Euromast – punkt widokowy w Rotterdamie, bilety, godziny

Tagi , , ,

Euromast to jedna z najciekawszych atrakcji całej Holandii. Każdego roku przyciąga ona wielu turystów z całego globu. Co warto jednak o niej wiedzieć i jakie są powody jej zawrotnej popularności?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Euromast?

Euromast znajduje się w Rotterdamie, w Holandii. Jest to wieża widokowa o wysokości 185 metrów, zbudowana w 1960 roku. Jest jednym z najważniejszych symboli miasta i popularną atrakcją turystyczną. Po wejściu na punkt widokowy można podziwiać panoramę Rotterdamu i okolicznych terenów, co czyni ją doskonałym miejscem do fotografowania i podziwiania krajobrazów. Dodatkowo, na wieży znajduje się restauracja, która oferuje wyjątkowe doświadczenie kulinarne z imponującym widokiem. Euromast to nie tylko ikona architektury, ale także ważny punkt orientacyjny i centrum rozrywki w Rotterdamie.

Jak dojechać do Euromast w Rotterdamie?

Jeśli jesteś w Rotterdamie lub w pobliżu, wystarczy wpisać adres Euromast w nawigację samochodową. Adres ten to: Parkhaven 20, 3016 GM Rotterdam. Nawigacja samochodowa zapewni Ci optymalną trasę z uwzględnieniem aktualnego ruchu drogowego. Jeżeli jednak podróżujesz z innego miasta lub kraju, to będziesz zmuszony oczywiście korzystać z autostrad. Rotterdam jest dobrze skomunikowany drogowo z innymi miastami w Holandii oraz z sąsiednimi krajami, dzięki czemu droga powinna być przyjemna. Aby bezpiecznie trafić w docelowe miejsce, warto korzystać z Google Maps. .

Historia i ciekawostki na temat Euromast w Rotterdamie

Euromast został wzniesiony ponad 60 lat temu przez architekta H.A. Maaskanta. Jest to niezwykła wieża, która stała się ikoną Rotterdamu. Jej nazwa pochodzi od wystawy światowej „Floriade”. Od czasu swojego powstania, Euromast przeszedł przez wiele zmian i modernizacji. Dziś nie tylko oferuje niezapomniane widoki na miasto i okolicę, ale także pełni rolę luksusowego hotelu, restauracji i atrakcji dla miłośników ekstremalnych przeżyć. Jedną z ciekawych atrakcji może być chociażby abseiling z jego szczytu. Symboliczna dla Rotterdamu wieża jest niezmiennie jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów krajobrazu tego miasta.

Ile metrów ma Euromast?

Euromast dominuje nad panoramą miasta, oferując spektakularne widoki. Pierwotnie miała ona 101 metrów wysokości, aczkolwiek w 1970 roku rozbudowano ją do obecnych imponujących 185 metrów. Uczyniło to Euromast jednym z najwyższych punktów obserwacyjnych w Holandii.

Zwiedzanie Euromast w Rotterdamie

Zwiedzanie Euromast w Rotterdamie to wyjątkowe przeżycie, które pozwala odkryć holenderskie uroki z innej perspektywy. Wieża ta oferuje niesamowite widoki na panoramę Rotterdamu i okoliczne tereny. Można na niej nie tylko podziwiać malownicze krajobrazy, ale także delektować się kulinarnymi przysmakami w restauracji zlokalizowanej na jej szczycie. Ponadto, w miejscu tym świetnie poczują się miłośnicy fotografii, gdyż zdjęcia robione z takiej wysokości robią wyśmienite wrażenie wizualne. To miejsce, które nie tylko zapiera dech w piersiach, ale także stanowi integralną część historii i krajobrazu Rotterdamu.

Dlaczego warto odwiedzić Euromast w Rotterdamie?

Odwiedzenie Euromast w Rotterdamie to niepowtarzalna okazja do odkrycia miasta z niezwykłej perspektywy. Z wysokości 185 metrów można podziwiać malownicze krajobrazy. Z wieży tej widać zarówno rzekę Maas, jak i imponujące holenderskie wieżowce i zabytkowe budowle. Co warto podkreślić, na wieży tej – specjalnie dla miłośników adrenaliny – istnieje możliwość zjazdu na linie z samego szczytu. Jeśli lubisz adrenalinę, to na pewno warto się zainteresować taką atrakcją. Odwiedzenie Euromast to nie tylko podróż po niezwykłych krajobrazach, ale także szansa na zanurzenie się w niesamowitej historii i kulturze Rotterdamu.

Godziny otwarcia Euromast w Rotterdamie

Euromast jest otwarty dla turystów przez cały tydzień. Wieżę tę można zwiedzać pomiędzy godziną 9:30 a 22:00 zarówno podczas dni roboczych, jak i w trakcie weekendu. Dzięki temu nie musisz bać się, że gdy przyjedziesz do Rotterdamu, to wieża ta będzie nieczynna. 

Bilety i ceny do Euromast w Rotterdamie

W Euromast jest możliwość płatności tylko kartą. Płatności gotówką są niestety niedozwolone. Dzieciom w wieku do lat 3 przysługuje bezpłatny wstęp na taras widokowy. Ceny biletów na tę atrakcję dla dorosłych zaczynają się już od 54 złotych. 

Poprzedni

Luksemburg w jeden dzień, jak to zrobić, plan wycieczki

Hala targowa Markthal w Rotterdamie, zwiedzanie, atrakcje, sklepy

Następny

Dodaj komentarz