Gdzie dobrze zjeść blisko Parlamentu Europejskiego w Brukseli

, Tagi , , , ,

Dzielnica Europejska w Brukseli, nierozerwalnie związana z Unią Europejską i Parlamentem Europejskim, jest jednak pełna miejsc, gdzie można posmakować różnych kuchni międzynarodowych. Poza tym jest to dzielnica, w której jest znacznie więcej do zrobienia i zobaczenia, niż większość ludzi sobie wyobraża. Od autentycznej kuchni tajwańskiej po przepyszne burgery i owoce morza, sprawdź poniżej gdzie smacznie zjeść blisko Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Propozycje najlepszych miejsc, gdzie smacznie zjesz, znajdziesz w naszym artykule.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Karsmakers Coffee House

Przepis na sukces restauracji Karsmakers leży w prostocie jego menu, ponieważ serwowana jest tu znakomita kawa, ciasta i bajgle. Karsmakers Coffee House znajduje się w centrum Dzielnicy Europejskiej w Brukseli, naprzeciwko Parlamentu Europejskiego i Dworca kolejowego. Miejsce to słynie z wyjątkowej kawy, domowych wypieków i pysznych bajgli jak już wcześniej wspomnieliśmy. Jeśli szukasz przytulnego, nieformalnego, przyjaznego miejsca na spotkanie lub po prostu chcesz odpocząć z kawą, w fotelu przed kominkiem, to jest to miejsce idealne dla Ciebie.

Adres: Rue de Trèves 20, 1050 Ixelles, Belgia

Maison Antoine

Położony na Place Jourdan, Maison Antoine jest kolejnym z polecanych przez nas miejsc, które warto odwiedzić, aby coś zjeść blisko Parlamentu Europejskiego. Co ciekawe, otwarta w 1948 roku restauracja jest nadal prowadzona przez tę samą rodzinę. Jest to także idealne miejsce, aby spróbować specjału – frytek belgijskich.

Frytki belgijskie w Brukseli, Belgia, fot. shutterstock.com
Frytki belgijskie w Brukseli, Belgia, fot. shutterstock.com

Adres: 1040, Jourdanplein 1, 1040 Etterbeek, Belgia

Chez Léon

Jeśli jesteś miłośnikiem owoców morza, spróbuj lokalnej potrawy: gotowanych na parze małży, które podawane są w ogromnych miskach, zazwyczaj w bulionie z dodatkiem białego wina oraz czosnku. Najlepszym miejscem do degustacji tego i innych lokalnych dań jest Chez Léon. Jest to miejsce, które serwuje to danie od 1893 roku! Restauracja ta ma kilka filii, jednak ta przy Rue de Bouchers, z papierowymi obrusami w kratkę i otwartą kuchnią, nadal serwuje najbardziej aromatyczne małże – smażone, pieczone au gratin, gotowane na parze, a nawet surowe w sezonie.

Adres: Rue des Bouchers 18, 1000 Bruksela, Belgia

Tai Hon

Tai Hon to autentyczna tajwańska restauracja prowadzona przez uroczego pana Ho i jego żonę. Jedzenie jest absolutnie pyszne i dostępne w bardzo rozsądnych cenach (jak na Brukselę!). W rzeczywistości jest to jedna z tych restauracji, których specjalnie nie polecasz innym, ponieważ chcesz zachować ją tylko dla siebie – jest tak dobra.

Adres: Steenweg op Waver 356, 1040 Etterbeek, Belgia

Kokuban

Sapporo miso ramen in a bowl
Słynny ramen, licencja: shutterstock/By ken6345

Jest to najlepsze miejsce w Brukseli, w którym można zjeść doskonały ramen. Pierwsza restauracja znajdowała się przy Place Flagey, natomiast obecnie Kokuban otworzył kolejną filię w Dzielnicy Europejskiej. Rameny serwowane w Kokuban są tak samo pyszne jak w Japonii!

Adres: Rue Belliard 180, 1040 Bruksela, Belgia

Mer du Nord – Noordzee

Mer du Nord ma kilka lokalizacji w tym na Place Saint-Catherine. Jednak kilka lat temu rozszerzyła swoją działalność na Dzielnicę Europejską. Miejsce to słynie z jednych z najświeższych i najsmaczniejszych ryb w Brukseli. Menu jest zróżnicowane, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Tego miejsca z pewnością nie można przegapić podczas zwiedzania okolicy Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Parlament Europejski w Brukseli o wschodzie słońca, Belgia, fot. shutterstock.com
Parlament Europejski w Brukseli o wschodzie słońca, Belgia, fot. shutterstock.com

Adres: Rue Sainte-Catherine 45, 1000 Bruksela, Belgia

Comme chez Soi

Każdy odwiedzający Brukselę powinien zafundować sobie przynajmniej jeden wieczór w jednym z najlepszych lokali gastronomicznych w mieście. Jednym z takich miejsc jest Comme chez Soi. Jest to nie tylko restauracja znajdująca się w pięknym budynk. Jest to także jedno z najbardziej polecanych miejsc, gdzie zjesz klasyczne dania kuchni francuskiej. Menu często się zmienia, ale wśród dań głównych często pojawia się grillowana perliczka z rozmarynem, medaliony z homara lub królik panierowany w kardamonie. 

Adres: Pl. Rouppe 23, 1000 Bruksela, Belgia

Poprzedni

Katedra Świętego Michała i Świętej Guduli w Brukseli, zwiedzanie

Spacerem po Mont des Arts, czyli dzielnicy artystycznej w Brukseli

Następny

Dodaj komentarz