Gdzie spać w Luksemburgu? Jakie wybrać dzielnice, noclegi?

Tagi , , ,

Luksemburg to prawdopodobnie jedno z najmniejszych i jednocześnie najbardziej interesujących państw w Europie. Wyróżnia się ono niewielkim rozmiarem, aczkolwiek może Ci ono wiele zaoferować. Najciekawszym miejscem jest oczywiście stolica Wielkiego Księstwa Luksemburga – czyli miasto o tej samej nazwie. Jako turysta, z pewnością będszie miał wiele do zobaczenia i zwiedzenia. Niemniej jednak powinieneś także wiedzieć, w jakich dzielnicach Luksemburga warto wynająć noclegi, a także które z nich można zaliczyć do najlepszych w mieście! Zatem gdzie spać w Luksemburgu?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Czy noclegi w Luksemburgu są drogie?

Luksemburg jest krajem wyjątkowo dobrze prosperującym pod względem ekonomicznym. Dla przeciętnego turysty z Polski taki wyjazd na wakacje może być więc nieco większym obciążeniem budżetu. Obowiązującą walutą jest frank luksemburski, którego przelicznik pod względem euro nie jest najkorzystniejszy. Niemniej jednak w odniesieniu do złotówki, frank jest całkiem solidną wartością. Musisz wiedzieć, że ceny obiektów noclegowych będą dośc wysokie, szczególnie jeśli spóźnisz się z ich rezerwacją.

Kiedy najlepiej rezerwować noclegi w Luksemburgu?

Luksemburg nie jest miastem wyjątkowo popularnym wśród turystów. Jednak pod uwagę musisz wziąć to, że w sezonie letnim wybiera się tam naprawdę pokaźne grono podróżnych. Z jakim wyprzedzeniem powinieneś więc zarezerwować wybrany obiekt noclegowy? Otóż w tym wypadku sprawdza się najlepiej zasada im szybciej, tym lepiej. Dokonaj rezerwacji nawet na miesiąc lub więcej przed planowanym przyjazdem. Wówczas będziesz miał także gwarancję uzyskania najlepszej ceny.

Od czego zależą ceny noclegów w Luksemburgu?

Ceny noclegów w Luksemburgu są dość zróżnicowane, co z pewnością dość szybko zauważysz podczas poszukiwań idealnego hotelu. Tak naprawdę, są one uzależnione od wielu czynników. Analogicznie, największy wpływ na ceny hotelu ma tutaj sezon. W lecie – najbardziej turystycznym momencie roku – ceny noclegów w Luksemburgu są nawet o 5% droższe, niż w okresie jesiennym czy też zimowym. Co więcej, musisz wiedzieć, że dokonując rezerwacji na przysłowiową, ostatnią chiwlę, również narażasz się na nieco wyższe ceny. Z tego też powodu, praktycznie zawsze zalecane jest rezerwowanie hotelu z odpowiednim wyprzedzeniem. Musisz także wziąć pod uwagę to, że miasto Luksemburg podzielone jest na dzielnice. Znajdują się one nieco bliżej lub dalej od ścisłego centrum miasta. W tym wypadku zasada jest dość prosta. Im bliżej centrum będziesz chciał nocować, tym więcej będziesz musiał zapłacić za nocleg.

Dzielnice Luksemburga – gdzie najlepiej nocować?

Miasto Luksemburg nie jest jedną z większych, europejskich metropolii. Niemniej jednak jest ono podzielone na 10 dzielnic stanowiących jednostki administracyjne. 11 dzielnica nie jest formalnym obszarem, aczkolwiek uznaje się za nią ulice zlokalizowane praktycznie w samym centrum, tuż przy głównej stacji kolejowej. Wobec tego, na jakich dzielnicach łatwo będzie Ci znaleźć dogodne obiekty noclegowe? 

1. Ville Haute

Ville Haute to jedna z największych i jednocześnie najgęściej zaludnionych dzielnic w Luksemburgu. Co jest jednak najważniejsze, zlokalizowana jest ona tuż przy ścisłym centrum miasta. Ville Haute to dzielnica prestiżowa – znajduje się tam najwięcej biurowców i siedzib firm, aczkolwiek dominuje tam również tradycyjna zabudowa. Tak naprawdę, to właśnie tam znajdziesz najwięcej, wyjątkowo interesujących hoteli i obiektów noclegowych. W dzielnicy Ville Haute będziesz miał również wiele do zwiedzania, a także będziesz mógł korzystać z bogatej bazy gastronomicznej.

Gdzie spać w Luksemburgu? Najlepsze hotele w dzielnicy Ville Haute

Do najlepszych obiektów noclegowych w dzielnicy Ville Haute w Luksemburgu można zaliczyć:

Le Royal Hotels & Resorts Luxembourg – jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, o wyjątkowo wysokich standardach zakwaterowania. Znajduje się on w centrum dzielnicy Ville Haute, a do ścisłego centrum miasta jest jedynie 350 metrów.

Hotel Francais – to z kolei trzygwiazdkowy obiekt noclegowy w dzielnicy Ville Haute. Znajduje się on jedynie 100 metrów od centrum Luksemburga i również oferuje wyjątkowo wysokie standardy zakwaterowania.

