie frytki i polecić je innym. Znajduje się blisko stacji kolejowej Etterbeek i otacza go wiele ciekawych punktów, dlatego turyści na pewno nie będą się nudzić w okolicy.

Jeśli nie jesteś pewien, czy w miejscu, które zwiedzasz, znajdują się dobre restauracje, zapytaj o pomoc w hotelu, pensjonacie czy lokalnych przewodników. Frytki belgijskie to tak popularny posiłek, że mieszkańcy na pewno udzielą satysfakcjonującej odpowiedzi!

Poprzedni

Port lotniczy Ostenda-Brugia, praktyczne informacje

Lotnisko w Luksemburgu (LUX), jak dojechać, co wiedzieć

Następny

Dodaj komentarz