Bloemenmarkt – targ kwiatowy w Amsterdamie, atrakcje

Tagi , , , , , , ,

Na świecie jest wiele pięknych miejsc, do których bez wątpienia należy Bloemenmarkt. Jeśli chcesz zobaczyć coś magicznego, to odwiedź pływający targ kwiatowy. W sezonie jest bardzo kolorowo, kwiaty zdają się spadać z niego niczym deszcz. Wygląda to bardzo efektownie, o czym warto przekonać się osobiście. Bloemenmarkt robi ogromne wrażenie. Jest to świetne miejsce, aby zaopatrzyć się w cebulki najpiękniejszych odmian tulipanów.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Historia i ciekawostki na temat Targu kwiatowego w Amsterdamie

Bazar ma wieloletnią przeszłość, kilkusetletnią. Jego początki przypadają już na XVII wiek, gdy okoliczni kwiaciarze zaczęli handel obwoźny. Dostarczali klientom kwiaty przy wykorzystaniu niecodziennego środka transportu w postaci łodzi. Rwało to jakiś czas, aż wyznaczono konkretne miejsce dla wszystkich handlujących kwiatami, a był nim brzeg kanału Sint-Lucienwal. W XIX wieku został on jednak zasypany, a kwiaciarze przenieśli się nad brzeg kanału Singel, nieopodal centrum miasta.

Dawniej rynek nazywał się plantenmarkt. Potem zmieniono ją na flower Market i funkcjonuje do dzisiaj. Z holenderskiego oznacza rynek kwiatowy. Bloemenmarkt jest nazywany pływającym targiem ze względu na to, że zbudowano go na zacumowanych barkach wzdłuż kanału. Na pierwszy rzut oka możesz jednak tego nie dostrzec, bo podstawa mocno przywiera do krawędzi kanału, przez co jest ona coraz mniej widoczna. Bloemenmarkt składa się na dzień dzisiejszy z aż piętnastu kwiaciarni.

Gdzie znajduje się Targ kwiatowy Bloemenmarkt w Amsterdamie?

Bloemenmarkt jest unikalnym targiem kwiatów, jedynym w swoim rodzaju na całym świecie. Znajduje się on w Holandii, a dokładnie w stolicy kraju, czyli w Amsterdamie. Zachwyca nie tylko tym, że pływa. Możesz liczyć na mnogość kolorów i zapachów. Bloemenmarkt oddziałuje na wiele zmysłów, stanowi niebanalna atrakcję Amsterdamu.

Jak dojechać do Targu kwiatowego w Amsterdamie?

Do Bloemenmarkt dojedziesz bardzo łatwo, do dyspozycji masz wiele tramwajów. Najbliżej będziesz mieć, jeśli wsiądziesz do tramwaju u numerze 1, 2 lub 5, bo zatrzymują się one na Koningplein, czyli nieopodal rynku. Z kolei tramwaje numer 4, 9 i 14 pozwolą Ci dojechać do stacji Muntplein. Ona również mieści się blisko Bloemenmarkt, więc nie zajmie Ci dużo czasu dostanie się do miejsca docelowego.

Jakie są atrakcje Targu kwiatowego w Amsterdamie? Dlaczego warto go odwiedzić?

Bloemenmarkt jest atrakcją samą w sobie. Niezwykle przyjemnie będzie już popatrzeć na kolorowe kwiaty i upajać się ich pięknym zapachem. Jest to miejsce kolorowe i wesołe. Możesz kupić rozmaite gatunki kwiatów i roślin domowych. To właśnie na Bloemenmarkt zaopatrzysz się w coś oryginalnego, rzadkie odmiany roślinności. Największą popularnością cieszą się jednak tulipany, z których znana jest oczywiście cała Holandia.

Na targu kwiatowym występują one we wszystkich możliwych kolorach. Możesz nawet kupić kwiaty wykonane z drewna, co stanowi ciekawą dekorację. Na Bloemenmarkt zaopatrzysz się także w szereg produktów ogrodniczych. Nawet jeśli nie ma sezonu na kwiaty, czekają na Ciebie zimą choinki. Jest to świetne miejsce na zakup rozmaitych pamiątek. Będzie to raj dla turystów.

Kiedy odbywa się Targ kwiatowy w Amsterdamie?

Bloemenmarkt ma regularne godziny otwarcia. Możesz odwiedzić to magiczne miejsce w dowolnym dniu tygodnia, bo jest dostępny od poniedziałku do czwartku. W dni powszednie i soboty pozostaje do dyspozycji klientów od godziny 9:30 do godziny 17:30. Z kolei w niedzielę zmienia się jedynie godzina otwarcia – możesz przyjść na kwiatowy targ dopiero o 11:30.

Poprzedni

Spacerem po ulicy Zeedijk w Amsterdanie, atrakcje

Amsterdam Śladami Rembrandta, historia, ciekawostki

Następny

Dodaj komentarz