2. Gare

Gare to kolejna dzielnica Luksemburga, która wyróżnia się swoim prestiżem. Znajduje się ona w południowej części miasta, również blisko jego ścisłego centrum. Gare to dzielnica komercyjna, rozrywkowa i wyjątkowo klimatyczna. Możesz wczuć się w jej niesamowity klimat i cieszyć się szeregiem atrakcji i zabytków, które tam na Ciebie czekają. W Gare znajdziesz także wiele lokali gastronomicznych czy klubów nocnych, w których możesz się świetnie bawić.

Gdzie spać w Luksemburgu? Najlepsze hotele w dzielnicy Gare

W dzielnicy Gare nie brakuje luksusowych i prestiżowych obiektów noclegowych. Świetnie wtapiają się one w charakterystyczny klimat dzielnicy. Do najlepszych z nich można zaliczyć:

Hotel Empire – to trzygwiazdkowy i nowoczesny hotel w dzielnicy Gare. Od ścisłego centrum miasta dzieli go jedynie 200 metrów. 

Hotel Grey – to z kolei prestiżowy i luksusowy hotel w dzielnicy Gare. Jest on oceniony na cztery gwiazdki i zaoferuje Ci maksymalnie wysokie standardy zakwaterowania. Hotel ten znajduje się jedynie 10 minut spacerem od historycznej starówki w Luksemburgu.

3. Bonnevoie

Bonnevoie to dzielnica, która jest zlokalizowana nieco dalej od ścisłego centrum Luksemburga. Niemniej jednak jeśli cenisz sobie przede wszystkim spokój oraz ciszę, wówczas będzie ona dla Ciebie idealna. Dzielnica ta słynie przede wszystkim z niskiej zabudowy, szeregu klimatycznych lokali oraz ogromnej ilości terenów zielonych. Możesz tam nie tylko zwiedzać, ale także i wypocząć. Jest ona świetnie skomunikowana z centrum miasta.

Gdzie spać w Luksemburgu? Najlepsze hotele w dzielnicy Bonnevoie

Dzielnica Bonnevoie nie słynie z ogromnej ilości obiektów noclegowych. Aczkolwiek nie oznacza to, że ich tam nie znajdziesz. Do najlepszych z nich można zaliczyć:

Hotel Pax – jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowych, który znajduje się w dzielnicy Bonnevoie, około 2 kilometry do ścisłego centrum miasta. Zagwarantuje Ci on maksymalnie wysokie standardy zakwaterowania oraz dostęp do szeregu udogodnień.

Auberge La Veranda – to kolejny, trzygwiazdkowy hotel, który znajduje się w samym centrum dzielnicy Bonnevoie. Zapewnia Ci on zakwaterowanie w pokojach z panoramicznymi widokami i z uwzględnieniem maksymalnie wysokich standardów.

4. Grund

Grund to jedna z prężnie rozwijających się dzielnic Luksemburga. Jest ona także silnie zurbanizowana. Znajduje się ona po wschodniej stronie miasta i praktycznie graniczy z jego ścisłym centrum. W dzielnicy Grund nie ma co prawda zbyt wielu zabytków, jednak tętni ona życiem o każdej porze dnia. Możesz tam korzystać z całego szeregu obiektów noclegowych, lokali gastronomicznych oraz klubów nocnych. Oczywiście Grund to dzielnica świetnie skomunikowana z innymi obszarami miasta, więc bez problemu dostaniesz się w jego każdy zakątek.

Gdzie spać w Luksemburgu? Najlepsze hotele w dzielnicy Grund

W dzielnicy Grund nie brakuje prestiżowych i luksusowych obiektów noclegowych. Hotele są tam wyjątkowo zróżnicowana, więc z pewnością  nie będziesz miał większych problemów ze znalezieniem idealnego. Do najlepszych z nich można jednak zaliczyć:

Melia Luxembourg – jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, znajdujący się w dzielnicy Grund. Jest on oddalone od centrum miasta o jedynie 800 metrów. Obiekt ten zagwarantuje Ci maksymalnie wysokie standardy zakwaterowania i dostęp do szeregu udogodnień.

Grand Hotel Cravat – ten hotel również jest czterogwiazdkowym obiektem noclegowym. Znajduje się on jedynie 600 metrów od ścisłego centrum Luksemburga. Hotel ten jest w stanie zagwarantować Ci maksymalnie wysokie standardy zakwaterowania oraz dostęp do basenu i SPA.

Oczywiście zwróć uwagę na to, że powyżej przedstawione dzielnice są jednymi z najbardziej turystycznych w mieście. Znajdziesz tam zarówno tanie i skromne, ale także i prestiżowe obiekty noclegowe. Jeśli jednak chcesz nocować nieco dalej od centrum, wówczas zwróć uwagę na dzielnicę Belair lub Hollerich. Również posiadają całkiem dobrą infrastrukturę noclegową.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

TOP 15 najlepszych atrakcji w Rotterdamie

Ostenda – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, przewodnik

Następny

Dodaj komentarz