Filharmonia Narodowa w Luksemburgu, zwiedzanie, bilety

Tagi , , ,

Filharmonia narodowa w Luksemburgu jest miejscem, gdzie warto się pojawić. Pierwsze prace nad stworzeniem nowego miejsca kultury rozpoczęły się w 2002 roku. Sama bryła budynku jest imponująca. Za projekt odpowiedzialny był Christian Urvoy de Portzamparc, który jest francuskim architektem. Szacuje się, że każdego roku organizowanych jest tutaj ok. 400 przedstawień. Będąc w tym mieście, warto pomyśleć o tym, aby samemu stać się gościem tego niezwykłego miejsca.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Filharmonia Narodowa w Luksemburgu?

Grande-Duchesse Joséphine-Charlotte Concert Hall – oto oficjalna nazwa filharmonii, gdzie występowało już wielu znakomitych artystów. Budynek został zlokalizowany w europejskiej dzielnicy w dzielnicy Kirchberg. Dokładny adres to 1 Pl. de l’Europe.

Jak dojechać do Filharmonii Narodowej w Luksemburgu?

Dla wielu osób, które podróżują komunikacją miejską zwiedzając stolicę państwa, będzie dobrą wiadomością, że z dniem 1 marca 2020 roku władze zlikwidowały płatne bilety w transporcie publicznym. Do samej filharmonii można dojść pieszo z samego centrum, co też zająć może ok. 20 minut. Do pokonania będzie ok. 2 kilometrów. Istnieje także możliwość przedostania się tam autobusami 111, który kursuje do LUX Centre (Badanstalt). Można również postawić na tramwaj T1, który kursuje do Hamilius.

Oprócz tego można również skorzystać z autobusów 12, 32 Cn4, które podróżują do przystanku Philharmonie. Z przystanku jest ok. 3 minuty drogi spacerem pod budynek filharmonii. Istnieje również możliwość skorzystania z linii 16, 18, 21, 6, Cn5, Hop, które zatrzymują się na przystanku B.E.I. Stamtąd potrzeba ok. 6 minut, aby dojść do miejsca docelowego.

Jeżeli ktoś nie chce korzystać z transportu publicznego, może skorzystać z taksówki, których w tym mieście nie brakuje, ale taka podróż może okazać się droga.

Historia i ciekawostki na temat Filharmonii Narodowej w Luksemburgu

Zwiedzając Luksemburg z przewodnikiem, na pewno będzie okazja do tego, aby podejść pod budynek filharmonii, który został otwarty dla szerokiej publiczności w 2005 roku. Oficjalne otwarcie odbyło się 26 czerwca tego roku. Wydarzenia kulturalne z tej okazji trwały całe osiem dni. Na otwarciu obecny był m.in. Wielki książę Luksemburga Henryk oraz inne znane osobistości z kraju i z za granicy. Filharmonia znajduje się zaledwie pięć minut pieszo od Muzeum Sztuki Współczesnej, które także cieszy się dużą atencją.

Akustyka tego miejsca jest niesamowita i cieszy się dużą popularnością na świecie. Warto pod filharmonie przyjść po zmroku, ponieważ budzi ona jeszcze większy podziw. Cała filharmonia ma aż 20 tys. m2. W środku można znaleźć łącznie trzy sale. Największa z nich – Salle de Concerts Grande-Duchesse Joséphine-Charlotte – jest w stanie pomieścić aż 1500 widzów w jednym momencie i 120 muzyków.

Zwiedzanie Filharmonii Narodowej w Luksemburgu

Filharmonię można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18.30. W weekendy filharmonia jest niedostępna dla zwiedzających ze względu na odbywające się tutaj wydarzenia i koncerty.

Warto wejść na stronę https://www-philharmonie-lu.translate.goog/en/visit-us/guided-tours?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=wapp, dzięki czemu będzie można zarezerwować dla siebie bilety na zwiedzanie z przewodnikiem. Korzystając z pozostałych zakładek, będzie można również poznać planowane wydarzenia kulturalne w filharmonii.

Dlaczego warto odwiedzić Filharmonię Narodowa w Luksemburgu?

Ponieważ – jak już było wcześniej wspomniane – jest to niesamowite miejsce, które pozwala cieszyć się niezwykła akustyką. Nie ma wielu takich budynków na świecie. Wzięcie udziału w koncercie będzie świetnym pobudzeniem dla zmysłu kulturalnego i estetycznego dla wszystkich osób, które kochają muzykę klasyczną i nie tylko. To także doskonała okazja do tego, aby poznać niezwykłą architekturę budynku, która została zaplanowana z niezwykłą starannością. Filharmonia jest jedną z największych atrakcji, które można znaleźć na terenie małego księstwa.

Poprzedni

Muzeum Sztuki Współczesnej MUDAM, zwiedzanie, bilety

Casemate Du Bock, zwiedzanie sieci tuneli w Luksemburgu

Następny

Dodaj komentarz